REKLAMA

Skromny start PPK w budżetówce

2020-08-05 06:56
publikacja
2020-08-05 06:56
Skromny start PPK w budżetówce
Skromny start PPK w budżetówce
fot. Wojciech Robakowski / / Puls Biznesu

Od stycznia pracownicy sektora finansów publicznych wchodzą do PPK. Rząd, choć planuje zamrożenie funduszu płac, trzyma kurs na włączenie tej sfery do programu - podaje w środę "Dziennik Gazeta Prawna".

Dziennik podkreśla, że w styczniu 2021 r. pracownicze plany kapitałowe zawitają do administracji. "Do programu budowy oszczędności na emeryturę będą mogli się zapisać pracujący w sektorze finansów publicznych niezależnie od tego, ile osób zatrudnia ich pracodawca" - zaznacza.

"Początek programu będzie jednak skromny. Z naszych informacji wynika, że dopłata szefa do składki nie przekroczy 2 proc., chociaż maksymalnie może wynosić 4 proc. To zbieżne z oczekiwaniami Polskiego Funduszu Rozwoju, który mocno promuje PPK" - czytamy w "DGP".

"Nie spodziewam się, że rząd zacznie mówić o dopłacaniu 4 proc. do składki pracowników budżetówki, ale jeśli powie, że stać nas na 1,5–2 proc., to też będzie dobrze" - ocenia, cytowany przez dziennik, prezes PFR Paweł Borys.

Jak stwierdza gazeta, "to o tyle dobra wiadomość, że rząd nie rezygnuje z planów kapitałowych w sektorze finansów publicznych, chociaż na przyszły rok zamierza zamrozić w administracji fundusz płac".(PAP)

agzi/ amac/

Źródło:PAP
Tematy
Sprawdź jak zyskać nawet 420 zł z Kontem Jakie Chcę

Sprawdź jak zyskać nawet 420 zł z Kontem Jakie Chcę

Advertisement

Komentarze (8)

dodaj komentarz
eljotek
Każdy działa w PPK jak chce. To nie jest żaden przymus. Zamysł był taki, by dać tez szanse odłożenia paru groszy tym, którzy maja najniższe pensje. Reszta moze sobie przeciez radzić na swój sposób albo po prostu oszczedzac na kilku frontach
edwinn
Program PPK docenią szczególnie osoby zarabiające najmniej. Im odkładać jest najciężej, a tu maja niewielki koszt i dobre efekty.
kiniaa
Wdrażanie zagranicznych pomysłów do naszego kraju jest nie raz pozytywnym zjawiskiem i tak tez jest z PPK, bo program oszczędnościowy wielu z nas potrzebuje, tym bardziej, że tu człowiek osiąga bardzo atrakcyjne warunki.
zzibi2
zapisałem się do PPK tylko w jednym celu -wypłacania środków co miesiąc.
Dzięki temu odzyskuje ~ swoją wpłatę oraz 70% z wpłaty pracodawcy (a 30% tej wpłaty wraca do ZUS). Kasa wraca do mnie a ja jestem ok 1% do przodu (kosztem pracodawcy)
po_co
Jak już chcesz robić ludzi w konia to rób to dobrze ;]
Te 70% również podlega opodatkowaniu - 19%.

Przy składkach 2% / 1,5 % - z każdego wpłaconego przez Ciebie 100 zł wyciągniesz z PPK 142,53 zł.

Jest jeszcze jedna sprawa, Twoja zaliczka na PIT będzie o 13 zł większa w tym przypadku, co oznacza, że
Jak już chcesz robić ludzi w konia to rób to dobrze ;]
Te 70% również podlega opodatkowaniu - 19%.

Przy składkach 2% / 1,5 % - z każdego wpłaconego przez Ciebie 100 zł wyciągniesz z PPK 142,53 zł.

Jest jeszcze jedna sprawa, Twoja zaliczka na PIT będzie o 13 zł większa w tym przypadku, co oznacza, że na wyciąganiu kapitału z PPK zyskujesz ostatecznie - 29,53 zł na każde wpłacone 100 zł (czyli co 5000 zł brutto wypłaty).
antek10
OFE po nowemu. Ci ktorzy w to nie wdepneli mają szansę :-) Tylko ciemniak wchodzi w tą samą rzekę conajmniej 2x
po_co
Zgodnie z groźbami jakie były wysyłane do biznesu, rząd powinien zrobić budżetówce trzepanie dokumentacji.

Kto wie może wyjdą jakieś przestępstwa gospodarcze ;>
anty12
Hahahaha i znowu Vateuszek oszukal budzetowke. Bedzie dobrze jak "dostaniecie" (sami sobie zaplacicie) te 1,5-2 %. Nastepny sukces Vateuszka.

Powiązane: PPK - Pracownicze Plany Kapitałowe

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki