Szwedzkie Radio: Polacy płacą za wycieczki promowe znacznie więcej niż Szwedzi

Turyści z Polski za taką samą wycieczkę promową płacą znacznie więcej niż Szwedzi - twierdzi Szwedzkie Radio, które przeanalizowało wiosenny cennik armatora Stena Line. Promy tego szwedzkiego przewoźnika kursują między Gdynią a Karlskroną.

(fot. Łukasz Dejnarowicz / FORUM)

Według Szwedzkiego Radia w okresie od stycznia do maja koszt 36-godzinnej wycieczki z Karlskrony do Gdyni i z powrotem wynosi w zależności od dnia jedynie 99 koron (ok. 40 złotych) lub 198 koron (ok. 80 złotych). Natomiast ta sama oferta w drugą stronę, czyli z Gdyni do Karlskrony, to już znacznie większy wydatek, 1554 korony (ok. 600 złotych).

Ogromna różnica w cenie budzi niezadowolenie wśród pasażerów z Polski. "Muszę zapłacić prawie 600 złotych, aby odwiedzić na jeden dzień znajomych w Szwecji" - skarży się Szwedzkiemu Radiu polska pasażerka Anna, która przypłynęła promem do Karlskrony.

Jak wyjaśnia w audycji szwedzki przedstawiciel armatora Stena Line Jesper Waltersson, trudno porównywać szwedzką oraz polską ofertę, gdyż "szwedzka cena jest kampanią promocyjną".

Według Stena Line, z którym kontaktowało się Szwedzkie Radio, specjalna oferta dla klientów z Polski przygotowywana jest na maj. Jednocześnie, jak zauważa dziennikarz, pasażerowie wypływający ze szwedzkiej Karlskrony do Gdyni mogą skorzystać z promocyjnych rejsów przez całą wiosnę.

W przekazanym PAP oświadczeniu rzeczniczka polskiego oddziału Stena Line Agnieszka Zembrzycka stwierdza, że "nierzetelne jest zestawienie dwóch różnych produktów, pokazanych dodatkowo w cenach regularnej i promocyjnej". "W rzeczywistości ceny promocyjne tych produktów są zbliżone. Jednocześnie chcielibyśmy podkreślić, że wbrew sugestii artykułu (Szwedzkiego Radia - PAP) każdy, bez względu na rodzaj posiadanego paszportu, płaci taką samą cenę za ten sam produkt" - podkreśla Zembrzycka.

Ze Sztokholmu Daniel Zyśk

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
1 22 hatlik1

Takich przykładów mozna wymieniać kawa !!!!znam firmę która ma kawe ze szwecji i sprzedaje w Polsce po 40 zł za 400gram a w markecie supermarket ta kawa kosztuje za 3x400gram 99 koron to jest 40 zł ponad 1kg i brak mi słów tak samo Costa .Mc oni robią Polaków w balona a my płacimy za te towary ogromną kasę jak to jest możliwe

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
18 7 mb-1

Pewnie więcej sprzątania po naszych jest.

! Odpowiedz
2 24 carlito1

Dość często spotykana sytuacja.... dlatego u nas nawet jak zarobki będą po 10.000zł to i tak będzie bieda, bo ceny w stosunku do stawki godzinowej są i będą absurdalne.....

! Odpowiedz
3 9 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
5 56 tomalo

Ja płacę 23% vat za byle jaką kawę a Niemiec 15% vat za najlepszy sort kaw. Nie czuje się oszukany, super sie czuje.

! Odpowiedz
1 73 wizytator

Coś mi się wydaje, że Polacy płacą za tą promocje. Tylko dlaczego u nas nie ma takiej promocji przez całą wiosnę?
No tak kto będzie tak głupi, że da sobie wcisnąć bilety w takiej cenie. Przykro, ale tylko my.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne