Te banki klienci wybierają najchętniej

analityk Bankier.pl

W drugim kwartale 2017 roku najwięcej klientów indywidualnych przybyło Bankowi Zachodniemu WBK, mBankowi i PKO Bankowi Polskiemu – wynika z danych opublikowanych przez PRNews.pl.

[Aktualizacja, godz. 13.40] mBank przesłał nam poprawione dane. Tekst i wykres zostały zmienione.

[Aktualizacja, 19.09.2017] Pomylił się także ING Bank Śląski. Tekst został zaktualizowany.

Na koniec czerwca 21 ankietowanych banków obsługiwało łącznie 46 mln klientów, z czego 43,7 mln to klienci detaliczni. Liczby te są tak duże, bo dla banków klientami są nie tylko osoby fizyczne, ale także korporacje, firmy, miasta, samorządy, gminy czy nawet szkoły. Na dodatek kartoteki wielu klientów się dublują – część osób ma konto w jednym banku, lokatę w drugim, a kredyt w trzecim. Dlatego też nie można porównywać liczby klientów banków na przykład do ludności w Polsce.

(YAY Foto)

Dane te obejmują sektor banków komercyjnych. Spośród dużych instytucji tylko Getin Bank nie udzielił informacji na temat tego, ilu klientów obsługuje. Ostatnie dostępne dane są z grudnia 2015 roku. Wówczas miał nieco ponad 2 mln klientów. Nie został więc uwzględniony w poniższym zestawieniu.

Liczba klientów indywidualnych w bankach na koniec II kw. 2017 r.

Źródło: PRNews.pl. W przypadku Credit Agricole, Raiffeisen Polbanku i BOŚ stan na koniec I kw. 2017.

Najwięcej klientów indywidualnych obsługuje PKO Bank Polski – 8,9 mln. Na drugim miejscu jest Bank Pekao – 5 mln, a na trzecim mBank wraz Orange Finanse – 4,6 mln. W drugim kwartale najwięcej klientów detalicznych przybyło natomiast Bankowi Zachodniemu WBK (121 tys.), mBankowi (90 tys.) i PKO Bankowi Polskiemu (74,2 tys.).

Zobacz szczegółowe zestawienia >>

Wojciech Boczoń

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 2 tomasz_jk

Hm ciekawe, a ja mam konta w pięciu różnych bankach :)

! Odpowiedz
0 3 polityk_przy_korycie

Prawda

! Odpowiedz
3 8 open_mind

Te skrytki bankowe co na zdjęciu pokazujecie to w zasadzie obecnie pułapki zastawione na klientów. Przeczytajcie drobnym drukiem do czego mogą być zdolni i co możecie tam przechowywać oraz jak łatwo banksterzy mogą uniemożliwić wam dostęp do nich.

! Odpowiedz
5 5 james_keziah_delaney

w zestawieniu nie ma mojego Idea Bank-u....

! Odpowiedz
1 1 wboczon

Bo Idea Bank nie chce podawać takich danych.

! Odpowiedz
0 0 james_keziah_delaney odpowiada wboczon

Dziekuje za odpowiedz, wiedzialem ze getin z idea sa powiazane poprzez jednego wlasciciela, ale myslalem ze prowadza osobna polityke

! Odpowiedz
0 3 tatonowez odpowiada james_keziah_delaney

To tak samo jak Orange Finanse i mBank. Różni właściciele, różne polityki (mBank jest droższą opcją) tylko ten sam "system". Na Orange IMHO można więcej zyskać.

! Odpowiedz
Rozlicz PIT za 2017
szybko i bez błędów

lub uruchom online teraz

Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl