REKLAMA

Simple liczy na dwucyfrową dynamikę wyników finansowych w '17; rozważa emisję akcji (opis)

2017-03-24 12:50
publikacja
2017-03-24 12:50

Grupa Simple liczy na dwucyfrową dynamikę wyników finansowych w 2017 roku na każdym poziomie rachunku zysków i strat. W ciągu dwóch lat grupa powinna podwoić przychody - poinformował na konferencji prezes spółki Rafał Wnorowski. Dodał, że zarząd rozważa emisję akcji, z której środki trafiłyby na rozwój i akwizycje.

"Celem grupy Simple na 2017 r. jest dwucyfrowa dynamika wyników finansowych (w porównaniu do 2016 r. - PAP) na każdym poziomie rachunku zysków i strat" – powiedział prezes Wnorowski.

"Pod względem przychodowym w dwa lata jesteśmy w stanie urosnąć dwukrotnie (w porównaniu do 2016 r. - PAP), przy utrzymywaniu marż na poziomie 10-12 proc. Biorąc pod uwagę potencjał rozwojowy biznesu, akcje Simple są mocno niedoszacowane na GPW" – dodał.

W piątek o godzinie 12.20 akcje Simple kosztują 7,55 zł.

Prezes poinformował, że aktualny portfel zamówień Simple wynosi 14 mln zł.

Podkreślił, że w nadchodzących kwartałach spółka chce uniezależnić się od zamówień z sektora publicznego.

"W nadchodzących kwartałach chcemy mocniej penetrować segment komercyjny i zmniejszyć uzależnienie przychodów grupy od sektor public" - powiedział.

Celem grupy jest także wzrost tzw. sprzedaży abonamentowej.

"Wartość sprzedaży abonamentowej w całkowitych przychodach grupy będzie rosła w najbliższych kwartałach. Celem na koniec 2018 r. jest osiągniecie 32 mln zł z tytułu sprzedaży abonamentowej - a jest to tylko jeden z elementów składowych przychodów grupy" - powiedział.

Wnorowski zaznaczył, że spółka chce wzmocnić pozycję na rynku medycznym ze względu na spodziewany napływ środków z UE.

"W nowej perspektywie unijnej największe środki tafią na medycynę i chcemy to wykorzystać. W najbliższych latach polskie szpitale czeka informatyzacja, dlatego bardzo pilnujemy tego rynku. Uruchomienie środków unijnych jest zauważalne na rynku już teraz, ilość postępowań i zapytań rośnie" - powiedział.

Prezes poinformował, że zarząd spółki rozważa przeprowadzenie w tym roku emisji akcji.

"W tym roku nie widzimy potrzeby emisji obligacji. Nie wykluczamy natomiast emisji akcji. Jeśli zdecydowalibyśmy się na emisję akcji, to pozyskane środki trafiłyby na cele rozwojowe i akwizycyjne" – powiedział.

Dodał, że spółka nie wyklucza akwizycji w tym roku.

"Badamy rynek pod kątem ewentualnych akwizycji. W kręgu naszych zainteresowań są spółki technologiczne. Interesują nas firmy mniejsze od nas, będące uzupełnieniem naszej oferty produktowej" - powiedział.

Prezes, zapytany o politykę dywidendową, odpowiedział, że "zarząd nie podjął jeszcze decyzji dotyczącej rekomendacji w zakresie podziału zysku za 2016 r".

W 2016 r. grupa Simple wypracowała 35,8 mln zł przychodów ze sprzedaży, wobec 45 mln zł w 2015 r. Zysk na działalności operacyjnej wyniósł 1,55 mln zł, względem straty na poziomie 5,2 mln zł w poprzednim roku. Zysk netto sięgnął 0,6 mln zł, względem straty netto w wysokości 5,4 mln zł w 2015 r.

Wnorowski powiedział, że aktualne ogólne zadłużenie grupy jest na poziomie niecałych 2 mln zł.

W 2016 r. przepływy z działalności operacyjnej Simple wyniosły 6 mln zł, podczas gdy w 2015 r. sięgnęły 2,5 mln zł. Przepływy z działalności inwestycyjnej wyniosły -3,4 mln zł i były podobne w ujęciu rdr. Przepływy z działalności finansowej wyniosły -2,4 mln zł, w roku poprzednim wyniosły -0,7 mln zł.(PAP)

mbl/ jtt/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Sprawdź kredyt hipoteczny w Citi Handlowy!

Sprawdź kredyt hipoteczny w Citi Handlowy!

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki