REKLAMA
ZAGŁOSUJ

W warszawskim metrze 60 proc. mniej pasażerów

2020-03-16 17:10
publikacja
2020-03-16 17:10
W warszawskim metrze 60 proc. mniej pasażerów
W warszawskim metrze 60 proc. mniej pasażerów
fot. Agencja Wschod / / FORUM

Spada liczba korzystających z transportu publicznego w Warszawie. W ubiegły piątek autobusy przewiozły o ponad 50 proc. mniej osób, a metro ponad 60 proc. - wynika z informacji przekazanych PAP w poniedziałek przez rzecznika ZTM Tomasza Kunerta.

"Obserwujemy spadek liczby osób korzystających z komunikacji publicznej w Warszawie" - poinformował Kunert.

Wskazał, że jeszcze przed ograniczeniem działalności szkół, tj. 10 i 11 marca, ZTM odnotował mniej osób podróżujących autobusami miejskimi.

"W kolejnych dniach spadek był coraz większy – począwszy od czwartku 12 marca, kiedy to liczba pasażerów wynosiła 64 proc. średniej z poprzednich dwóch tygodni. W piątek było to 52,5 proc. średniej z poprzednich dwóch tygodni" - podał rzecznik.

Podobnie sytuacja wyglądała w metrze, z tym, że procentowy spadek pasażerów jeżdżących podziemną kolejką był wyższy. "Już w poniedziałek 9 marca odnotowaliśmy o 60 tys. mniej wejść niż tydzień wcześniej" - poinformował Kunert. Wyjaśnił, że było to o 10 proc. mniej niż średnia z poprzednich dwóch tygodni.

W czwartek 12 marca, czyli pierwszego dnia, kiedy ograniczono pracę szkół w związku z koronawirusem, do metra weszło o połowę mniej osób niż tydzień wcześniej. W piątek z metra skorzystało tylko 38 proc. osób, które podróżowały nim tydzień wcześniej. (PAP)

wnk/ jann/

Źródło:PAP
Tematy
Nawet 360 zł z Kontem 360° w Banku Millennium

Nawet 360 zł z Kontem 360° w Banku Millennium

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Koronawirus w Polsce

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki