REKLAMA

ORLENW lipcu kolejna obniżka ceny gazu dla klientów biznesowych

2023-05-31 20:22
publikacja
2023-05-31 20:22

PGNiG Obrót Detaliczny, spółka z Grupy Orlen, obniży w lipcu cenę gazu dla klientów rozliczających się według cennika "Gaz dla Biznesu" do 239,85 zł/MWh - poinformowała w środę Grupa Orlen w komunikacie prasowym.

W lipcu kolejna obniżka ceny gazu dla klientów biznesowych
W lipcu kolejna obniżka ceny gazu dla klientów biznesowych
fot. Magda Wygralak / / Shutterstock

Jak podkreślił koncern, to o 18 proc. mniej niż w czerwcu i prawie 70 proc. mniej w stosunku do cen obowiązujących na początku roku.

Grupa Orlen przekazała w środę, że ostatnie spadki notowań gazu na Towarowej Giełdzie Energii przełożyły się na kolejną w tym roku obniżkę ceny gazu w cenniku dla rozliczanych według cennika "Gaz dla Biznesu" klientów biznesowych spółki PGNiG Obrót Detaliczny. W lipcu cena dla tych odbiorców wyniesie 239,85 zł/MWh (netto, bez akcyzy), co oznacza, że będzie niższa o 53,58 zł/MWh - tj. o 18 proc. - niż w czerwcu (293,43 zł/MWh).

Zgodnie z wprowadzonym od 1 kwietnia 2023 r. nowym sposobem kształtowania cennika PGNiG OD, ceny w nim są indeksowane do notowań giełdowych. Cena dla klientów biznesowych korzystających z cennika "Gaz dla Biznesu" jest aktualizowana co miesiąc, a jej wysokość podawana z miesięcznym wyprzedzeniem.

Cennik "Gaz dla Biznesu" przeznaczony jest dla firm i instytucji oraz innych klientów biznesowych, którzy nie podlegają rozliczeniom na podstawie taryfy zatwierdzanej przez Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki. Szczegóły dotyczące sposobu obliczania cen w cenniku dostępne są na stronie spółki PGNiG Obrót Detaliczny.

Własna działalność gospodarcza a podatki

Jaką formę opodatkowania wybrać?

Własna działalność gospodarcza a podatki

Założyłeś własną firmę? Kolejnym krokiem w jest wybór sposobu rozliczania się ze skarbówką z tytułu osiąganych dochodów. Odpowiednia formy opodatkowania, dopasowana do potrzeb przedsiębiorcy, niesie ze sobą korzyści finansowe. Warto o nich wiedzieć!<BR> Pobierz e-booka zostawiając zgody, albo zapłać 20 zł
Masz pytanie? Napisz na marketing@bankier.pl

Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Jeśli chcesz fakturę, to wypełnij dalszą część formularza:
Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Podaj kod w formacie xx-xxx!
Pole wypełnione niepoprawnie!

W listopadzie 2022 r. Orlen formalnie zakończył proces przejęcia GK PGNiG, największego dostawcy gazu w Polsce, a wcześniej Grupy Lotos - drugiego w kraju dostawcy paliw. Do Grupy Orlen należy też Energa - producent energii elektrycznej.(PAP)

kmz/ mk/ asa/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Im więcej latasz, tym więcej zyskujesz!

Im więcej latasz, tym więcej zyskujesz!

Advertisement

Komentarze (5)

dodaj komentarz
newpiotr
fajnie tylko od dwóch tygodni PGNiG rozsyłka do klientów indywidualnych cennik na rok 2024 i tam mamy podwyżkę z 20 gr na 54 gr czyli 540 za MWh kto kogo robi w balona??
jaho31
Prezes Urzędu Regulacji Energetyki zatwierdził zmianę taryfy sprzedawcy gazu PGNiG OD oraz przedłużył okres jej obowiązywania do 31 grudnia 2023 r. Ceny gazu w zmienionej taryfie spadły o 20,5 proc. (z poziomu: 649,92 zł/MWh do poziomu 516,73 zł/MWh)

TUSK Ci w głowie pomieszał z tymi cenami
newpiotr odpowiada jaho31
to chyba tobie ktoś namieszał w głowie. Ceny na giełdzie masz takie jak w 2019 roku a gaz wtedy kosztował na rachunku 6 gr kwh czyli 60 zł 1 mwh. Teraz kosztuje 20 gr kwh czyli 200zł mwh a od 2024 ma kosztować odbiorcę indywidualnego 54 gr czyli 540 mwh. 250% up. Czyli w 2024 ma być drożej niż dla firm i zdecydowanie drożej niż to chyba tobie ktoś namieszał w głowie. Ceny na giełdzie masz takie jak w 2019 roku a gaz wtedy kosztował na rachunku 6 gr kwh czyli 60 zł 1 mwh. Teraz kosztuje 20 gr kwh czyli 200zł mwh a od 2024 ma kosztować odbiorcę indywidualnego 54 gr czyli 540 mwh. 250% up. Czyli w 2024 ma być drożej niż dla firm i zdecydowanie drożej niż wynika z ceny gazu na giełdzie. Ale ty sobie dalej słuchaj pisu wojna covid itd. a mnie i ciebie robią w balona. Zobaczymy jak dostaniesz rachunek za gaz w marcu 2024 i zamiast 1000zł zapłacisz 2000 zł
ministerprawdy
To dzięki naszemu gigantowi mamy te gigantyczne ceny. Gaz na rynku europejskim kosztuje mniej niż 1/4 ceny sprzed wojny. A w cennikach? Dalej się bankrutuje i wyciska firmy cenami. Polskie, kontrolowane przez rząd firmy energetyczne mają rekordowe zyski i marże - stąd rekordowa inflacja.
ministerprawdy odpowiada newpiotr
Kiedy 6 gr za kWh kosztował?????????????????????????

Powiązane: Energetyka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki