REKLAMA

USA przedłużają uchodźcom z Ukrainy zezwolenia na pobyt w kraju

2023-03-13 20:12
publikacja
2023-03-13 20:12

Administracja prezydenta USA Joe Bidena postanowiła pozwolić tysiącom Ukraińców, którzy uciekli ze swojej ojczyzny przed rosyjską inwazją, na dłuższy pobyt w Stanach Zjednoczonych - podało w poniedziałek ministerstwo bezpieczeństwa krajowego. Wiele rocznych zezwoleń na pobyt w USA miało wkrótce wygasnąć.

USA przedłużają uchodźcom z Ukrainy zezwolenia na pobyt w kraju
USA przedłużają uchodźcom z Ukrainy zezwolenia na pobyt w kraju
fot. Luciano Mortula - LGM / / Shutterstock

Resort poinformował, że przedłużenie dotyczy niektórych obywateli Ukrainy i członków ich najbliższej rodzin, którzy zostali wpuszczeni do USA przed rozpoczęciem programu "Jedność dla Ukrainy".

Ukraińcy, którzy przybyli do USA w ramach programu "Jedność dla Ukrainy", zazwyczaj otrzymywali "ze względów humanitarnych" zezwolenie na dwuletni pobyt w USA.

Program miał na celu wypełnienie zobowiązania Bidena do przyjęcia do 100 tys. ukraińskich uchodźców w Stanach Zjednoczonych oraz pomoc europejskim partnerom, którzy ponoszą ciężar przyjęcia Ukraińców uciekających przed wojną.

zm/

Źródło:PAP
Tematy
Rekrutujesz? Odbierz 50% rabatu na pierwsze ogłoszenie na Pracuj.pl

Rekrutujesz? Odbierz 50% rabatu na pierwsze ogłoszenie na Pracuj.pl

Advertisement

Komentarze (9)

dodaj komentarz
jenak
Że też po likwidacji wiz do USA żadnego runu z naszej strony na tamtejsze szparagi nie ma. Muszę powiedzieć, że to mówi w zasadzie wszystko.

Nic ale to kompletnie nic o tym nie słyszysz. Ani jednej nawet mikrej statystyki w tym temacie. Tefałen śpi? Nie dziwi go to?
jenak
Food banks. Ponad 50 mln korzystających. Liczby robią wrażenie. Może być duże zdziwienie.
polonu
sami będą uciekać z powrotem przedłużać nie potrzeba jeszcze trochę .
vacarius
A gdzie mają lepszy socjal w USA czy w Polsce?
carlito1
Biedy Ukrainiec uciekający przed wojna ucieka, aż do USA. zapewne to ten biedniejszy.
prawda_
USA przedluzaja pozwolenia na pobyt niektorym Ukraincom gdy w miedzyczasie Polska wydala juz miliony peseli i finansuje pobyt Ukraincow z kieszeni podatnikow. Brawo Polska, jak zwykle dala sie wydym*** bez mydla.
warszawyak
Nie Polska tylko Polacy. Zamiast brać przykład z USA, sojusznika potomków bandery to ich najwięksi wrogowie Polacy ( tak wychowują kolejne pokolenia ) nie tylko utrzymują ich dłużej niż 6 miesięcy jak w przypadku USA, to mają nieograniczony limit w ilości przesiedleńców. Jest ich już ok 9 mln na naszym utrzymaniu i będzie przybywać.Nie Polska tylko Polacy. Zamiast brać przykład z USA, sojusznika potomków bandery to ich najwięksi wrogowie Polacy ( tak wychowują kolejne pokolenia ) nie tylko utrzymują ich dłużej niż 6 miesięcy jak w przypadku USA, to mają nieograniczony limit w ilości przesiedleńców. Jest ich już ok 9 mln na naszym utrzymaniu i będzie przybywać. Amerykanie nic za darmo nie dają. Ukrainskie złoto zdeponowane w USA jest już amerykanskich koncernów zbrojeniowych.
Raffmo odpowiada warszawyak
a ty jesteś potomkiem Szachtera i Moczara.
warszawyak odpowiada Raffmo
jak widać po komentarzu potomka banderowców nic się nie zmieniło w stosunku do Polaków i Żymian.

Powiązane: Uchodźcy z Ukrainy

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki