Użytkownicy Blika zrealizowali prawie 50 mln transakcji w II kwartale '19

W drugim kwartale 2019 roku użytkownicy Blika zrealizowali prawie 50 milionów transakcji. W całym pierwszym półroczu wykonano blisko 90 mln transakcji, tyle ile w całym roku 2018 – poinformował w komunikacie Polski Standard Płatności, operator systemu.

Blisko 35 mln transakcji zostało zrealizowanych przy zakupach internetowych (ponad 70 proc. wszystkich transakcji). Drugim najchętniej wybieranym sposobem na korzystanie z Blika są wypłaty z bankomatów – było ich w tym czasie 6 mln (12 proc. wszystkich transakcji). Płatności w tradycyjnych terminalach było 5 mln. Użytkownicy wykonali także 3,6 mln przelewów na numer telefonu Blik.

"Kwartał do kwartału liczba płatności Blikiem w internecie wzrosła o 16 proc. Rok do roku wzrost wyniósł aż 168 proc. Drugim najpopularniejszym kanałem dla Blika pozostają wypłaty i wpłaty z bankomatów. Ich wzrost to 28 proc. w stosunku do pierwszego kwartału i 73 proc. rok do roku" - podano w komunikacie.

"Spektakularnie wzrosła również liczba płatności w tradycyjnych terminalach płatniczych. Było ich o 79 proc. więcej niż w pierwszych trzech miesiącach tego roku i aż o 363 proc. więcej niż w analogicznym okresie roku ubiegłego. Przelewów na numer telefonu było o 38 proc. więcej kwartał do kwartału i 265 proc. więcej niż w tym samym okresie ubiegłego roku" - dodano.

W drugim kwartale Polacy wykonywali średnio 545 tys. transakcji Blikiem dziennie. W najlepszym dniu kwartału odnotowano 759 tys. transakcji.

"To najlepszy, pojedynczy dzień w historii Blika" - poinformował Polski Standard Płatności.

Średnia kwota transakcji Blikiem w tym okresie wyniosła 131 zł.

sar/ asa/

Źródło: PAP Biznes

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne