Słowacy zainwestują ponad 100 mln zł w Szczyrku

Nie udało się kupić kolejki na Kasprowy Wierch, to inwestują w Szczyrku - koncern TMR, właściciel największych ośrodków narciarskich u naszych południowych sąsiadów, zapowiada, że w beskidzkiej stacji trzy nowe kolejki pojawią się za rok.

(fot. Jerzy Pawleta / FORUM)

Prezes TMR Bohus Hlavaty deklaruje w rozmowie z IAR inwestycje o wartości 120 - 150 milionów złotych. Teraz najważniejsze jest by proces tworzenia planów zagospodarowania przestrzennego zakończył się. "My kolejki mamy już zamówione, również przygotowany jest projekt rozbudowy systemu naśnieżania. Wiemy co chcielibyśmy zrobić" - podkreśla Bohus Hlavaty.

Obecnie Szczyrkowski Ośrodek Narciarski ma 19 km tras zjazdowych. Ich długość wzrośnie do 22 km. Z kolei budowa nowoczesnego systemu zaśnieżania ma pokryć 81% wszystkich tras w ośrodku. Bohus Hlavaty zapowiada, że przed następnym sezonem narciarskim pojawi się również jeden karnet narciarski obowiązujący w stacjach na Słowacji, Czechach oraz w Szczyrku.

Dwa lata temu TMR rywalizowało z grupą Polskie Koleje Górskie należącą do czterech gmin z Podhala na czele z Zakopanem o zakup Polskich Kolei Linowych zarządzających wyciągami m.in. na Kasprowym Wierchu i Gubałówce. Po głośnych protestach górali PKP zdecydowało się na sprzedaż akcji polskim samorządom.

Akcje spółki TMR można kupić na trzech europejskich Giełdach Papierów Wartościowych - w Bratysławie, Pradze i w Warszawie.

IAR/ Tomasz Majka/tk

Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~mn

dodatkowe 3km tras raczej mnie nie zachęciło do rezygnacji z narciarstwa w Alpach

! Odpowiedz
0 4 ~AleJaja

Szczyrk to bezsprzecznie najlepsze trasy narciarskie.
Wyciągi z czasów króla Świeczka.Gastronomia na stokach (Cielętnik).. baby w gumowcach palą drzewem w żelaznych piecach i podgrzewają coś co wygląda na cienki kapuśniak.Stoły i siedziska zbity z desek pokryte ceratą.Brakuje tylko przybitych aluminiowych talerzy i sztućców na łańcuchach.Folklor ja trza.
Ale za chwilę to zniknie.To se ne vrati !
Ale i tak mi czegoś będzie żal.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
2 2 ~kub

W Szczyrku niech się lepiej zabiorą za powietrze. Przecież tam wieczorami nie ma czym oddychać, a oczy aż pieką od smogu. Kto chciałby tam wozić rodzinę na narty?!

! Odpowiedz
1 0 ~JaJacek

Palą groszkiem.Chyba z 5 % grzeją makabrycznie drogim gazem a będzie jeszcze droższy.Gaz z nowego terminalu LPG będzie dwukrotnie droższy od ruskiego gazu.W Niemczech gaz jest dużo tańszy od cen w Polsce.Ze Skrzycznego widać chmury dymua w nocy dopiero dają czadu.

! Odpowiedz
5 3 ~Greg

Obiecują funduszowcy z TMR ale efektów nie widać...

! Odpowiedz
4 8 ~gdzie

Cały czas słychać tylko o tym kto inwestuje w Polsce. A Polska gdzie inwestuje - wszyscy nas podkupują czy my też coś robimy?

! Odpowiedz
2 10 ~ja

Jedna z polskich firm stawia paczkomaty na całym świecie

! Odpowiedz
1 2 ~kol odpowiada ~ja

widziałeś jej przychody?
Akcjonariusze już wyją

! Odpowiedz
1 4 ~marian

Chyba wtopią 120 baniek, ostatnio sezon trwa max 2M

! Odpowiedz
3 1 ~Tania odpowiada ~marian

To ma być inwestycja, która ma przynosić dochody nie tylko zimą. W chwili obecnej trwa realizacja projektu w Biłej, projekt ośrodka sportowo-rekreacyjnego, całorocznego, nie tylko w okresie zimowym.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,6% XI 2019
PKB rdr 3,9% III kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,0% X 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 213,27 zł X 2019
Produkcja przemysłowa rdr 3,5% X 2019

Znajdź profil