REKLAMA

Unimot szacuje skorygowaną EBITDA w II kw. na 64,1 mln zł

2022-08-11 09:26
publikacja
2022-08-11 09:26
Unimot szacuje skorygowaną EBITDA w II kw. na 64,1 mln zł
Unimot szacuje skorygowaną EBITDA w II kw. na 64,1 mln zł
/ UNIMOT

Unimot szacuje, że skorygowana EBITDA grupy w drugim kwartale 2022 r. wyniosła 64,1 mln zł - podała spółka w komunikacie. Przed rokiem skorygowana EBITA wyniosła 17,2 mln zł.

W czwartkowym komunikacie spółka poinformowała, że szacunkowe skonsolidowane przychody za drugi kwartał 2022 r. wynoszą 4.086 mln zł, a EBITDA 58,7 mln zł.

Dla porównania, w drugim kwartale 2021 r. przychody Unimotu wyniosły 1.731 mln zł, a EBITDA 27 mln zł.

Jak podano, główny wpływ na skons. EBITDA skor. w drugim kwartale 2022 r. miały: trwająca wojna w Ukrainie i w konsekwencji duża niepewność na rynkach globalnych oraz skutki wprowadzanych sankcji na Białoruś i Rosję, wzrost wolumenu sprzedaży oleju napędowego i biopaliw o 39,8 proc. rdr do poziomu 531,2 tys. m sześc. oraz gazu LPG o 16,1 proc. do 64,1 tys. ton w efekcie wzmożonego popytu, w tym ze strony klientów ukraińskich, sprzedaż części zapasu obowiązkowego będąca konsekwencją zmian organizacyjnych, a także wyzwania logistyczne ograniczające możliwości wykorzystania szans rynkowych.

Spółka poinformowała, że w jednostkowym sprawozdaniu finansowym ujmie odpisy aktualizujące z tytułu utraty bilansowej wartości udziałów w spółce Unimot System Sp. z o.o. w wysokości 8,9 mln zł.

"Jest to konsekwencja zmiany otoczenia makroekonomicznego, w tym przede wszystkim istotnego wzrostu cen gazu, będących skutkiem wojny w Ukrainie. Obecny poziom cen powoduje ograniczenie zużycia gazu ziemnego przez naszych obecnych i potencjalnych klientów na korzyść innych paliw. Oszacowana kwota odpisów pomniejszy wysokość jednostkowego wyniku EBITDA za II kwartał 2022 r. Należy zaznaczyć, że jest to zdarzenie o charakterze jednorazowym i niepieniężnym" - napisano. (PAP Biznes)

doa/ asa/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Konto firmowe z gwarancją 0zł za prowadzenie i najważniejsze usługi w koncie firmowym.  Zyskaj konto firmowe z gwarancją braku opłat przez 2 lata.

Konto firmowe z gwarancją 0zł za prowadzenie i najważniejsze usługi w koncie firmowym. Zyskaj konto firmowe z gwarancją braku opłat przez 2 lata.

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki