REKLAMA

Pod Warszawą rusza największy park wodny w Europie

2020-02-19 16:30
publikacja
2020-02-19 16:30

W czwartek, 20 lutego, pod Mszczonowem pomiędzy Warszawą a Łodzią zacznie działać Suntago Wodny Świat. Będzie to największy kryty park wodny w Europie z 18 basenami, 32 zjeżdżalniami i setkami palm - informuje Onet.

fot. materiały prasowe /

Park Suntago Wodny Świat powierzchnią pokonuje m.in. Tropical Island pod Berlinem i Stadion Narodowy w Warszawie, a każdego dnia może w nim wypoczywać 15 tys. gości. Jednorazowo będzie można skorzystać z 8 tys. szafek.

Kryty park wodny jest pierwszym obiektem oddanym do użytku na terenie parku rozrywki Park of Poland, który docelowo będzie gotowy za ok. 6-8 lat. Wszystkie parki tematyczne znajdą się na działce o powierzchni 80 ha. Razem z przyszłą galerią handlową, hotelami i centrum konferencyjnym kompleks zajmie 400 ha.

Suntago Wodny Świat - atrakcje

W parku Suntago Wodny Świat będzie można skorzystać m.in. z 18 basenów, w tym krytego o powierzchni 1000 mkw. oraz największego o powierzchni 20 000 mkw., z otwieranym w słoneczne i ciepłe dni dachem.

Do dyspozycji gości będą także 32 zjeżdżalnie, w tym najdłuższa tego typu atrakcja w Europie o długości 320 metrów. Oprócz niej, goście będą mogli skorzystać ze zjeżdżalni z zapadniami, pontonowych oraz ośmiotorowej „Rainbow Race”, po której będzie zjeżdżało się głową do przodu na specjalnych matach.

W parku będzie można także popływać w rwących rzekach i spróbować surfingu na symulatorze Surf-Air, a dla dzieci przygotowany został także plac zabaw na zewnątrz, ale za to z podgrzewaną wodą. Woda termalna znajdzie się również w dwóch basenach – zewnętrznym i wewnętrznym.

fot. materiały prasowe /

Oprócz basenów w parku Suntago Wodny Świat znalazły się także gabinety masażu, solaria, groty solne i sauny zaaranżowane na egipską wioskę czy malediwski dom. Po wyjściu z sauny „Mont Blanc” będzie można natrzeć się nawet naturalnym śniegiem utrzymywanym w pomieszczeniu o temperaturze -12 stopni.

Aby poczuć się jak w tropikach, wokół basenów posadzono ponad 700 naturalnych palm.

Suntago Wodny Świat - cennik i godziny otwarcia

Park będzie otwarty codziennie, w tygodniu od godz. 10 do 22, a w weekendy i święta od godz. 9 do 22.

Ceny biletów całodziennych zaczynają się od 79 zł (ulgowe dla dzieci) i 99 zł (normalne dla dorosłych). Aby mieć dostęp do wszystkich stref parku trzeba będzie zapłacić co najmniej 129 zł.

Dojazd do parku Suntago Wodny Świat

Park Suntago Wodny Świat znajduje się w miejscowości Wręcza pod Mszczonowem (woj. mazowieckie) pomiędzy Warszawą a Łodzią. Do parku można dojechać drogą ekspresową S8 lub autostradą A2 (zjazd Wiskitki). Park oferuje 2,5 tys. miejsc parkingowych.

Budowa parku wodnego rozpoczęła się w 2017 r. Inwestycja pochłonęła 700 mln zł, a jak zauważa Idan Greidinger, prezes Park of Poland, do budowy parku zużyto więcej betonu niż przy budowie Pałacu Kultury i Nauki.

MKZ

Źródło:
Tematy
Wyprodukuj wodę pod własną marką

Wyprodukuj wodę pod własną marką

Advertisement

Komentarze (8)

dodaj komentarz
minimax88
https://rocketreach.co/idan-greidinger-email_21853660
ciekawe cz czyje pieniadze to wybudowali
pkc
Mirki w klapkach Kubota w tropikach
nonnn
zapewne cudowny ale im wiekszy basen tym wiecej rozniesie zarazkow
samsza
Kraj europejski z najniższymi zasobami wodnymi otwiera największy "park wodny". Rozumiem, że będzie filia na Saharze.
panguzik
... niewiele rozumiesz i się z tym obnosisz :))) , taki " park" to zespół szczelnych basenów ( takie coś jak poidła dla krów ino dużo większe ) nie glinianka na pastwisku która latem wyschnie i kijanki zdechno ! " Zmień prace , weź kredyt "- kup bilet na Pekaes przyjedź i podziwiaj !
samsza odpowiada panguzik
Nie możesz odżałować tego poidła dla krów po tym jak cię wysłali z domu za chlebem, rozumiem ból.
wizytator
Licząc wg. siły nabywczej to Polak za najniższą krajową dniówkę ma wstęp na cały dzień i to nie do wszystkich stref. Czy Niemiec zapłaciłby 60EU za bilet? Nie twierdzę że tyle się za bilet nie należy, ale nadal jeśli chodzi o siłę nabywczą nawet średniej krajowej to jesteśmy w czarnej...

Powiązane: O tym mówią ludzie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki