REKLAMA
WAKACJE NA GIEŁDZIE

Ukraina ma nową superbroń. Morski dron Katran popłynie nawet 1000 km

2025-03-30 08:00
publikacja
2025-03-30 08:00

Ukraińska firma zbrojeniowa skonstruowała morski dron Katran o zasięgu ponad 1000 kilometrów, który niszczy cele na wodzie, w powietrzu i na ziemi – poinformował minister transformacji cyfrowej Ukrainy Mychajło Fedorow.

Ukraina ma nową superbroń. Morski dron Katran popłynie nawet 1000 km
Ukraina ma nową superbroń. Morski dron Katran popłynie nawet 1000 km
/ X

Bezzałogowiec powstał w ukraińskiej firmie Military Armoured Company HUB.

„Informacje o misjach z użyciem tego drona są tajne, ale doprowadził on do prawdziwego przełomu na morzu” – napisał minister w Telegramie.

Dron wyposażony jest w torpedy, karabin maszynowy Minigun, ciężki karabin maszynowy, przeciwlotniczy zestaw przeciwrakietowy i inne uzbrojenie.

„Może bezpiecznie pokonywać odległości przekraczające 1 tys. kilometrów i wykonywać operacje uderzeniowe i rozpoznawcze. Dron jest wielofunkcyjny - skutecznie niszczy cele morskie, lądowe i powietrzne” – podkreślił Fedorow.

Katran posiada ponadto wbudowany system automatycznego wykrywania zagrożeń i pułapek. „Jest to supertechnologia, która wyznacza nowe standardy działań wojennych” – ocenił minister.

Wakacje na giełdzie

Z Kijowa Jarosław Junko (PAP)

jjk/ ap/

Źródło:PAP
Tematy
Nie tylko 0 zł za konto. Sprawdź, które rachunki firmowe naprawdę się opłacają
Nie tylko 0 zł za konto. Sprawdź, które rachunki firmowe naprawdę się opłacają

Komentarze (15)

dodaj komentarz
od_redakcji
Coś Ruskie przeoczyli? Czy budują to 5 kilometrów pod ziemią?
efg
Ruskie przeoczyli że okrada ich od lat ta menda Putin......
bha
I dobrze odstraszków niby za wiele.
mesten
Ruskie tradycyjne z forumowym rozwolnieniem znaczy się, dobrze jest.
harrytracz
Proponuję najpierw zaprzestać wystawiania na sprzedaż NASZYCH starlinków na ukraińskim olx, nie po to je finansujemy żebyście je rozkradali i sprzedawali na lewo.
Przypominam że są one opłacane z naszej kieszeni i są przeznaczone do użytku wojskowego.
sterl
Jak to się ma do obrony? to przecież typowy sprzęt do ataku?
interstellar
Niszczą sprzęt używany przez Ruskich do ataków rakietowych albo do dostarczania zaopatrzenia wojskowego.
Pomogłem? :)
sterl
Bez danych z kosmosu nigdzie nie popłynie? Jak widać taka Ukraina jest bardzo niebezpieczna..
harrytracz
Aha, to wojenkę macie wygraną czyli już wam pomagać nie musimy.
Nara!

Powiązane: Wydatki na zbrojenia

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki