REKLAMA
WAKACJE NA GIEŁDZIE

W Australii żyje się najlepiej na świecie. A w Polsce?

2014-05-07 04:15
publikacja
2014-05-07 04:15

Po raz czwarty z rzędu Australia okazała się krajem, w którym żyje się najlepiej na świecie - wynika z rankingu OECD Better Life Index, a informuje o tym Puls Biznesu.

Następne w kolejności są: Norwegia, Szwecja, Dania, Kanada, Szwajcaria, USA, Finlandia, Holandia i Nowa Zelandia.

Polska znalazła się w tym rankingu na 27. miejscu wśród 36 krajów uprzemysłowionych, członków OECD. Za nami kolejno są: Estonia, Portugalia, Węgry, Chile, Brazylia, Rosja, Grecja, Meksyk i Turcja.

Wskaźnik obejmuje 11 kryteriów, w tym zatrudnienie, dochody, stan środowiska naturalnego, bezpieczeństwo, służbę zdrowia czy generalnie zadowolenie z życia. (PAP)

Wakacje na giełdzie

sto/

Źródło:PAP

Komentarze (1)

dodaj komentarz
~Tomasz
Czyli generalnie mizeria z życiem w Polsce. 27 pozycja na 36 oceniane to bardzo kiepsko jak na "zielona wyspę"

Powiązane: Finlandia

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki