REKLAMA

Szwecja ma już 10 mln mieszkańców

2017-01-20 11:01
publikacja
2017-01-20 11:01

Liczba mieszkańców Szwecji statystycznie przekroczyła w piątek 10 milionów - poinformowały szwedzkie władze, wskazując, że do wzrostu przyczyniły się głównie imigracja i przewaga urodzeń nad zgonami.

fot. Brian Snyder / / FORUM

Według licznika zamieszczonego na stronie internetowej szwedzkiego urzędu statystycznego Szwecja w piątek miała 10 000 064 mieszkańców. Na wzrost liczby ludności kraju w ciągu ostatnich 13 lat z 9 do 10 mln w 75 proc. wpływ mieli imigranci.

82 proc. mieszkańców urodziło się w Szwecji, a większość mieszkańców urodzonych poza jej granicami pochodzi z sąsiedniej Finlandii.

Urząd przypomniał, że statyczne dane o ludności kraju prowadzone są od 1749 roku. Podkreślono, że w 2004 roku, gdy przekroczony został próg 9 mln mieszkańców, w kraju było więcej kobiet niż mężczyzn, ale proporcje te odwróciły się w marcu 2015 roku. (PAP)

akl/ ap/

Źródło:PAP
Tematy
Załóż konto osobiste – bez zbędnych opłat i zgarnij do 250 zł za jego założenie

Załóż konto osobiste – bez zbędnych opłat i zgarnij do 250 zł za jego założenie

Komentarze (23)

dodaj komentarz
~Michał_
Z tego 3mil to Arabowie i macie problem lada moment i meczety
~tomi1231234
Wg wiki imigrantów urodzonych w Syrii 98 tys., urodzonych w Polsce 85 tys., najwięcej z Finlandii 156 tys.
Nie wiem skąd w Polakach tyle nienawiści do Islamu, większość piszących te komentarze pewnie w życiu nie zamieniła zdania z muzełmaninem, a Polace zawlekają tam swój katolicyzm, pewnie powstają polskie kościoły to pewnie
Wg wiki imigrantów urodzonych w Syrii 98 tys., urodzonych w Polsce 85 tys., najwięcej z Finlandii 156 tys.
Nie wiem skąd w Polakach tyle nienawiści do Islamu, większość piszących te komentarze pewnie w życiu nie zamieniła zdania z muzełmaninem, a Polace zawlekają tam swój katolicyzm, pewnie powstają polskie kościoły to pewnie niektórym Szwedom też nie pasuje bo są protestantami.
~Frank_Deleos
Ja oglądałem reportaż o imigrantach odnośnie asymilacji i jej wpływie na naukę języka. I okazało się że 30 letni ludzie rasy czarnej i arabskiej którzy urodzili się na terenie Szwecji słabo mówią po szwedzku. Spowodowane jest to ich zamknięciem się w swoich kręgach. Czyli ja jestem ciekaw jaki jest ich poziom szkolnictwa no bo Ja oglądałem reportaż o imigrantach odnośnie asymilacji i jej wpływie na naukę języka. I okazało się że 30 letni ludzie rasy czarnej i arabskiej którzy urodzili się na terenie Szwecji słabo mówią po szwedzku. Spowodowane jest to ich zamknięciem się w swoich kręgach. Czyli ja jestem ciekaw jaki jest ich poziom szkolnictwa no bo jak oni zdają do następnej klasy jak nie umieją gadać w języku urzędowym. A poza tym jak można urodzić się w danym kraju żyć 30 lat i nie umieć się porozumieć ( trzeba być ćwierć mózgiem), jestem ciekaw czy jak czarnych i ciapatych bd więcej niż rodowitych to język urzędowy zmienią na afrikans i arabica?
~belzebub
Tam nie ma powtarzania klasy, edukacja obowiązkowa do 16 lat.
~klico
Kolejne 3 mln czeka w Turcji na przyjazd.
~as
Ile z tego jest prawdziwych Szwedów? Po ubogacaniu kulturowym, stawiam że takich "czystych" to ze 3 mln, i to w górnej Szwecji gdzie wiecznie mróz, bo "Stokolom" opanowany przez kalifat!
~Kermit
Jest sie z czego cieszyć, naprawdę. Powstaje kalifat Szwecji gdzie ogromnie wzrasta liczba gwałtów, urodzeń nierodowitych szwedów i coraz większe obciążenia socjalne że o kolejnych strefach szariatu nie wspomnę.
Do 1975 roku Szwecja była wzorem, rajem na Ziemi. Edukacja klasyfikowała się w pierwszej 5 na świecie. Od tego czasu
Jest sie z czego cieszyć, naprawdę. Powstaje kalifat Szwecji gdzie ogromnie wzrasta liczba gwałtów, urodzeń nierodowitych szwedów i coraz większe obciążenia socjalne że o kolejnych strefach szariatu nie wspomnę.
Do 1975 roku Szwecja była wzorem, rajem na Ziemi. Edukacja klasyfikowała się w pierwszej 5 na świecie. Od tego czasu cały czas jedzie w dół, teraz jest na 35, Polska w górę obecnie na 11.
http://www.bbc.com/news/business-32608772

Dlaczego od 1975 tak się dzieje? Wprowadzono nowe społeczeństwo multi-kulti, taki eksperyment, który obecnie wymyka się z pod kontroli. Więcej policjantów rezygnuje ze służby niż jest włączanych do zawodu. Długo by pisać o tym chorym kraju.

Konkluzja jest smutna: Szwedzi oddali swój kraj bez walki, wyprano im mózgi, każdy patriota nazywany jest nazistą, rasistą. Nawet w spotach reklamowych nawołują że Szwecja należy do każdego, jak jakaś portowa latarnica. To czemu obcy mają z tego nie korzystać?
~Kerad
Nie wiem czy ja czytam ze zrozumieniem ten tekst, ale wynika z niego że większość imigrantów to Finowie?

Powiązane: Unia zmaga się z napływem imigrantów

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki