Szwecja ma już 10 mln mieszkańców

Liczba mieszkańców Szwecji statystycznie przekroczyła w piątek 10 milionów - poinformowały szwedzkie władze, wskazując, że do wzrostu przyczyniły się głównie imigracja i przewaga urodzeń nad zgonami.

(fot. Brian Snyder / FORUM)

Według licznika zamieszczonego na stronie internetowej szwedzkiego urzędu statystycznego Szwecja w piątek miała 10 000 064 mieszkańców. Na wzrost liczby ludności kraju w ciągu ostatnich 13 lat z 9 do 10 mln w 75 proc. wpływ mieli imigranci.

82 proc. mieszkańców urodziło się w Szwecji, a większość mieszkańców urodzonych poza jej granicami pochodzi z sąsiedniej Finlandii.

Urząd przypomniał, że statyczne dane o ludności kraju prowadzone są od 1749 roku. Podkreślono, że w 2004 roku, gdy przekroczony został próg 9 mln mieszkańców, w kraju było więcej kobiet niż mężczyzn, ale proporcje te odwróciły się w marcu 2015 roku. (PAP)

akl/ ap/

Źródło: PAP
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
3 7 ~Michał_

Z tego 3mil to Arabowie i macie problem lada moment i meczety

! Odpowiedz
8 3 ~tomi1231234

Wg wiki imigrantów urodzonych w Syrii 98 tys., urodzonych w Polsce 85 tys., najwięcej z Finlandii 156 tys.
Nie wiem skąd w Polakach tyle nienawiści do Islamu, większość piszących te komentarze pewnie w życiu nie zamieniła zdania z muzełmaninem, a Polace zawlekają tam swój katolicyzm, pewnie powstają polskie kościoły to pewnie niektórym Szwedom też nie pasuje bo są protestantami.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 10 ~Frank_Deleos

Ja oglądałem reportaż o imigrantach odnośnie asymilacji i jej wpływie na naukę języka. I okazało się że 30 letni ludzie rasy czarnej i arabskiej którzy urodzili się na terenie Szwecji słabo mówią po szwedzku. Spowodowane jest to ich zamknięciem się w swoich kręgach. Czyli ja jestem ciekaw jaki jest ich poziom szkolnictwa no bo jak oni zdają do następnej klasy jak nie umieją gadać w języku urzędowym. A poza tym jak można urodzić się w danym kraju żyć 30 lat i nie umieć się porozumieć ( trzeba być ćwierć mózgiem), jestem ciekaw czy jak czarnych i ciapatych bd więcej niż rodowitych to język urzędowy zmienią na afrikans i arabica?

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
2 0 ~belzebub

Tam nie ma powtarzania klasy, edukacja obowiązkowa do 16 lat.

! Odpowiedz
0 16 ~klico

Kolejne 3 mln czeka w Turcji na przyjazd.

! Odpowiedz
3 24 ~as

Ile z tego jest prawdziwych Szwedów? Po ubogacaniu kulturowym, stawiam że takich "czystych" to ze 3 mln, i to w górnej Szwecji gdzie wiecznie mróz, bo "Stokolom" opanowany przez kalifat!

! Odpowiedz
2 26 ~PATRYJOTA

z tego 50% okopconych

! Odpowiedz
7 29 ~Hahaha

W tym 5 mln z kalifatów...

! Odpowiedz
2 33 ~Kermit

Jest sie z czego cieszyć, naprawdę. Powstaje kalifat Szwecji gdzie ogromnie wzrasta liczba gwałtów, urodzeń nierodowitych szwedów i coraz większe obciążenia socjalne że o kolejnych strefach szariatu nie wspomnę.
Do 1975 roku Szwecja była wzorem, rajem na Ziemi. Edukacja klasyfikowała się w pierwszej 5 na świecie. Od tego czasu cały czas jedzie w dół, teraz jest na 35, Polska w górę obecnie na 11.
http://www.bbc.com/news/business-32608772

Dlaczego od 1975 tak się dzieje? Wprowadzono nowe społeczeństwo multi-kulti, taki eksperyment, który obecnie wymyka się z pod kontroli. Więcej policjantów rezygnuje ze służby niż jest włączanych do zawodu. Długo by pisać o tym chorym kraju.

Konkluzja jest smutna: Szwedzi oddali swój kraj bez walki, wyprano im mózgi, każdy patriota nazywany jest nazistą, rasistą. Nawet w spotach reklamowych nawołują że Szwecja należy do każdego, jak jakaś portowa latarnica. To czemu obcy mają z tego nie korzystać?

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 31 ~Kerad

Nie wiem czy ja czytam ze zrozumieniem ten tekst, ale wynika z niego że większość imigrantów to Finowie?

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,6% XI 2019
PKB rdr 3,9% III kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,0% X 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 213,27 zł X 2019
Produkcja przemysłowa rdr 3,5% X 2019

Znajdź profil