REKLAMA

Urząd celno-skarbowy naliczył Bowimowi dodatkowe 5,57 mln zł podatku VAT

2017-10-02 16:02
publikacja
2017-10-02 16:02

Bowim otrzymał od urzędu celno-skarbowego w Opolu decyzję o naliczeniu spółce dodatkowych 5,57 mln zł zobowiązań z tytułu podatku VAT, za okres od stycznia do sierpnia 2012 r. - podała spółka w komunikacie.

fot. Fabian Bimmer / / FORUM

"Różnica pomiędzy kwotą wynikającą z decyzji, a kwotami zadeklarowanymi (w złożonej deklaracji podatkowej - PAP) przez spółkę wynika z kwestionowanego przez naczelnika prawa do odliczenia podatku VAT z faktur wystawionych przez jednego z polskich dostawców wyrobów stalowych do spółki, na tej podstawie, że podmioty które dostarczyły towar do tego dostawcy (na wcześniejszych etapach obrotu) dopuściły się nadużyć związanych z rozliczeniem podatku VAT" - napisano w komunikacie Bowimu.

Bowim nie zgadza się ze stanowiskiem urzędu.

"W opinii emitenta, decyzja Naczelnika Opolskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Opolu jest niezasadna (spółka dochowała należytej staranności, nie miała wiedzy o nieprawidłowościach i prawidłowo dokumentowała wszystkie transakcje). Spółka jest także w posiadaniu oświadczenia dostawcy o braku jego uczestnictwa w transakcjach karuzeli podatkowej (...)" - napisano w komunikacie.

Bowim zamierza złożyć odwołanie od decyzji naczelnika. (PAP Biznes)

mbl/ ana/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Konto Firmowe i Karta przez rok za bezwarunkowe 0 zł

Konto Firmowe i Karta przez rok za bezwarunkowe 0 zł

Advertisement

Komentarze (1)

dodaj komentarz
karbinadel
I teraz wiadomo, w jaki sposób pisowscy propagandziści doliczyli się ćwierci biliona brakujących podatków. Urząd wylicza papierowe "nieprawidłowości" sprzed pięciu lat - i ściema dla ubogich gotowa

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki