REKLAMA

Ponad 20 mln zł kary wobec Banku Millennium. SOKiK utrzymał decyzję UOKiK

2020-01-14 11:50, akt.2020-01-14 15:48
publikacja
2020-01-14 11:50
aktualizacja
2020-01-14 15:48

Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów utrzymał decyzję UOKiK wobec Banku Millennium nakładającą na bank ponad 20 mln zł kary za wprowadzanie konsumentów w błąd - poinformował Urząd na Twitterze. Bank planuje wnieść apelację od tego wyroku.

/ Bank Millennium

UOKiK podał, że chodzi o skutki wpisu do rejestru klauzul niedozwolonych i zniechęcanie do dochodzenia roszczeń.

"Sprawa dotyczy 2 klauzul określających, jak przeliczać kwotę i raty kredytów w oparciu o CHF. W 2012 r. trafiły one do rejestru klauzul niedozwolonych. Jednak Bank Millennium odpisywał na reklamacje klientów, że wpis nie ma znaczenia w ich sytuacji, tylko dla przyszłych umów" - poinformował UOKiK.

Urząd podał, że sąd zgodził się z UOKiK, że odpowiedzi Banku Millenium wprowadzały konsumentów w błąd i mogły ich zniechęcać do dochodzenia swoich praw.

Bank podał we wtorek, że nie zgadza się z wydanym wyrokiem.

"Nie można mówić o naruszeniu zbiorowego interesu konsumentów w szczególności zważywszy, iż sprawa dotyczy informacji przesłanych do 78 klientów w latach 2015-2016, w tym reprezentowanych przez profesjonalnych pełnomocników" - powiedziała cytowana w komunikacie rzecznik prasowy Banku Millennium Iwona Jarzębska.

"W naszej ocenie także wysokość kary jest niewspółmierna do zarzucanego nam przewinienia. Wyrok nie jest ostateczny. Bank Millennium w ustawowym terminie wniesie apelację od wyroku" - dodała.

W styczniu 2018 roku Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów nałożył na Bank Millennium 20,7 mln zł kary za wprowadzanie konsumentów w błąd. Bank informował wówczas, że planuje odwołać się od decyzji urzędu.

seb/ ana/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Indywidualna opieka Doradcy, kursy walut Premium, ochrona przed cyber przestępcami.

Indywidualna opieka Doradcy, kursy walut Premium, ochrona przed cyber przestępcami.

Advertisement

Komentarze (5)

dodaj komentarz
degrengolada
brutalna i słona kara dla Millennium. Tego się nie spodziewałem. Bank dostał wielką pałą po głowie.
sammler
Niech płaci kancelaria, która przygotowała taką opinię. Parę osób kupi sobie kolejne porsche trochę później, ale odpowiedzialność niech biorą na siebie. Trzeba mieć honor.
bartosz_chf
malutka ta kara za taki przekręt, bankster nic nie poczuje ... gdyby tak dostał 100 mln zł albo 200 mln zł to by ich w końcu zabolało. Może w końcu zaczną oddawać ludziom co nakradli.
sel
Przecież te kary idą tylko na premie dla urzędników , a ci co nie dostali nie dostaną teraz na pewno jak bank upadnie to wszyscy zapłacimy wiele miliardów, a sprawa dotyczyła kilkudziesięciu osób i faktycznie bank nie może odpowiadać za przepisy których nikt nie kwestionował , dopiero jak zakwestionują lub/i zaproponują Przecież te kary idą tylko na premie dla urzędników , a ci co nie dostali nie dostaną teraz na pewno jak bank upadnie to wszyscy zapłacimy wiele miliardów, a sprawa dotyczyła kilkudziesięciu osób i faktycznie bank nie może odpowiadać za przepisy których nikt nie kwestionował , dopiero jak zakwestionują lub/i zaproponują lepsze a te instytucje badają sytuację kilka lat po ptokach..
lopez_emigrant
Proponuje kolejny artykuł zatytułowany "Bank Millennium łupił Kowalskiego przy pomocy zdobyczy nowoczesnego rynku finansowego".

Powiązane: UOKiK karze nieuczciwe firmy

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki