REKLAMA

Spółka zależna Wieltonu otrzyma wsparcie przy budowie nowego zakładu w Bełchatowie

2023-05-29 23:16
publikacja
2023-05-29 23:16

Zarząd Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej wydał decyzję o wsparciu spółki Wielton Reefer, w 100 proc zależnej of Wieltonu, przy realizacji nowej inwestycji w Bełchatowie - poinformował Wielton w komunikacie.

Spółka zależna Wieltonu otrzyma wsparcie przy budowie nowego zakładu w Bełchatowie
Spółka zależna Wieltonu otrzyma wsparcie przy budowie nowego zakładu w Bełchatowie
/ Wielton

Wielton Reefer zamierza utworzyć nowy zakład produkujący naczepy typu chłodnia oraz wybrane komponenty do produkcji innego rodzaju naczep, w szczególności ścian i dachów do naczep typu furgon i zabudowy 3,5 t. Wielton Reefer planuje wynająć halę produkcyjną wraz z niezbędną infrastrukturą oraz zakupić maszyny produkcyjne.

Inwestycja będzie realizowana na nieruchomościach położonych w Bełchatowie o łącznej powierzchni 10,9 ha.

Zgodnie z warunkami określonymi w decyzji o wsparciu, Wielton Reefer zobowiązany jest do poniesienia na terenie realizacji nowej inwestycji kosztów kwalifikowanych o łącznej wartości 80 mln zł, przy czym nakłady w wysokości 60,84 mln zł zostaną poniesione do 31 grudnia 2028 r., a 19,16 mln zł związane z najmem nieruchomości do 31 grudnia 2030 r.

Zakończenie realizacji inwestycji powinno nastąpić do 31 grudnia 2028 r.

Wielton Reefer utworzy co najmniej 100 nowych miejsc pracy do 31 grudnia 2025 r. i utrzyma zatrudnienie na tym terenie na poziomie łącznie co najmniej 100 miejsc pracy do 31 grudnia 2027 r.

Decyzja o wsparciu zawiera również zobowiązanie do spełniania określonych w niej kryteriów jakościowych w ramach kryterium zrównoważonego rozwoju gospodarczego i kryterium zrównoważonego rozwoju społecznego.

Maksymalna dopuszczalna pomoc publiczna będzie obliczona według kosztów inwestycji, finansowanie publiczne będzie miało postać zwolnienia od podatku od osób prawnych, a kwota finansowania publicznego niezbędna do realizacji inwestycji wyniesie 40 mln zł.

Decyzja o wsparciu została wydana na czas określony 12 lat. 

pr/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Potrzebujesz niezawodnego połączenia            z siecią? Sprawdź ofertę Plusa dla firm!

Potrzebujesz niezawodnego połączenia z siecią? Sprawdź ofertę Plusa dla firm!

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki