REKLAMA

Rzeszów - zbiórka pieniędzy na rzecz Hospicjum dla Dzieci

2007-10-06 10:36
publikacja
2007-10-06 10:36
Dziś i jutro w Rzeszowie prowadzona będzie zbiórka pieniędzy na rzecz Fundacji Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci - jedynej tego typu w regionie.

Do 17 na ulicach miasta będzie 30 wolonatriuszy z puszkami. To część kampanii "Hospicjum to też życie". Jej tegoroczne hasło brzmi "Wolonatriat hospicyjny - lubię pomagać".

Zespół medyczny Fundacji bezpłatnie opiekuje się dziećmi w ich domach. W tej chwili ma 30 pacjentów praktycznie z całego województwa, większość z chorobami nowotworowymi. W przyszłości będą do nich przyjeżdżać także wolonatiusze.

Dorota Ciupińska z Fundacji powiedziała Radiu Rzeszów, że chętni mogą już się zgłaszać. Niebawem rozpoczną się szkolenia.

Na przeprowadzenie szkoleń, opłacenie zespołu medycznego czy dojazd do pacjentów Fundacja potrzebuje pieniędzy, bo te z NFZ-u nie wystarczają. Zbiórka na rzecz Hospicjum będzie prowadzona dziś nie tylko na ulicach Rzeszowa, ale i podczas koncertu charytatywnego w Filharmonii Rzeszowskiej. Początek o 16.

W kampanii "Hospicjum to też życie" na Podkarpaciu bierze udział także krośnieńskie koło charytatywno-hospicyjne Caritas. Koncert w krosnieńskim Domu kultury rozpocznie się o 17.
Źródło:IAR
Tematy
Otwórz Konto w aplikacji mobilnej GOmobile.

Otwórz Konto w aplikacji mobilnej GOmobile.

Advertisement

Komentarze (1)

dodaj komentarz
~realista
nie daje pieniedzy na takie akcje i innym odradzam. Przeciez wiadomo , ze kasa nie trafi do chorych dzieci, tylko do cynicznych łobuzów jak religa. Juz nie pamietacie jak wskoczył bez kolejki na operacje, ciekawe ile dzieci przez niego umarło na onkologii.???

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki