REKLAMA
KONFLIKT ROSJA-UKRAINA

Trigon DM obniża cenę docelową akcji Erbudu do 93 zł

2021-12-07 11:44
publikacja
2021-12-07 11:44
Trigon DM obniża cenę docelową akcji Erbudu do 93 zł
Trigon DM obniża cenę docelową akcji Erbudu do 93 zł
fot. Robert Gardziński / / FORUM

Analitycy Trigon DM, w raporcie z 30 listopada, obniżyli cenę docelową akcji Erbudu do 93 zł ze 120 zł poprzednio. Nadal rekomendują "kupuj".

Rekomendacja została wydana przy kursie 63 zł.

Analitycy Trigon DM zdecydowali się na aktualizację ceny docelowej Erbudu po tym, jak zmienili wycenę spółki zależnej Onde.

"Od szczytu notowań w lipcu tego roku kurs akcji Erbudu spadł o 36 proc., a naszym zdaniem miały na to wpływ następujące czynniki: (I) słabsze od rynku zachowanie kursu Onde (...), (II) negatywny sentyment do branży budowlanej (WIG.Budownictwo –17 proc. w ciągu ostatnich 3 miesięcy) związany z wciąż rosnącymi cenami materiałów budowlanych i brakiem pewności co do przyznania Polsce środków unijnych w ramach KPO, (III) słabsze od konsensusu rynkowego wyniki za 3 kw. '21. Jednocześnie jesteśmy zdania, że rynek przereagował negatywny newsflow, w związku z czym zalecamy wykorzystanie ostatniej słabości kursu do zwiększenia pozycji na Erbud" - napisano w raporcie.

"Pomimo tego, że w najbliższych latach to Onde będzie dominującym segmentem w wynikach Grupy Erbud, uważamy, że upsidy w innych segmentach (kubatura, przemysł, moduły) nie zostały jeszcze rozegrane przez rynek. Jesteśmy zdania, że pozytywnym zaskoczeniem w przyszłym roku w całej branży może być kubatura - branża deweloperska cały czas zapewnia stabilną podaż kontraktów, a przyspieszenie inwestycji w segmencie magazynowym i logistycznym znajduje swoje odzwierciedlenie w backlogach spółek. Dodatkowo, Erbud jest obecnie jedyną na GPW propozycją pozwalającą na uzyskanie bezpośredniej ekspozycji na rynek prefabrykatów drewnianych" - dodano.

Trigon DM prognozuje, że skorygowany zysk netto Erbudu wyniesie w tym roku 66 mln zł, a skorygowany EBIT 110 mln zł, przy przychodach rzędu 2,92 mld zł. Rok później skorygowany zysk netto ma wzrosnąć do 72 mln zł, skorygowany zysk operacyjny do 151 mln zł, a obroty przekroczą 3 mld zł.

Pierwsze rozpowszechnianie raportu, którego autorem jest David Sharma, nastąpiło 30 listopada 2021 r. godz. 8.00.

Depesza jest skrótem raportu. W załączniku do depeszy zamieszczamy plik PDF z wymaganymi prawem informacjami Trigon DM. (PAP Biznes)

jow/ ana/

Źródło:PAP Biznes

Do pobrania

41047123_ERB 20211130_1P.pdfpdf
Tematy
Pożyczka gotówkowa w PKO Banku Polskim RRSO 7,45%

Pożyczka gotówkowa w PKO Banku Polskim RRSO 7,45%

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki