REKLAMA

Sondaż IBRiS: PiS 36,1 proc., PO - 28,2 proc.

2020-10-18 08:30
publikacja
2020-10-18 08:30
fot. Adam Chełstowski / FORUM

Gdyby wybory odbywały się w niedzielę 18 października, PiS mógłby liczyć na 36,1 proc. głosów, Platforma Obywatelska na 28,2 proc. - wynika z najnowszego sondażu IBRiS dla Wirtualnej Polski. Do Sejmu weszłyby jeszcze Polska 2050, Konfederacja i Lewica.

W stosunku do poprzedniego sondażu IBRiS dla WP z 4 października PiS straciło 5,5 pkt, natomiast notowania PO wzrosły o 6 pkt.

Głosowanie na Polskę 2050 Szymona Hołowni zadeklarowało 9,4 proc. ankietowanych, na Konfederację 7,8 proc., a na Lewicę - 6,4 proc. Do Sejmu nie weszłaby Koalicja Polska, czyli sojusz PSL i Kukiz'15, na którą chciało głosować 2,5 proc. 9,6 proc. pytanych nie potrafiło zdecydować, na kogo zagłosowaliby w wyborach parlamentarnych.

Głosować poszłoby 48,5 proc. uprawnionych. Zdecydowaną chęć udziału w wyborach wyraziło 34 proc. badanych, zaś 14,5 proc. wybrało odpowiedź "raczej tak". W głosowaniu nie wzięłoby udziału 47,8 proc. respondentów, z czego aż 31,6 proc. odmówiło udziału w wyborach w sposób zdecydowany. Badanych, którzy odpowiedzieli "nie wiem" było 3,7 proc.

Badanie przeprowadzono 16 października 2020 r. metodą telefonicznych, standaryzowanych wywiadów kwestionariuszowych wspomaganych komputerowo (CATI), na próbie 1100 respondentów.(PAP)

wkr/ pat/

Źródło:PAP
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (41)

dodaj komentarz
ryszard_mlynarski
Sondaż na zlecenie żydo-komuny - PO w górę a Konfederacja w dół. Odjęto też trochę PISiorom by wyglądało wiarygodnie.
henk54
Nie dziwie się, że jest spadek poparcia. Przed chwilą premier zachęcał żeby wszyscy starzy ludzie szli do urn wyborczych głosować na PiS i że "nie trzeba się już bać" bo wirus jest w odwrocie. A po chwili mówi się nam że są rekordy zarażeń. Nikt nie lubi takich kłamstw.
jas2
Pewnie po to ta piątka dla zwierząt, żeby lewicowe lemingi poparły PiS.
mj12
Można być niezadowolonym z PiSu, bo jest za co ich nie lubić. Ale żeby zaraz głosować na matołów z opozycji totalnej?
teken odpowiada ghosttrader
Hołownia nie dotrwa z takim poparciem, Konfa będzie miała dwucyfrowy wynik, PIS nie będzie mógł rządzić samodzielnie i pójdzie na układ z lewicą. Ale wszystko, może się zmienić w ciągu roku kiedy już tylko drukowanie sprawi że będzie kasa. Zresztą caly świat zmierza ku przepaści, jak Trumpa nie wygra agonia przyśpieszy,Hołownia nie dotrwa z takim poparciem, Konfa będzie miała dwucyfrowy wynik, PIS nie będzie mógł rządzić samodzielnie i pójdzie na układ z lewicą. Ale wszystko, może się zmienić w ciągu roku kiedy już tylko drukowanie sprawi że będzie kasa. Zresztą caly świat zmierza ku przepaści, jak Trumpa nie wygra agonia przyśpieszy, w akcie desperacji Ameryka może dążyć do wojny kinetycznej.
killgore
To coś, co miało nigdy nie nastąpić, podobnie jak polityka nbp nigdy nie wywoła spadku wartości pln...
antek10
Orżnel suwerena - miało nie być podnoszenia cen, podatków. Łahahahahahahaha - Dali pińćset , wzieli 700
jes
To wyjaśnia desperackie działania Nieinternowanego. W tym tempie stracą przewagę już niedługo. Tworzone medialne aresztowania mające na celu odwrócenie uwagi od katastrofy z w służbie zdrowia nic nie dają. Lepszy sort się wkurzył bo po 19 nie może wydawać pińcseta na "napoje dla To wyjaśnia desperackie działania Nieinternowanego. W tym tempie stracą przewagę już niedługo. Tworzone medialne aresztowania mające na celu odwrócenie uwagi od katastrofy z w służbie zdrowia nic nie dają. Lepszy sort się wkurzył bo po 19 nie może wydawać pińcseta na "napoje dla pociech".
warmiak007
Lub też medialna katastrofa w służbie zdrowia ma odwrócić uwagę od kolejnych aresztowań.

Powiązane: Polityka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki