REKLAMA

Synektik zawarł z firmą Genomtec umowę o współpracy

2020-07-31 16:08
publikacja
2020-07-31 16:08
Syntetik

Synektik zawarł z firmą Genomtec umowę o współpracy, zgodnie z którą giełdowa spółka zostanie dystrybutorem produktów Genomtec, w tym testu genetycznego w kierunku zakażenia SARS-CoV-2 - podała spółka w komunikacie.

W początkowym okresie obowiązywania umowy, czyli do 30 listopada, Synektik będzie współpracował w zakresie dystrybucji z kooperantem Genomtec, firmą Polorto.

Strony umowy postanowiły, że warunki współpracy w zakresie komercjalizacji obecnych i nowych produktów Genomtec po zakończeniu okresu początkowego, w tym ewentualnej wyłączności na terytorium Polski, zostaną ustalone do 30 listopada 2020 roku.

Umowa została zawarta na czas nieokreślony, z 6-miesięcznym okresem wypowiedzenia.

Synektik podawał we wcześniejszych komunikatach, że Genomtec opracował i produkuje testy umożliwiające identyfikację wirusów w materiale wyizolowanym od pacjenta w czasie 20 minut.

W drugiej połowie czerwca Synektik zawarł z firmą Genomtec list intencyjny, dotyczący współpracy przy komercjalizacji testów genetycznych w kierunku SARS-CoV-2 oraz ewentualnej inwestycji kapitałowej w spółkę.

Do 21 lipca Synektik miał przeprowadzić w firmie Genomtec badanie due diligence, którego wyniki miały być podstawą do decyzji w sprawie formy i zakresu ewentualnego finansowania projektów prowadzonych przez Genomtec.

W piątkowym komunikacie podano, że Synektik i Genomtec zdecydowały o zawieszeniu, na czas nieokreślony, procesu due dilligence. Jak wskazano, jest to wynik przyjęcia przez Genomtec innej strategii finansowania spółki. (PAP Biznes)

sar/ asa/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki