Strajk w Ryanairze. Tym razem potrwa 7 dni

Część pilotów Ryanaira zapowiedziała nową falę strajku w dniach 18, 19, 21, 23, 25, 27 i 29 września. Przewoźnik jednak twierdzi, że większość lotów odbędzie się zgodnie z harmonogramem, ponieważ do protestu przystąpiło niewielu pracowników. 

(fot. Francois Lenoir / FORUM)

Ryanair oświadczył na Twitterze, że loty 18 września odbyły się zgodnie z planem z 96 proc. oceną punktualności. Spółka dziękuje również tym pilotom, którzy nie popierają strajku. Protest zorganizowali zatrudnieni zrzeszeni w BALPA, czyli Stowarzyszeniu Pilotów Brytyjskich Linii Lotniczych. 

Ryanair podał, że strajk nie wpłynął jak dotąd na loty dzięki 95 proc. brytyjskich pilotów, którzy potwierdzili, że nie będą wspierać BALPA. Akcja protestacyjna rozgrywa się wokół haseł, które pojawiały się już w kontekście tej grupy zawodowej - chodzi o przejrzystą strukturę wynagrodzeń, zasiłki, godną emeryturę. 

Ryanair potwierdza, że w przypadku zakłóceń i opóźnień klienci zostaną powiadomieni SMS-em i wiaodmością e-mail. 

WS

Źródło:
Firmy:
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
12 13 historykgpw

Chcą podwyżki do 347,000 eur rocznie bo zarabiają jedynie w granicach 120,000-180,000 eur rocznie. Niezła kasa zważywszy fakt że większość czynności odbywa się na autopilocie

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne