Unimot planuje zainwestować do 9,5 mln zł w spółkę Green Electricity

2019-06-18 16:22
publikacja
2019-06-18 16:22

Zarząd Unimot zdecydował o zainwestowaniu do 9,5 mln zł w spółkę Green Electricity, operatora platformy Blinkee. city - podał Unimot w komunikacie. Spółka zamierza zawrzeć umowę inwestycyjną i objąć nowe udziały, stając się mniejszościowym udziałowcem, a także udostępnić dodatkowe finansowanie.

/ Unimot

Zawarcie umowy inwestycyjnej i objęcie udziałów w Green Electricity ma nastąpić 19 czerwca, a udzielenie finansowania w okresie do 31 grudnia 2022 r.

Jak podano, poza Unimotem, w skład udziałowców mają wchodzić trzy osoby fizyczne - założyciele i dotychczasowi właściciele spółki, z których żaden nie będzie posiadał więcej niż 33 proc. udziałów oraz czwarta osoba fizyczna, która obejmie również pakiet nowo wyemitowanych udziałów.

"Celem inwestycji jest współpraca obu spółek w zakresie świadczenia usług wynajmu urządzeń transportu osobistego (nie wyłączając pojazdów samochodowych, rowerów, hulajnóg oraz skuterów) o napędzie elektrycznym na terenie Polski oraz za granicą, jak również rozwój związanych z tym technologii i oprogramowania. Inwestycja jest zgodna ze strategią emitenta, która zakłada m.in. rozwój atrakcyjnych obszarów biznesowych w odpowiedzi na obecne i przyszłe trendy rynkowe" - napisano w komunikacie.

Spółka planuje wykorzystać sieć stacji paliw AVIA jako centrum obsługi elektromobilności w mniejszych miastach poprzez przygotowanie pakietu franczyzowego pod marką Blinkee w Polsce oraz innych krajach europejskich.

doa/ asa/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki