PILNE

Strata netto CI Games w I kw. wyniosła 1,95 mln zł

2019-05-23 17:58
publikacja
2019-05-23 17:58

Strata netto CI Games w pierwszym kwartale 2019 roku wyniosła 1,95 mln zł wobec 0,6 mln zł zysku przed rokiem - podała spółka w raporcie kwartalnym. Przychody spadły do 4,3 mln zł z 7,7 mln zł rok wcześniej. W komunikacie prasowym spółka poinformowała, że jej nowa gra - "Sniper Ghost Warrior Contract" - będzie miała premierę w trzecim kwartale tego roku.

/ CI Games

"Przed nami bardzo ważne miesiące. W najbliższych tygodniach rozpoczniemy długo oczekiwaną kampanię marketingową jednego z naszych najważniejszych tytułów – Sniper Ghost Warrior Contracts. Premiera gry w wersji na konsole oraz platformę PC nastąpi już w III kwartale 2019 roku" – powiedział, cytowany w komunikacie, prezes CI Games Marek Tymiński.

Dodano, że spółka podpisała już umowy dystrybucyjne na część kluczowych terytoriów, m.in. na Wielką Brytanię, Francję, Australię i Skandynawię. CI Games będzie samodzielnie prowadzić dystrybucję na najważniejszym rynku – w Stanach Zjednoczonych.

Spółka podała w w poniedziałek, że chce przeprowadzić w pierwszej połowie czerwca publiczną emisję akcji. Z oferty chce pozyskać 11 mln zł na zwiększenie skali działalności, w tym powiększenie wewnętrznego zespołu deweloperskiego, wsparcie budżetu marketingowego nadchodzących premier oraz dalsze poszerzenie oferty wydawniczej o nowe gry.

W czwartkowym komunikacie Tymiński ocenił, że "obecna sytuacja finansowa grupy jest zgoda z naszymi wcześniejszymi założeniami. Posiadamy ponad 11 mln zł środków pieniężnych, a dodatkowo w ramach kredytu mamy dostępne prawie 12 mln zł". 

kuc/ ana/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
 Poznaj bogatą ofertę samochodów używanych Audi. Wybierz najlepszy dla siebie!

Poznaj bogatą ofertę samochodów używanych Audi. Wybierz najlepszy dla siebie!

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki