REKLAMA

Nawet zaszczepieni studenci czasem uczą się online

2021-10-26 06:41
publikacja
2021-10-26 06:41
Nawet zaszczepieni studenci czasem uczą się online
Nawet zaszczepieni studenci czasem uczą się online
fot. illpaxphotomatic / / Shutterstock

Kiedy na uczelni zgłaszane jest zakażenie COVID-19, cała grupa ćwiczeniowa wysyłana jest na nauczanie zdalne, bo szkoły wyższe nie mogą żądać od studentów informacji, czy są zaszczepieni. A osoby zaszczepione są z kwarantanny zwolnione - pisze wtorkowa "Rzeczpospolita".

Jak pisze "Rz", zaszczepieni studenci nie mogą się uczyć stacjonarnie, jeśli mieli kontakt z zakażonym, choć według prawa szczepienie zwalnia z kwarantanny. Z kolei o przejściu na zdalne nauczanie decydują władze uczelni.

"Po stwierdzeniu zakażenia Covid-19 u uczestnika zajęć zajęcia całej grupy prowadzone dotąd w trybie bezpośredniego kontaktu zostają zawieszone. Okres trwania zajęć w formie zdalnej określa dziekan" – mówi "Rz" Agnieszka Lizak, rzeczniczka Uniwersytetu Szczecińskiego. Przejście na kształcenie zdalne nie może powodować podziału studentów na osoby zaszczepione i niezaszczepione - dodaje.

Dziennik pisze, że wielu studentów zdecydowało się na szczepienie właśnie po to, by znów normalnie żyć. Tak na przykład wynika z ankiety przeprowadzonej przez Uniwersytet Warszawski.

Jak zauważa cytowany w "Rz" radca prawny, partner w kancelarii SQUARE Tax & Legal Grzegorz Rutkowski uczelnia nie może jednak żądać od studentów informacji, czy są zaszczepieni. "Nie ma bowiem podstawy prawnej, która pozwalałaby na przetwarzanie takich danych przez szkoły wyższe" - zaznacza.

Z kolei rzecznik MEiN Anna Ostrowska dodaje, że decyzje formalne (m.in. o organizacji kształcenia) podejmuje rektor.

"Nie ma więc ministerialnych wytycznych, które by stanowiły wskazówkę, kiedy przechodzić na naukę online. O formie nauki, inaczej niż w szkołach podstawowych i średnich, nie decyduje również sanepid. Informuje tylko o zachorowaniach wśród studentów lub pracowników uczelni" - informuje dziennik.(PAP)

szz/ dki/

Źródło:PAP
Tematy
Otwórz konto w mBanku i zgarnij do 300 zł

Otwórz konto w mBanku i zgarnij do 300 zł

Komentarze (7)

dodaj komentarz
carlito1
Kiedy do ludzi dotrze, że szczepionka nie ma nic wspólnego z tą chorbą....
endes
„Nawet zaszczepieni…”…ci to dopiero są niebezpiecznymi nosicielami grypy
xiven
zgadzanie się na terror by normalnie żyć to droga donikąd, i każdy zaszczep będzie to musiał w swoim tempie zrozumieć że nie będzie normalnie żył bo się zaszczepił...

jedynym sposobem normalnego życia jest walka o wolność i jej pierwszy krok nie szczepienie się, podważenie systemu terroru który normalność
zgadzanie się na terror by normalnie żyć to droga donikąd, i każdy zaszczep będzie to musiał w swoim tempie zrozumieć że nie będzie normalnie żył bo się zaszczepił...

jedynym sposobem normalnego życia jest walka o wolność i jej pierwszy krok nie szczepienie się, podważenie systemu terroru który normalność nam odebrał
jarekzbyszek
Studia stacjonarne tylko dla zaszczepionych. Konfederaci nie potrzebują się uczyć. Oni są „mądrzy” od urodzenia.
iluminata
No jaruś zbysiu by być mądrzejszym od ciebie to nawet przedszkola nie potrzeba :)
3456
leży dwóch w szpitalu na covid ,jeden zaszczepiony drugi nie ten zaszczepiony przechodzi chorobę łagodnie natomiast ten nie zaszczepiony zdycha więc ja się pytam .co robi w szpitalu ten zaszczepiony i zajmuje łózko skoro tak łagodnie przechodzi chorobę jest tam dla ozdoby .
kenn
Jest klientem uprzywilejowanym, bo spełnia rozkazy, przepraszam rekomendacje, MZ ;)

Powiązane: Narodowy Program Szczepień przeciw wirusowi SARS-CoV-2

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki