REKLAMA

Rzecznik rządu: Premier Morawiecki i jego żona nie mają żadnych kont, środków i aktywów poza Polską

2021-05-27 14:49
publikacja
2021-05-27 14:49
Rzecznik rządu: Premier Morawiecki i jego żona nie mają żadnych kont, środków i aktywów poza Polską
Rzecznik rządu: Premier Morawiecki i jego żona nie mają żadnych kont, środków i aktywów poza Polską
fot. Filip Radwański / / FORUM

Premier Mateusz Morawiecki i jego żona nie mają żadnych kont, ani żadnych środków, ani jakichkolwiek innych aktywów poza naszym krajem - poinformował w czwartek rzecznik rządu Piotr Müller, odpowiadając na pytanie posła Lewicy Macieja Gduli.

Poseł Gdula kilka dni temu zapytał o środki finansowe i nieruchomości będące własnością premiera. "W przypadku naprawdę bogatych czyli ludzi mających powyżej 10 mln majątku zwyczajem jest posiadanie kont za granicą oraz zagranicznych nieruchomości. Czy Mateusz Morawiecki ma takie konta i takie nieruchomości? Mamy prawo wiedzieć. Kiedy ustawa o majątkach rodzin polityków PiS?" - napisał Gdula na Twitterze.

Müller odpowiedział mu w czwartek. "Panie Pośle, chciałbym rozwiać Pana wątpliwości, premier Mateusz Morawiecki oraz żona Pana premiera nie mają żadnych kont, ani żadnych środków, ani jakichkolwiek innych aktywów poza naszym krajem" - napisał rzecznik rządu pod wpisem posła Gduli.

Majątek Morawieckich to ok. 40 mln zł

Wirtualna Polska podała, że Iwonę i Mateusza Morawieckich odnalazła w 24 księgach wieczystych. Żona premiera ma między innymi dwa mieszkania na warszawskim Mokotowie, 15 hektarów ziemi we Wrocławiu, półhektarową działkę nad Bzurą, a także dwa mieszkania i lokal użytkowy w kamienicy przy wrocławskim rynku. Szacunkowa wartość majątku premiera i jego żony to ok. 40 mln zł.

autor: Mateusz Roszak

mro/ mok/

Źródło:PAP
Tematy
Konto Przekorzystne z premią do 300 zł

Konto Przekorzystne z premią do 300 zł

Advertisement

Komentarze (26)

dodaj komentarz
pippin
posel Gdula - jeden z moich faworytów;)
demeryt_69
Teraz nawet niezbyt lotni zatrudnili w jakim celu Skarb Państwa tak wydatnie wspomagał pasibrzuchów w czarnych sukienkach dając im niepotrzebne do niczego (chyba tylko do zarabiania) grunty, na których potem tacy Morawieccy robili machloje. A to wszystko należało do Skarbu Państwa i gdyby nie pazerność Kościoła, to Pinokio Teraz nawet niezbyt lotni zatrudnili w jakim celu Skarb Państwa tak wydatnie wspomagał pasibrzuchów w czarnych sukienkach dając im niepotrzebne do niczego (chyba tylko do zarabiania) grunty, na których potem tacy Morawieccy robili machloje. A to wszystko należało do Skarbu Państwa i gdyby nie pazerność Kościoła, to Pinokio nie miałby takich perspektyw do żydowskich geszeftów.

Reasumując: Skarb Państwa oddał za darmo, a zapłacić musiał potem krocie za te same hektary - cyrk!
ajwaj_
Nawet wyjasniac nie trza,
Morawitz i PISu ma 200% wiarygodnosc i zaufanie,
nikt by nawet nie watpil
krokus12
Morawiecki pokazał wiarygodność swoich słów mówiąc w Brukseli ,że wszystko jest dogadane z Czechami a potem wychodzi premier Babiś i zaprzecza doniesieniom Morawieckiego .
harrytracz
Morawiecki i Kościński po narobieniu odpowiednich szkód w Polsce zostaną przesunięci do przechowalni politycznych trupów tj EBC i PE. Tam będą mieli takie pensje że hej ...
harrytracz
Müller to taka papuga Pinokia?
Ale zajrzałem do oświadczenia majątkowego samego Müllera - chłopek sam ma kredyt frankowy xD
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
vonmisses
Ciekawe czy siostra żony ma...
demeryt_69
Ataki na tą rodzinę to czysty antysemityzm!
samsza
Zgadza się, Palestyna to żadna zagranica.

Powiązane: Zarobki i majątki polityków

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki