Trans Polonia odwołała pierwszy etap skupu akcji własnych

2019-04-18 19:34
publikacja
2019-04-18 19:34
fot. Krystian Maj / FORUM

Trans Polonia odwołała pierwszy etap skupu akcji własnych, który miał objąć do 1 mln papierów spółki - podała Trans Polonia w komunikacie.

"Powodem odwołania realizacji pierwszego etapu programu nabywania akcji własnych spółki są rozbieżne oczekiwania akcjonariuszy odnośnie warunków pierwszego etapu programu nabywania akcji własnych zaproponowanych przez zarząd spółki" - napisano w komunikacie.

"Realizacja skupu akcji na zaproponowanych warunkach nie zrealizowałaby celów spółki ani akcjonariuszy" - dodano.

Trans Polonia ogłosiła na początku kwietnia, że w ramach pierwszego etapu skupu planuje, od 9 do 26 kwietnia, skupić do 1 mln akcji własnych, stanowiących 4,38 proc. kapitału, po 3,7 zł za sztukę.

W marcu akcjonariusze Trans Polonii zdecydowali o upoważnieniu zarządu do skupu do 4,56 mln akcji własnych, stanowiących nie więcej niż 19,96 proc. kapitału zakładowego spółki. Upoważnienie zarządu do nabywania akcji ma obowiązywać do 30 czerwca 2022 roku.

Nabyte przez spółkę akcje własne mogą zostać przeznaczone do dalszej odsprzedaży, umorzenia lub w inny sposób rozdysponowane przez zarząd spółki, z uwzględnieniem potrzeb wynikających z prowadzonej działalności za zgodą rady nadzorczej.

NWZ zdecydowało też o utworzeniu w spółce kapitału rezerwowego z przeznaczeniem na sfinansowanie buybacku poprzez przeniesienie z kapitału zapasowego spółki na kapitał rezerwowy kwoty 45,6 mln zł.

Główny akcjonariusz Trans Polonii - Dariusz Cegielski, który wraz ze spółką zależną Euro Investor ma 38,06 proc. akcji - nie będzie odpowiadał na zaproszenia do sprzedaży akcji w ramach skupu. (PAP Biznes)

kuc/ asa/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Rozwiń firmę z terminalem płatniczym

Rozwiń firmę z terminalem płatniczym

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki