Szczurek: W loterii MF zarejestrowano ponad 4 miliony paragonów

Odzew Polaków na zorganizowaną przez resort finansów Loterię Paragonową jest olbrzymi, zarejestrowano już ponad 4 miliony paragonów - powiedział w czwartek dziennikarzom minister finansów Mateusz Szczurek.

Minister finansów Mateusz Szczurek
Minister finansów Mateusz Szczurek (fot. Adam Chełstowski / FORUM)
"Cieszę się z ogromnego odzewu Polaków w Narodowej Loterii Paragonowej. Pierwsze losowania oczywiście jeszcze przed nami, ale pamiętajmy o tym, że główną funkcją loterii paragonowej jest funkcja edukacyjna. To udaje się osiągnąć. W interesie wszystkich jest, aby należne podatki były płacone" - powiedział Szczurek.

"Zarówno w interesie tych wszystkich, którzy korzystają z usług publicznych, a więc wszystkich Polaków, a także w interesie uczciwej konkurencji na rynku" - dodał.

W loterii, która ruszyła 1 października można wygrać samochody, laptopy i ipady. Aby wziąć w niej udział wystarczy mieć ukończone 18 lat i paragon fiskalny na minimum 10 zł, który należy zarejestrować na stronie loterii.

Loteria ma potrwać do 30 września 2016 r. Paragon świadczący o dokonanych zakupach i w miesiącu zakupu należy zgłosić do loterii za pośrednictwem strony internetowej www.loteriaparagonowa.gov.pl

Do loterii przyjmowane są tylko paragony fiskalne. Można zgłosić ich dowolną liczbę, przy czym jeden paragon można zgłosić tylko raz w loterii, niezależnie od kwoty zakupu. Raz w miesiącu będzie można wylosować Opla Astrę, a raz na kwartał Opla Insignię. Ponadto będzie można wygrać laptop Lenovo Thinkpad oraz iPad-y Air 2. Losowania najcenniejszych nagród będzie można obejrzeć na żywo w TVP Regionalna. Nagrania z losowań będą też dostępne na kanale Narodowej Loterii Paragonowej.

Wyniki losowań będą publikowane na stronie www.loteriaparagonowa.gov.pl/wyniki w dniu losowań. Zwycięzcy losowań nie mogą wymieniać nagród na inne ani otrzymać jej wartości w gotówce. W loterii nie mogą brać udziału pracownicy Ministerstwa Finansów i organizatora loterii oraz członkowie ich najbliższej rodziny. Ministerstwo podkreśliło, że wszystkie nagrody w Narodowej Loterii Paragonowej są zwolnione z podatku.

Wiceminister finansów Izabela Leszczyna mówiła niedawno PAP, że na co dzień nie zdajemy sobie sprawy z tego, że każdy z nas, płacąc za towar lub za usługę, w sklepie, w restauracji, u fryzjera czy u mechanika samochodowego, uczestniczy w obrocie gospodarczym, i to czy bierzemy paragon fiskalny, w którym zawsze oprócz ceny za towar jest podatek VAT, ma znaczenie dla wpływów do budżetu państwa.

"Podatek VAT to tak naprawdę największa pozycja w budżecie państwa, a więc im więcej wpływów z podatku VAT, tym więcej możemy przeznaczyć środków na budowę autostrad, szkół, szpitali, także na nasze bezpieczeństwo - na wojsko, policję, straż pożarną" - podkreśliła.

Poinformowała ponadto, że planowane jest także losowanie specjalne, w którym udział będą brać paragony wystawione przez "branżę premiowaną". W najbliższych miesiącach będzie to fryzjerstwo i kosmetyka, a w kolejnych - prywatne usługi medyczne. Leszczyna dodała, że takie paragony będą brać udział nie tylko w losowaniach comiesięcznych, ale również w losowaniu dodatkowym, które będzie odbywało się raz na trzy miesiące. "W branżach usługowych bywa bardzo często tak, że świadomość konsumencka, iż za taką usługę należy się nam paragon () jest stosunkowo mniejsza. Stąd takie branże" - wyjaśniła. (PAP)

mmu/ pz/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~DDS

Dureń... 4mln?

! Odpowiedz
0 1 ~endi

ciekawe czy fiskus zrobi analizę podatnikowi po wygraniu nagrody ?

! Odpowiedz
1 2 ~wybory

Ośmiorniczki żreć może hołota uważająca się za elyyytę z tym , że salooonową , za przysłowiowe friko , bo opłacaną przez obywateli . I z mściwą satysfakcją POkazująca co może jeść pospólstwo zakazując jeść obywatelom nisko uposażonym w barach potraw bez przypraw - ZA TAKIE SZMACIARSTWO W STOSUNKU DO OBYWATELI W CYWILIZOWANYM KRAJU taki szczurek od razu wyleciałby na zbity pysk ze stanowiska , a i ta rządząca ferajna też odczułaby konsekwencje . A JEST PRZYZWOLENIE NA TAKIE DZIAŁANIA , GDYŻ W WIELU " POLAKACH " GENETYCZNIE JEST ZAGWOSZCZONA POSTAWA BEZINTERESOWNEJ SATYSFAKCJI Z TEGO , ŻE KOMUKOLWIEK BĘDZIE GORZEJ , BO WTEDY POCZUJE SIĘ LEPIEJ , co dobrze oddaje " modlitwa " w filmie " dzień świra ".

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 1 ~CZŁOWIEK

POLAK - SZMELCOWINK? A KONKORDAT? KAPELANIGENERAŁY? ITD....

! Odpowiedz
1 1 ~S_49

Gdyby to było 40 mln, to tak, ale tylko 4 mln, żadna rewelacja.

! Odpowiedz
0 2 ~RICO

Reszta kupuje bez paragonów,bardzo zdrowy i naturalny objaw takiej gospodarki !

! Odpowiedz
2 11 ~Flex

Panie Ministrze. Jak Pan myśli, że paragonami od fryzjerów, taksówkarzy, kwiaciarek i babć klozetowych (apropos czy na siku i kupę jest tak samo 23%? ) załata PanPOnad 40 GPLN dziurę budżetową w VAT to gratuluję inteligencji i doradców. Podejrzewam, że za nich wszystkich wystarczyłby 1 Stańczyk (nawet bez błazeńskiej czapki.Macie POmysły jak Kosiniak z portalem dla bezdomnych. Ile POszło na reklamy tej loterii w TV? Przypuszczam, że więcej niż budżet zyska na tym VATz wysłanych paragonów, które i tak ludzie by mieli wydane. A od grubych usług i tak g. dostaniecie. Bardzo interesujący byłby bilans zysków i strat tej waszej radosnej twórczości?. Mam nadzieję, że PO 25 zostaniecie POgonieni z tego "pastwiska" na własną zieloną wyspę!

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne