Środki unijne płyną szerokim strumieniem. Czy i ty zamierzasz z nich skorzystać? [SONDA]

2021-11-18 14:49
publikacja
2021-11-18 14:49
Środki unijne płyną szerokim strumieniem. Czy i ty zamierzasz z nich skorzystać? [SONDA]
Środki unijne płyną szerokim strumieniem. Czy i ty zamierzasz z nich skorzystać? [SONDA]
/ Pixabay

Fundusze Europejskie od lat wzmacniają polską gospodarkę. Środki unijne na lata 2021-2027 to 72,2 mld euro z polityki spójności oraz 3,8 mld euro z Funduszu na rzecz Sprawiedliwej Transformacji. Łącznie do rozdysponowania jest ok. 76 mld euro. Na co można dostać dotacje w listopadzie? 

Do końca listopada warto skorzystać z oferowanej przez Fundusze Europejskie możliwości wsparcia MŚP. Wśród 22 konkursów – 10 z programów krajowych, 5 z programów regionalnych oraz 7 z programów Europejskiej Współpracy Terytorialnej – na szczególną uwagą zasługują szkolenia dla przedsiębiorców, pomoc w zdobywaniu zagranicznych rynków oraz wsparcie finansowe z REACT-EU na walkę z negatywnymi skutkami pandemii.

Wsparcie na wielu poziomach

Z organizowanego przez PARP konkursu Granty na Eurogranty skorzystają mikro-, mali i średni przedsiębiorcy – mogą oni otrzymać nawet 280 tys. zł na przygotowanie wniosków o dofinansowanie w konkursach organizowanych bezpośrednio przez instytucje Unii Europejskiej, przy czym środki uzyskane z dotacji będzie można przeznaczyć m.in. na usługi doradcze, dzięki którym zostanie przygotowany wniosek o Eurogrant; organizację spotkań oraz tłumaczenie wniosku.

Do MŚP z województwa warmińsko-mazurskiego, podlaskiego, świętokrzyskiego, lubelskiego oraz podkarpackiego, które oferują produkty z potencjałem do wprowadzenia na rynek zagraniczny, skierowany jest konkurs Internacjonalizacja MŚP, w ramach którego do 22 grudnia mogą oni złożyć wniosek o dofinansowanie m.in.: usług doradczych, związanych z opracowaniem i przygotowaniem do wdrożenia nowego modelu biznesowego; wdrożenia nowego modelu biznesowego, w tym m.in. koszty materiałów reklamowych, szkoleń, tłumaczeń, testów; udziału w międzynarodowych targach, wystawach lub misjach gospodarczych.

Najnowsze informacje o funduszach europejskich w specjalnym serwisie

Fundusze Europejskie bez tajemnic to projekt realizowany wspólnie z Komisją Europejską, w którym opowiadamy jak Fundusze Europejskie wpłynęły na społeczno-gospodarczy rozwój Polski. 

Dla tych, którzy musieli zamknąć swój biznes, ale postanowili od nowa rozkręcić działalność, przeznaczone są środki z Programu Wiedza Edukacja Rozwój. Można je przeznaczyć np. na analizę przyczyn niepowodzenia, rozwój kompetencji niezbędnych do prowadzenia firmy oraz przeszkolenie zatrudnionych pracowników.

Z kolei przedsiębiorcy zamierzający wprowadzić na rynek rozwiązania dla osób ze szczególnymi potrzebami powinni się zainteresować szkoleniami i doradztwem finansowanym w całości przez Fundusze Unijne. Pomogą one uzyskać wiedzę o tym, jak projektować uniwersalne produkty oraz usługi.

Informacje o aktualnych naborach wniosków znajdziesz TUTAJ.

fot. Materiał Partnera / 

Źródło:
Szukasz pracownika? Opublikuj pierwsze ogłoszenie o pracę już od 59,32 zł na Pracuj.pl!

Szukasz pracownika? Opublikuj pierwsze ogłoszenie o pracę już od 59,32 zł na Pracuj.pl!

Advertisement

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki