Tesla zbyt efekciarska, a za mało praktyczna. Najmniej awaryjne samochody 2016

2016-10-25 10:19
publikacja
2016-10-25 10:19

Toyota niezmiennie króluje jako najbardziej niezawodna marka pojazdów, a Tesli oberwało się kolejny rok z rzędu za wiele drobnych usterek. Amerykanie ponownie ocenili oferty branży motoryzacyjnej pod kątem solidności.

Toyota Prius została uznana przez Amerykanów jako najmniej awaryjny samochód / YAY Foto

Amerykański serwis Consumer Report kolejny rok z rzędu sporządził raport o najbardziej i najmniej awaryjnych samochodach, jakie można kupić na terenie Stanów Zjednoczonych. Pomimo stałych bywalców, nie brakowało kilku zaskoczeń. Badanie skupiało się na nowych samochodach z ostatniego rocznika produkcyjnego.

Toyota króluje wraz z Lexusem

Podobnie jak rok temu, w zestawieniu najlepszych aut pod względem wytrzymałości i niezawodności okazała się marka Toyota, Lexus oraz Audi. Japończycy tworząc markę dla mas (Toyota) i luksusową (Lexus), zapewnili sobie najwyższe miejsca w rankingu. Pomimo licznych wystąpień lexusów w TOP10, pierwsze miejsce na podium przypadło w udziale toyocie prius.

Auto zebrało wysokie noty głównie ze względu na wydajność i bezawaryjność układu napędowego. Testerzy mieli jednak zastrzeżenia do kilku drobnych szczegółów – wskazywali na dość głośne opony, tanie fotele i niezbyt komfortowy pod względem wsiadania do pojazdu kokpit.

Poza japońskimi propozycjami pojawiły się dwa modele audi (q3, q7), jeden mercedes-benz (glc) oraz chevrolet cruze, jako jedyny przedstawiciel amerykańskiej myśli technicznej.

Najmniej i najbardziej awaryjne samochody w 2016 r.

Lp.

Najmniej awaryjne samochody 2016

Najbardziej awaryjne samochody 2016

1.

toyota prius

fiat 500l

2.

lexus ct 200h

ford fiesta

3.

infiniti q70

chevrolet tahone/gmc yukon

4.

audi q3

ram 2500

5.

lexus gx

tesla model x

6.

lexus gs

chrysler 200

7.

mercedes-benz glc

chevrolet Suburban/gmc yukon xl

8.

chevrolet cruze

jeep renegade

9.

audi q7

ford focus

10.

toyota 4runner

cadillac escalade

Źródło: Consumer Reports, 2016 Annual Auto Survey

Mit amerykańskiej motoryzacji

Amerykańskie auta zyskały natomiast liczniejszą reprezentację po drugiej stronie, tej mniej chwalebnej, zestawienia. Aż 8 z 10 pozycji wśród najgorszych samochodów zajmują modele wyprodukowane na terenie Stanów Zjednoczonych. Najbardziej dotkliwe recenzje dotyczyły marki Chevrolet i Ford (obie pojawiły się wśród 10 najgorszych aut dwukrotnie).

Autorzy badania nie pozostawili również suchej nitki na tesli model x. W zeszłym roku niską ocenę otrzymał model s, choć testerzy sami przyznali, że podeszli do niego zbyt surowo. W tym roku Tesla Motors ponownie jednak znalazła przedstawiciela wśród najbardziej awaryjnych samochodów roku. Recenzenci winili model x głównie za liczne usterki układów elektronicznych. Ocenili, że auto nie jest również tak dobrze wyciszone jak model s, a patent z automatycznie otwierającymi się w górę drzwiami jest niepraktyczny, bo trwa to zdecydowanie za długo. Ostatecznie ocenili samochód jako bardziej efekciarski niż praktyczny.

Przy okazji zeszłorocznej edycji raportu przeprowadziliśmy wśród czytelników ankietę dotyczącą najbardziej, według nich, awaryjnych marek samochodów. Zwycięzcami okazali się Renault, Alfa Romeo i Volkswagen.

Mateusz Gawin

Źródło:
Tematy
 Poznaj bogatą ofertę samochodów używanych Audi. Wybierz najlepszy dla siebie!

Poznaj bogatą ofertę samochodów używanych Audi. Wybierz najlepszy dla siebie!

Advertisement

Komentarze (49)

dodaj komentarz
~jowita
dla mnie faktycznie toyota jest numerem 1. jeżdżę tą marką od lat i moja corolla widuje serwis tylko na przeglądach i wymianach serwisowych. w końcu trafiłam na zaufane miejsce i fachowców w salonie toyoty w piasecznie. znają się na robocie i wiedzą co robią.
~Bart
Nie dziwi mnie wygrana Toyoty. Ja od zawsze wiedziałem, że to najbardziej niezawodne auta. Obecnie mam Avensis 1.8, 147, to auto z wyższej półki, polecam.
~Azagor
Ranking jest nie wiarygodny. Nie ma w nim subaru...
~Fred
500, konkurencja zazdrości popularności! Priusa kupują desperaci i wypożyczalnie w USA
~Stan
A ja wrecz odwrotnie oceniam fiata 500L jako dobre auto
Odpukac w nie malowane jak narazie bezawaryjny
Natomiast niska ocene wystawilbym bmw 330 i
~Przemek
Tyś widział stare korodujace Audi... ocynku tyle ze byś 10 razy na plecach nie przeniósł
~Andżej
Fix It Again Tony - FIAT
~Jhhj
Fiat od lat rządzi wśród awaryjności
~leszek
To absolutnie nie jest prawdą. Miałem już kilka Fiatów różnych modeli i nie miałem aniz jednym samochodem żadnych kłopotów. Od 125 poczynając aż na Linei kończąc. To jsą z gruntu fałszywe opinie tych którzy wolą dymiące VW czy stare koroujące Audi,
~gall odpowiada ~leszek
Ja służbowo mam Doblo II z 2013... tragedia. Tandeta i awaryjność, ale tania :)

Powiązane: Motoryzacja

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki