REKLAMA

UE: na stole są wszystkie opcje, jeśli chodzi o sankcje wobec Rosji

2022-01-25 18:31
publikacja
2022-01-25 18:31
UE: na stole są wszystkie opcje, jeśli chodzi o sankcje wobec Rosji
UE: na stole są wszystkie opcje, jeśli chodzi o sankcje wobec Rosji
/ Zgromadzenie Parlamentarne Rady Europy

Na stole są wszystkie opcje z sankcjami wobec Rosji, jeśli dojdzie do jej ataku na Ukrainę - przekazał dziennikarzom w Brukseli wysoki urzędnik UE, pytany, czy sankcjami może być objęta rosyjska energetyka i system bankowy.

"Na stole jest każda opcja jeśli chodzi o sankcje" - powiedział pytany o sankcje. Wskazał, że ewentualna reakcja UE - bardzo silna - będzie zależała od tego, czy Rosja zachowa się agresywnie wobec Ukrainy. Podkreślił, że ten atak może przybrać różne formy: szerokiej ofensywy, ale także precyzyjnej operacji skierowanej w określony punkt czy też cyberataku.

Przekazał też, że w ostatnich dniach i tygodniach państwa Zachodu bardzo aktywnie dzielą się informacjami wywiadowczymi dotyczącymi sytuacji na wschodzie Ukrainy i przy jej granicach z Rosją.

Urzędnik poinformował, że Stany Zjednoczone, UE i NATO koordynują swoją pisemną odpowiedź na żądania Rosji dotyczące Sojuszu Północnoatlantyckiego i Ukrainy. Dodał, że odpowiedź raczej nie będzie szczegółowym omówieniem tych wymagań, ale będzie zawierała elementy dotyczące rosyjskiego stanowiska, a także wskazywała na rosyjskie działania, które są alarmujące dla Europy.

Źródło wskazało, że mimo różnic zdań co do sytuacji państwa Zachodu są zdeterminowane, aby wspólnie i silnie odpowiedzieć na ewentualną rosyjską agresję. "Rosja musi zapłacić cenę, jeśli zaatakuje" - zaznaczył.

W poniedziałek wieczorem prezydent RP Andrzej Duda, prezydent Joe Biden, prezydent Francji Emmanuel Macron, kanclerz Niemiec Olaf Scholz, premier Włoch Mario Draghi, premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson, a także przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen, przewodniczący Rady Europejskiej Charles Michel oraz sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg wzięli udział w konsultacjach, by koordynować reakcję w przypadku dalszej agresji militarnej na Ukrainę.

Ministrowie spraw zagranicznych UE spotykali się też w poniedziałek w Brukseli i ostrzegli Rosję, że będzie musiała ponieść „poważne” konsekwencje, jeśli zaatakuje Ukrainę.

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski powiedział telefonicznie przewodniczącemu Rady Europejskiej Charlesowi Michelowi, że dla Kijowa ważne jest, aby UE wykazała się jednością.

Z Brukseli Łukasz Osiński (PAP)

luo/ mal/

Źródło:PAP
Tematy
Kredyt gotówkowy bez porównania opłacalny.

Kredyt gotówkowy bez porównania opłacalny.

Teraz z kodem PROSTY masz 0% prowizji za udzielenie kredytu gotówkowego (RRSO 12,68%).

Komentarze (10)

dodaj komentarz
talmud
ten komentarz jest godny zacytowania.....nikt nie będzie umierał za upadającego bankruta & jego zielona makulaturę.....

człowieku ja nie mam zamiaru znikim i za kogo walczyc w tym kraju!, niech walczy synek pani szydło Tymon X, któremu wujek Obajtek zalatwil robote,(moze nowym Skorupoką zostanie) , córeczka Pana Prezydenta
ten komentarz jest godny zacytowania.....nikt nie będzie umierał za upadającego bankruta & jego zielona makulaturę.....

człowieku ja nie mam zamiaru znikim i za kogo walczyc w tym kraju!, niech walczy synek pani szydło Tymon X, któremu wujek Obajtek zalatwil robote,(moze nowym Skorupoką zostanie) , córeczka Pana Prezydenta Dudy niech wraca z londynu i za karabin chwyta w koncu ojczyzna wazanijsza od prawa na cambridgu, marta kaczynska niech idzie w Okopy dostala w koncu lacznie chyba z 7 mln zł za śmierc rodziców w Smolensku kto tam jeszcze? No Synalek Tuska niech idzie walczyć ma w koncu czego bronic tyle kasy z OLT exporess nachapał, Siostrzency brudzia niech idą na front bronić posad ktore im wuyjek załatwił, Dizeciakom morawieckiego stary dla nich 14 mln zarobil, Ja od swoich dostawalem tylko rachunki do placenia :) zobacz tylu znakomitych ludzi w tym kraju, majacych wiecej do stracenia niż ja, NIECH WALCZĄ! ja za ocean lece do kwatery głw korporacji dla ktorej pracuje jak by co, wystarczy ze mnie w tym kraju co rok strzygli jak barana, to niech teraz bronia tego co przystrzygli i walcza do upadłego, ja im tego nie bede ułatwiał ani za nich walczył nie bede! :)
antek10
Jak ukradł bandyta krym sankcje były za małe. Teraz są tego skutki.
ebm242
Czas najwyższy aby zachód się zjednoczył i pokazał temu bandziorowi, gdzie jest jego miejsce - Na śmietniku historii. Naród Rosyjski też ma go dość. Podobnie naród Białoruski ma dosyć Łukaszenki. Tam są tacy ludzie jak my i też nie chcą tracić swoich synów na wojnie dla bandytów, którzy zawłaszczyli sobie władzę. Bandytów, którzy Czas najwyższy aby zachód się zjednoczył i pokazał temu bandziorowi, gdzie jest jego miejsce - Na śmietniku historii. Naród Rosyjski też ma go dość. Podobnie naród Białoruski ma dosyć Łukaszenki. Tam są tacy ludzie jak my i też nie chcą tracić swoich synów na wojnie dla bandytów, którzy zawłaszczyli sobie władzę. Bandytów, którzy nie mają odwagi brać udziału w demokratycznych wyborach.
qonradx
Dobrze ze my swoich własnych wybraliśmy w demokratyczny sposlob. A nie czekaj.. podobno u nas też któres tam z kolei wybory zostały oszukane, pamietasz? I to nie rosjanie ale nasi wlasni bandyci o to sie oskarzają wzajemnie XD Chcą wprowadzać demokracje za granicą a nie sa nawet pewni czy u siebie ją mają XD Ogarnij się "Prawdziwy Dobrze ze my swoich własnych wybraliśmy w demokratyczny sposlob. A nie czekaj.. podobno u nas też któres tam z kolei wybory zostały oszukane, pamietasz? I to nie rosjanie ale nasi wlasni bandyci o to sie oskarzają wzajemnie XD Chcą wprowadzać demokracje za granicą a nie sa nawet pewni czy u siebie ją mają XD Ogarnij się "Prawdziwy Polaku" bo dla rządzacych jestes narazie tylko zwykłym Baranem do strzyżenia a mozesz zostać wkrótce ich miesem armatnim! Napchają ci do głowy bogoojczyznianych frazesów, a sami spakują walizki zabiorą euro, złoto i dolary i z Londynu jak dawniej będą cię zachęcali do walki za nich.. znaczy sie w obronie ojczyzny ma się rozumieć przed autokratycznymi bandytami!
pstrzezek
Łącznie z "wysokim zaniepokojeniem"?
darius19
widze ze Rosja (kraj bandycki) sie wiecej przejmuje sankcjami, niz niektorzy komentujacy
po_co
UE planuje powiedzieć, że Rosja jest GUPIA.
UE planuje tupnąć nogą.
UE planuje powiedzieć Putinowi, że powie to dla mamy i go nie lubi.
UE ma również znacząco poważniejsze propozycje gdyby Rosja nadal nie odpuściła.

Ostatnią propozycją UE jest tajna broń każdego osiedlowego łobuza, kijek z gó...m.
qonradx
Zablokuja Putinowi Fejsbuka, Ławrowowi twittera i wprowadza embargo na import samochodów z Rosji? Oo nie! To się Rosjanie wystraszą!
ebm242
Takie prorosyjskie trolle jak ty są wstydem dla naszego narodu. Lepiej zacznij się przygotowywać do wycieczki na front. Będziesz mógł zaprezentować swoją waleczność....
qonradx odpowiada ebm242
człowieku ja nie mam zamiaru znikim i za kogo walczyc w tym kraju!, niech walczy synek pani szydło Tymon X, któremu wujek Obajtek zalatwil robote,(moze nowym Skorupoką zostanie) , córeczka Pana Prezydenta Dudy niech wraca z londynu i za karabin chwyta w koncu ojczyzna wazanijsza od prawa na cambridgu, marta kaczynska niech idzie człowieku ja nie mam zamiaru znikim i za kogo walczyc w tym kraju!, niech walczy synek pani szydło Tymon X, któremu wujek Obajtek zalatwil robote,(moze nowym Skorupoką zostanie) , córeczka Pana Prezydenta Dudy niech wraca z londynu i za karabin chwyta w koncu ojczyzna wazanijsza od prawa na cambridgu, marta kaczynska niech idzie w Okopy dostala w koncu lacznie chyba z 7 mln zł za śmierc rodziców w Smolensku kto tam jeszcze? No Synalek Tuska niech idzie walczyć ma w koncu czego bronic tyle kasy z OLT exporess nachapał, Siostrzency brudzia niech idą na front bronić posad ktore im wuyjek załatwił, Dizeciakom morawieckiego stary dla nich 14 mln zarobil, Ja od swoich dostawalem tylko rachunki do placenia :) zobacz tylu znakomitych ludzi w tym kraju, majacych wiecej do stracenia niż ja, NIECH WALCZĄ! ja za ocean lece do kwatery głw korporacji dla ktorej pracuje jak by co, wystarczy ze mnie w tym kraju co rok strzygli jak barana, to niech teraz bronia tego co przystrzygli i walcza do upadłego, ja im tego nie bede ułatwiał ani za nich walczył nie bede! :)

Powiązane: Inwazja Rosji na Ukrainę

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki