Sasin: Państwowe przedsiębiorstwa są zarządzane bardzo dobrze

Państwowe przedsiębiorstwa są zarządzane bardzo dobrze. Widać to po wynikach takich firm, jak Orlen, PGNiG czy LOT - mówił w Sygnałach Dnia wicepremier i minister aktywów państwowych Jacek Sasin, podsumowując ostatnie 4 lata.

(fot. Grażyna Myślińska / FORUM)

"Widać wyraźnie, że ta jakość zarządzania, w stosunku do tego, co było poprzednio, jest znacznie lepsza. LOT to tego najlepszy przykład" - powiedział Sasin, dodając, że spółka rozwija się bardzo dobrze, zwiększa sukcesywnie swoje połączenia np. do USA czy na Daleki Wschód.

Odnosząc się do sytuacji spółek energetycznych wskazał, że "wymogi inwestycyjne powodują, że te firmy nie funkcjonują na takim poziomie zysku, jakbyśmy wszyscy oczekiwali". Przypomniał, że firmy same nie kształtują cen energii, muszą się w tej sprawie porozumieć z Urzędem Regulacji Energetyki.

Pytany o losy spółki Energa powiedział, że rząd jest na etapie zamawiania wyceny. "Nie ma jeszcze żadnych decyzji o tym, że Orlen Energę wykupi. Na razie mamy fakt jednostronny - czyli mamy wyrażenie chęci zakupu przez Orlen tej firmy. W tej chwili to po naszej stronie, jako ministerstwa czy Skarbu Państwa jest ocena i wycena wartości tej firmy. Zobaczymy, czy to się Skarbowi Państwa będzie opłacało" - powiedział. "Jesteśmy na etapie zamawiania wyceny. Została wyłoniona firma, która będzie tą wycenę wykonywać" - dodał.

Jego zdaniem przejęcie Energi dawałoby spółce szanse na inwestycję w bardziej nowoczesne rozwiązania. "Miałaby więcej możliwości, środków, ale to rzecz przyszłości" - podkreśli. (PAP)

autorka: Klaudia Torchała

tor/ je/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 4 carlito1

Hahahaha wartość punktowa WIG 20 pokazuje jak "dobrze "są zarządzane SSP.. hahaha ja nie mogę..

! Odpowiedz
0 11 mb-1

a prezes dba o nas jak ojciec najlepszy. To ja mówiłem Sasin, vel Jarząbek.

! Odpowiedz
1 27 marianpazdzioch

Oglądałem niedawno "Ostatnie 10 dni Hitlera". Klimat na pokładzie taki sam jak w Polsce ~2020. Dyktator w bunkrze otoczony partyjnymi miernotami i dowdócami wojskowymi. Ci drudzy boją się odezwać, bo wszystko się wali, a Hitler wciąż wydaje coraz to bardziej absurdalne rozkazy i wścieka się że nie są realizowane 1:1 w rzeczywistości. Przyklad to wysłanie do ataku dywizji na armię ;) Natomiast partyjne miernoty, w rodzaju Goebellsa przytakują i jeszcze nadają pędu tym dyspozycjom: "wykonać, wykonać, natychmiast...!" :D

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 4 szeregowy_forumowicz

Polecam kultowe już "W poszukiwaniu elektro".

! Odpowiedz
0 19 marianpazdzioch

Chyba baran zorientował się, albo ktoś mu powiedział, że udział Skarbu Państwa jest mniejszy w Orlenie niż w Energa ;) Teraz potrzebne mu do tego "wyceny" i "ekspertyzy" ;) A tak przebierał krótkimi nóżkami do następnej "repolonizacji". Miałby czym chwalić się przed kartoflem, a tu taki zonk.

! Odpowiedz
0 26 jarekzbyszek

Panie Sasin gdzieś pan był, jak rozum rozdawali?

! Odpowiedz
3 36 dyktator_kaczka

Takie bajki ten pan może opowiadać tylko swoim kolegom z PIS bo żaden obywatel Rzeczypospolitej mieszkający na stałe w Polsce w to nie uwierzy. Państwowe Przedsiębiorstwa są zarządzane najgorzej od 1989 r., a przecież już nie raz były zarządzane źle czy nawet fatalnie.

! Odpowiedz
0 20 jkendy

... obawiam się, że koledzy z piś dawno wiedzą że to bajki. Te bajki są skierowane do wyborców z podstawowym wykształceniem a nie kolegów.

! Odpowiedz
1 43 _emisariusz

a skąd Sasin vel Dyzma może o tym wiedzieć ? prowadził kiedyś firmę ? potrafi bilans przeczytać ?

! Odpowiedz
2 42 fakty

To tak z ostatniej chwili : Upaństwowiona ST3 Offshore, fabryka produkująca fundamenty morskich elektrowni wiatrowych, przeżywa od dłuższego już czasu poważne perturbacje. Ma 400 wierzycieli, którym jest winna 50 mln złotych, a funkcjonuje dzięki pożyczkom od innych podmiotów państwowych. Nie wypłaca też na czas wynagrodzeń.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 4,4% I 2020
PKB rdr 3,1% IV kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,5% I 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 282,8 zł I 2020
Produkcja przemysłowa rdr 1,1% I 2020

Znajdź profil