WHO: nadeszła decydująca chwila w epidemii koronawirusa

W epidemii koronawirusa nadeszła decydująca chwila - powiedział w czwartek dyrektor generalny WHO Tedros Adhanom Ghebreyesus. Wezwał też kraje do zdwojenia wysiłków na rzecz powstrzymania rozprzestrzeniania wirusa.

Dyrektor generalny WHO Tedros Adhanom Ghebreyesus
Dyrektor generalny WHO Tedros Adhanom Ghebreyesus (fot. Denis Balibouse / Reuters)

"Ten wirus ma potencjał do tego, żeby spowodować pandemię" - ocenił Tedros. "To nie jest czas na strach. To czas na podjęcie działań w celu zapobiegania zakażeniom i ratowania życia" - dodał szef WHO.

"Przez dwa ostatnie dni liczba nowych przypadków zakażenia koronawirusem w pozostałej części świata przekroczyła liczbę nowych przypadków w Chinach. W ciągu ostatnich 24 godzin siedem krajów po raz pierwszy zgłosiło wykrycie koronawirusa" - powiedział Tedros.

"Epidemie Covid-19 w Iranie, Włoszech i Korei Południowej pokazują, do czego zdolny jest koronawirus" - stwierdził. Dodał, że "to nie grypa" i dzięki zastosowaniu odpowiednich środków rozprzestrzenianie wirusa może zostać zatrzymane.

Jak podało WHO, Chiny zgłosiły 78 630 przypadków zakażeń i 2747 zgonów. Poza tym krajem zanotowano 3474 przypadki w 44 krajach i 54 zgony. (PAP)

kib/ ap/

Źródło: PAP
Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 2 oorim

Najgorszy szef WHO w historii... 26.01 chinole ogłosili, że zaraża nawet 14 dni bez symptomów i co zrobił? Uspokajał a potem 2 tygodnie debatowali jaką nazwę nadać wirusowi aby "iniknąć stygmatyzowania" by nie użyć "chiński", "wuhan" etc... do dziś nie ogłosili stanu zagrożenia aby przerwać podróże na świecie które są powodem roznoszenia wirusa ale ciągle gada do innych aby zdwoili wysiłki... jakie wysiłki? co ma świat zrobić? WHO jest od tego aby ogłosić odpowiednie ograniczenia, które rozerwą łańcuch infekcji...

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
48 19 ajwaj

Gosciu nawija bez sensu, wie nic i nic nie moze.

Pozytywne czasem jest w tej "ebola 2.0":
_______
""Po raz pierwszy w historii: USA i Korea Południowa odkładają wspólne ćwiczenia z powodu wybuchu koronawirusa.
Stany Zjednoczone i Korea Południowa postanowiły odłożyć swoje wiosenne wspólne ćwiczenia wojskowe z powodu rosnącego zaniepokojenia rozprzestrzenianiem się koronawirusa COVID-19. O tym poinformowali Wspólni Szefowie Sztabu Korei Południowej.""

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
10 33 tristans

masz rację, telewizyjna / propagandowa armia rosyjska, ma się nijak do prawdziwych armii. Macie o wiele groźniejszą ebolę na stołkach w Kremlu.

! Odpowiedz
28 4 ajwaj odpowiada tristans

bez sensu
opwiedz co tam patrzysz na rosyjskim? :):):)
i jak Kremel wyglada?

! Odpowiedz
22 3 ajwaj

Virus korona = „Defender Europe 2020” welcome :)
Swieze dawki wlasnie z rozpoczetymi manewrami w Europie,
w kal-boj army jest wielu z rodzin kolorowych Chinczyków

! Odpowiedz
35 14 karbinadel

"Nadejszła wiekopomna chwila" (by Pawlak Kaźmirz)

! Odpowiedz
21 29 grzegorzkubik

Realizują program pod tytułem wystraszyć i zrobić zamieszanie. Koronawirus to kolejna ściema po Sarsie, świńskiej grypie i ptasiej. Ci co rządzą światem wprowadzili tego wirusa i inne problemy.

! Odpowiedz
10 23 degrengolada

już od tygodni słyszę o nadejściu decydującej chwili i nic

! Odpowiedz
30 31 tom979

Te wysiłki na rzecz powstrzymania wirusa na razie to powodują tylko strach, panikę i prowadzą do załamania gospodarki. A wirus się rozprzestrzenia coraz szybciej. Jak podwoimy te wysiłki to wirusa może trochę zwolnimy ale podwoimy szybkość niszczenia światowej gospodarki.

Ten pan jest w ogóle nie kompetentny. Myśli tylko o zwalczaniu wirusa a nie ma pojęcia o gospodarce i o ty co może spowodować ta jego walka z wirusem.
Jak doprowadzą do upadku gospodarki to mogą zginąć miliony ludzi. A setki milionów popadną w nędzę. A na wirusa umiera tyle ludzi co na grypę.
Najważniejsze dzisiaj to nie wpadać w panikę. Głupotą jest zamykanie fabryk i blokowanie transportu. Nie ustrzeżemy się przed wirusem. Trzeba się nauczyć z nim żyć.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
56 21 marxs

spadaj ze swoją złodziejską gospodarką i tzw. "wzrostem" PKB dla ekonomicznych kretynów i kretynek najważniejsze to zdrowie i życie
ps."A na wirusa umiera tyle ludzi co na grypę'-nie kłam i nie łżyj gościu bo i tak nie przebijesz w tym pinokia czy szumowskiego Anglicy podali że śmiertelność to na razie wynosi 18% czy na grypę tyle umiera?

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 4,7% II 2020
PKB rdr 3,1% IV kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,5% II 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 330,48 zł II 2020
Produkcja przemysłowa rdr 4,9% II 2020

Znajdź profil