Sasin o CPK: Twierdzenie, że inwestycje należy uciąć, jest zgubne

2020-06-02 09:08
publikacja
2020-06-02 09:08

Zgubną polityką jest twierdzenie, że inwestycje należy uciąć - mówił we wtorek wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin. Ocenił, że mówienie, by nie budować dzisiaj CPK czy nie kontynuować przekopu Mierzei Wiślanej, to działanie przeciw interesowi Polski.

/ fot. Adam Guz / KPRM / Flickr

Jak podkreślił wicepremier w Programie I Polskiego Radia, inwestycje publiczne "są niezwykle ważne dla rozwoju naszego kraju, do powrotu do wysokiego poziomu wzrostu gospodarczego".

Zdaniem Sasina zgubną polityką jest twierdzenie, że inwestycje należy uciąć, nie należy ich kontynuować. "To, co mówi Rafał Trzaskowski, aby dzisiaj nie budować Centralnego Portu Komunikacyjnego, czy nie kontynuować budowy przekopu przez Mierzeję Wiślaną (...) to jest działanie przeciwko interesowi ekonomicznemu Polski" - ocenił wicepremier.

Sasin przypomniał, że Rafał Trzaskowski już wcześniej mówił, że nie należy budować CPK, kiedy „będziemy mieli lotnisko w Berlinie”. „Problem jest taki, że to nie my będziemy mieli lotnisko w Berlinie, tylko to lotnisko w Berlinie będą mieli Niemcy” – powiedział.

autor: Magdalena Jarco

Źródło:PAP
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (36)

dodaj komentarz
itsofreeky
Ale było by to działanie w ochronie zdrowia obywateli tu i teraz.
pluto85md
Jak zwykle PiS w gębie mocny. Tymczasem położyli inwestycje w elektrownie w Ostrołęce, port lotniczy w Radomiu, czy S6 że Słupska do Trójmiasta. O steve pod budowę promu nie wspominając.
oze
Nie lubię Sasina (co raczej jest łagodnym określeniem) ale tutaj się z nim zgadzam w 100%.
jes
Za dużo zaprzyjaźnionych firm ma tam interesy by wstrzymywać port lotniczy w dobie praktycznie upadku branży i walki o przetrwanie. My sobie wybudujemy drugi Radom.
oze
jaki upadek branży? myślisz że Świat się zatrzymał na zawsze?
marxs
przekop mierzei wiślanej to tylko i wyłącznie dewastacja i niszczenie środowiska a CPK to tylko i wyłącznie projekt militarno-wojskowy dla hamerykańców żeby na polskiej ziemi mogli w przyszłości prowadzić swoje bandyckie wojny i pomysleć że podłe i oszukańcze PISty chca to zrobić za kasę zdychającego polskiego podatnika
marxs
"O niecałe 20 złotych wzrosło świadczenie dla osób bezrobotnych. To kwota corocznej waloryzacji zasiłku."-hehe podwyżka zasiłku przez podłe PISty o 4 ojro i prawie 100 mld zł wywalone w błoto na CPK
gruking
marxs jest zwykła płatna POkraka.
gruking
Jak mówi tęczowy Rapał Czosnkowski, lotnisko mamy w Berlinie. Idąc dalej tym tokiem rozumowania, to wszystko mamy juz w niemczech. Po co przekopywać mierzeje skoro w niemczech juz jest kanał kiloński , wiec po co jeszcze u nas kopać. Metro jest w Berlinie, to po co ma byc w Warszawie ? W platformie słownik kończy sie Jak mówi tęczowy Rapał Czosnkowski, lotnisko mamy w Berlinie. Idąc dalej tym tokiem rozumowania, to wszystko mamy juz w niemczech. Po co przekopywać mierzeje skoro w niemczech juz jest kanał kiloński , wiec po co jeszcze u nas kopać. Metro jest w Berlinie, to po co ma byc w Warszawie ? W platformie słownik kończy sie na kilku frazach: po co ? za co ? nie ma, nie będzie, emigracja to szansa, kapitał nie ma narodowości , uj dupa i kamieni kupa. Jednym słowem ukradli program K. Kononowiczowi "nie bedzie niczego"
lubsuburbs
Zamiast pisać dyrdymały, napisz po co nam ten kanał za miliardy? Chyba, że chodzi o kopanie dla kopania. W końcu w usypywaniu hałd niepotrzebnego węgla jesteśmy mocni. Albo budowaniu innego misia.

Powiązane: CPK - Centralny Port Komunikacyjny

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki