Ubezpiecz się od burzy i wiatru

2015-07-20 16:16
publikacja
2015-07-20 16:16
fot. Stanisław Kowalczuk / EastNews

- Patrząc na nasz klimat i dotykający nas sezon huraganów i burz, szczególnie w czerwcu i lipcu warto się ubezpieczyć, ale warto to robić z głową.

Trzeba zdawać sobie sprawę z tego, jakie ubezpieczenie kupujemy. Przede wszystkim musimy korzystać z ubezpieczeń, które w zakresie ochrony ubezpieczeniowej mają min. deszcze nawalne, huragany, czyli te zjawiska naturalne, które mogą zagrozić naszemu mieniu.

Pamiętajmy o tym, że musimy dokładnie przeczytać Ogólne Warunki Ubezpieczenia, czyli ten wzorzec, który jest do Nas adresowany przez Zakład Ubezpieczeń. Musimy dowiedzieć się, co pod pojęciem wiatru huraganowego rozumie ubezpieczyciel, bo tylko w takim zakresie jesteśmy ubezpieczeni - mówi Aleksander Daszewski.

ajczęstsze problemy dotyczą wysokości szkody - czyli rozbieżności między kwotą odszkodowania oferowaną przez ubezpieczyciela, a wartością deklarowaną przez ubezpieczonego.

Ubezpiecz się od burzy i wiatru

Źródło:
Tematy
Tanie konto osobiste z kontem oszczędnościowym.

Tanie konto osobiste z kontem oszczędnościowym.

Advertisement

Komentarze (3)

dodaj komentarz
~Jan
Ubezpieczenie od wiatru jest równie skuteczne jak ubezpieczenie się od śmierci, tzw. ubezpieczenie na życie. Firmy sprzedające takie ubezpieczenie zazwyczaj odmawiają wypłaty odszkodowania uposażonym argumentując to np. (Osoba zmarła na raka nie podjęła leczenia wystarczająco wcześnie). Wniosek można by wysnuć że Ubezpieczenie od wiatru jest równie skuteczne jak ubezpieczenie się od śmierci, tzw. ubezpieczenie na życie. Firmy sprzedające takie ubezpieczenie zazwyczaj odmawiają wypłaty odszkodowania uposażonym argumentując to np. (Osoba zmarła na raka nie podjęła leczenia wystarczająco wcześnie). Wniosek można by wysnuć że gdybyśmy wystarczająco wcześnie podejmowali leczenie na wszystkie choroby to byli byśmy nieśmiertelni. Czym nie narazili byśmy ubezpieczyciela na utratę zysku. No w takich syfilistycznych czasach przyszło nam żyć. I umierać.
~Dżejms
Trzeba doczytać małym drukiem - a tam że ubezpieczenie nie obejmuje wiatrów zachodnich, północno-zachodnich, południowo-zachodnich, z północnego-wschodu i południowego-wschodu. Nie wypłaca się odszkodowania jak temperatura niższa niż 19 stopni i wyższa niż 19,5 stopnia itd.
~Paul
To, że w ubezpieczeniach majątkowych wypłaty odszkodowań są zaniżane, a klienci nie są poinformowani o konieczności wykonywania przeglądów to prawda. Jednak należy pamiętać, że dobór odpowiedniego ubezpieczyciela (tutaj marka ma znaczenie) oraz agenta( dobrze wyszkolonego i znającego warunki polisy) powinien pomóc To, że w ubezpieczeniach majątkowych wypłaty odszkodowań są zaniżane, a klienci nie są poinformowani o konieczności wykonywania przeglądów to prawda. Jednak należy pamiętać, że dobór odpowiedniego ubezpieczyciela (tutaj marka ma znaczenie) oraz agenta( dobrze wyszkolonego i znającego warunki polisy) powinien pomóc w doborze uczciwego rozwiązania. W ubezpieczeniach na życie (u porządnych ubezpieczycieli) to, czy ktoś podjął leczenie za późno jest bez znaczenia. Podstawowymi wyłączeniami są działania wojenne i energia jądrowa oraz błędy medyczne(jednak to pokrywa już inne ubezpieczenie - oc medyczne).

Powiązane: Ochrona klimatu

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki