Pod Warszawą rusza największy park wodny w Europie

W czwartek, 20 lutego, pod Mszczonowem pomiędzy Warszawą a Łodzią zacznie działać Suntago Wodny Świat. Będzie to największy kryty park wodny w Europie z 18 basenami, 32 zjeżdżalniami i setkami palm - informuje Onet.

(fot. materiały prasowe / )

Park Suntago Wodny Świat powierzchnią pokonuje m.in. Tropical Island pod Berlinem i Stadion Narodowy w Warszawie, a każdego dnia może w nim wypoczywać 15 tys. gości. Jednorazowo będzie można skorzystać z 8 tys. szafek.

Kryty park wodny jest pierwszym obiektem oddanym do użytku na terenie parku rozrywki Park of Poland, który docelowo będzie gotowy za ok. 6-8 lat. Wszystkie parki tematyczne znajdą się na działce o powierzchni 80 ha. Razem z przyszłą galerią handlową, hotelami i centrum konferencyjnym kompleks zajmie 400 ha.

Suntago Wodny Świat - atrakcje

W parku Suntago Wodny Świat będzie można skorzystać m.in. z 18 basenów, w tym krytego o powierzchni 1000 mkw. oraz największego o powierzchni 20 000 mkw., z otwieranym w słoneczne i ciepłe dni dachem.

Do dyspozycji gości będą także 32 zjeżdżalnie, w tym najdłuższa tego typu atrakcja w Europie o długości 320 metrów. Oprócz niej, goście będą mogli skorzystać ze zjeżdżalni z zapadniami, pontonowych oraz ośmiotorowej „Rainbow Race”, po której będzie zjeżdżało się głową do przodu na specjalnych matach.

W parku będzie można także popływać w rwących rzekach i spróbować surfingu na symulatorze Surf-Air, a dla dzieci przygotowany został także plac zabaw na zewnątrz, ale za to z podgrzewaną wodą. Woda termalna znajdzie się również w dwóch basenach – zewnętrznym i wewnętrznym.

(fot. materiały prasowe / )

Oprócz basenów w parku Suntago Wodny Świat znalazły się także gabinety masażu, solaria, groty solne i sauny zaaranżowane na egipską wioskę czy malediwski dom. Po wyjściu z sauny „Mont Blanc” będzie można natrzeć się nawet naturalnym śniegiem utrzymywanym w pomieszczeniu o temperaturze -12 stopni.

Aby poczuć się jak w tropikach, wokół basenów posadzono ponad 700 naturalnych palm.

Suntago Wodny Świat - cennik i godziny otwarcia

Park będzie otwarty codziennie, w tygodniu od godz. 10 do 22, a w weekendy i święta od godz. 9 do 22.

Ceny biletów całodziennych zaczynają się od 79 zł (ulgowe dla dzieci) i 99 zł (normalne dla dorosłych). Aby mieć dostęp do wszystkich stref parku trzeba będzie zapłacić co najmniej 129 zł.

Dojazd do parku Suntago Wodny Świat

Park Suntago Wodny Świat znajduje się w miejscowości Wręcza pod Mszczonowem (woj. mazowieckie) pomiędzy Warszawą a Łodzią. Do parku można dojechać drogą ekspresową S8 lub autostradą A2 (zjazd Wiskitki). Park oferuje 2,5 tys. miejsc parkingowych.

Budowa parku wodnego rozpoczęła się w 2017 r. Inwestycja pochłonęła 700 mln zł, a jak zauważa Idan Greidinger, prezes Park of Poland, do budowy parku zużyto więcej betonu niż przy budowie Pałacu Kultury i Nauki.

MKZ

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 3 minimax88

https://rocketreach.co/idan-greidinger-email_21853660
ciekawe cz czyje pieniadze to wybudowali

! Odpowiedz
11 4 pkc

Mirki w klapkach Kubota w tropikach

! Odpowiedz
29 15 mark234

Idealna rozrywka dla Januszy.

! Odpowiedz
13 14 nonnn

zapewne cudowny ale im wiekszy basen tym wiecej rozniesie zarazkow

! Odpowiedz
59 42 samsza

Kraj europejski z najniższymi zasobami wodnymi otwiera największy "park wodny". Rozumiem, że będzie filia na Saharze.

! Odpowiedz
6 43 panguzik

... niewiele rozumiesz i się z tym obnosisz :))) , taki " park" to zespół szczelnych basenów ( takie coś jak poidła dla krów ino dużo większe ) nie glinianka na pastwisku która latem wyschnie i kijanki zdechno ! " Zmień prace , weź kredyt "- kup bilet na Pekaes przyjedź i podziwiaj !

! Odpowiedz
4 1 samsza odpowiada panguzik

Nie możesz odżałować tego poidła dla krów po tym jak cię wysłali z domu za chlebem, rozumiem ból.

! Odpowiedz
30 44 wizytator

Licząc wg. siły nabywczej to Polak za najniższą krajową dniówkę ma wstęp na cały dzień i to nie do wszystkich stref. Czy Niemiec zapłaciłby 60EU za bilet? Nie twierdzę że tyle się za bilet nie należy, ale nadal jeśli chodzi o siłę nabywczą nawet średniej krajowej to jesteśmy w czarnej...

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Porównaj oferty

Sprawdź, które banki pożyczą pieniądze na najlepszych warunkach, i ile wyniesie miesięczna rata kredytu.

Znajdź najbardziej zyskowną lokatę bankową. Określ najważniejsze cechy, a wyszukiwarka wybierze najlepsze oferty.