REKLAMA

UOKiK przedłużył postępowanie ws. zgody dla Allegro na nabycie Mall Group a.s. i WE|DO CZ

2022-01-24 17:04
publikacja
2022-01-24 17:04
UOKiK przedłużył postępowanie ws. zgody dla Allegro na nabycie Mall Group a.s. i WE|DO CZ
UOKiK przedłużył postępowanie ws. zgody dla Allegro na nabycie Mall Group a.s. i WE|DO CZ
fot. DADO RUVIC / / Reuters

Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) przedłużył postępowania w sprawie wyrażenia zgody na nabycie przez Allegro Mall Group a.s. i WE|DO CZ s.r.o. poprzez skierowanie postępowania do tzw. drugiej fazy - podało Allegro w komunikacie.

Spółka podała, że oznacza to, iż ustawowy miesięczny termin na wydanie decyzji przez UOKiK ulega przedłużeniu o cztery miesiące. Do powyższego terminu nie wlicza się okresów oczekiwania na odpowiedź Allegro .pl sp. z o.o. na wezwania UOKiK do usunięcia braków lub uzupełnienia informacji zawartych w zgłoszeniu.

"Zgodnie z postanowieniem UOKIK, przedłużenie postępowania nastąpiło ze względu na szczególnie skomplikowany charakter sprawy oraz w związku z koniecznością przeprowadzenia badania rynku przez UOKiK przed wydaniem decyzji. Badanie ma objąć zarówno konkurentów, jak i kontrahentów uczestników koncentracji w celu weryfikacji udziałów rynkowych Allegro .pl sp. z o.o. oraz poznania opinii uczestników rynku na temat koncentracji, w tym co do ewentualnych zagrożeń" - napisano.

Wyrażenie przez UOKiK zgody na realizację transakcji stanowi warunek zawieszający, od którego uzależnione jest jej zamknięcie.

Allegro podało, że dotychczas spełnione zostały cztery warunki zawieszające zastrzeżone w umowie dotyczące zgody dotyczącej kontroli bezpośrednich inwestycji zagranicznych na Słowenii, zgody Urzędu Ochrony Konkurencji w Czechach na przeprowadzenie transakcji, zgody Urzędu Antymonopolowego na Słowacji na przeprowadzenie transakcji oraz zgody Komitetu Antymonopolowego Ukrainy na przeprowadzenie Transakcji.

Jednocześnie nieziszczone pozostają dwa pozostałe warunki zawieszające zastrzeżone w umowie dotyczące zgód odpowiednich organów antymonopolowych tj. warunek uzyskania zgody UOKiK oraz warunek uzyskania zgody antymonopolowej w Słowenii.

Allegro podpisało w listopadzie 2021 roku umowę przejęcia 100 proc. udziałów w Mall Group a.s. oraz WE|DO Cz s.r.o. od PPF, EC Investments i Rockaway Capital, za łączną kwotę 881 mln euro, opartą na wycenie firmy na poziomie 925 mln euro skorygowaną w wysokości 44 mln euro.(PAP Biznes)

epo/ ana/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Zamów kartę flotową BP Komfort Prepaid i odbierz 200 zł w prezencie

Zamów kartę flotową BP Komfort Prepaid i odbierz 200 zł w prezencie

Komentarze (1)

dodaj komentarz
3xx
lol, czyzby Panstwo chcialo cos ugrac? moze jakis 1%?
zobaczcie jak dzialaja inne Panstwa, zgodu byly juz miesiac temu, tylko Slowenia widac sie jesczcze ociaga

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki