REKLAMA

WP: majątek Morawieckich to ok. 40 mln zł. Müller: Wszystkie majątki polityków są jawne

2021-05-25 11:42
publikacja
2021-05-25 11:42
fot. Krystian Maj / / Kancelaria Premiera RP

Wszystkie majątki polityków są jawne, oświadczenie premiera Mateusza Morawieckiego można pobrać z Internetu - podkreślił we wtorek rzecznik rządu Piotr Müller odnosząc się do publikacji Wirtualnej Polski.

Wirtualna Polska podała, że Iwonę i Mateusza Morawieckich odnalazła w 24 księgach wieczystych. Żona premiera ma między innymi dwa mieszkania na warszawskim Mokotowie, 15 hektarów ziemi we Wrocławiu, półhektarową działkę nad Bzurą, a także dwa mieszkania i lokal użytkowy w kamienicy przy wrocławskim rynku. Szacunkowa wartość majątku premiera i jego żony to ok. 40 mln zł.

Portal przypomniał, że w grudniu 2013 roku Mateusz i Iwona Morawieccy zawarli umowę o podziale majątku. Od tego czasu premier nie musi wykazywać w oświadczeniach majątkowych nieruchomości, które należą do jego żony.

WP wskazuje, ile i jakie nieruchomości należały do premiera przed podziałem majątku i jakie nieruchomości ma dziś żona szefa rządu. "Morawieccy mają między innymi 5 mieszkań, 3 domy i kilkanaście hektarów ziemi oraz oszczędności o łącznej szacowanej wartości ok. 40 mln złotych" - poinformowano.

"Ppisywane przez nas nieruchomości to wyłącznie te, które znajdują się na terytorium naszego kraju. Działki i domy znajdujące się za granicą nie są ujawniane w polskich księgach wieczystych. Nie wiemy, czy Iwona Morawiecka ma jakikolwiek majątek poza Polską. Mateusz Morawiecki - jak zakładamy - nie ma, gdyż musiałby wówczas wskazać go w oświadczeniu majątkowym. Nie mamy też informacji, czy - i ewentualnie ile - pieniędzy ma żona premiera" - dodano.

Rzecznik rządu pytany o te informacje podczas konferencji prasowej w Brukseli podkreślił, że "wszystkie majątki polityków zgodnie z ustawą, która mówi o oświadczeniach majątkowych, są jawne". "Pan premier od samego początku swój majątek pokazywał" - dodał.

"Chyba nie jest zaskoczeniem jego wielkość, ponieważ na stronie sejm. gov.pl można pobrać oświadczenie majątkowe pana premiera Morawieckiego. Więc zachęcam tych, wszystkich, którzy mają jakieś wątpliwości, by do tego oświadczenia po prostu zajrzeli" - powiedział Müller.(PAP)

ago/ par/

Źródło:PAP
Tematy
Konto Firmowe i Karta przez rok za bezwarunkowe 0 zł

Konto Firmowe i Karta przez rok za bezwarunkowe 0 zł

Advertisement

Komentarze (48)

dodaj komentarz
pafcio24
morawiecki jest z tej samej uczciwej rodziny co obajtek:)
demeryt_69
Z tej samej 'opcji' etnicznej.
Marcin2 odpowiada demeryt_69
Dlaczego bankier pozwala antysemicie demeryt_69 siać antysemickie insynuacje cokolwiek niefajnego się dzieje? Demeryt_69 - miej odwagę i nie chowaj się - podpisuj się chłopie "antysemita".
harrytracz
Nie zesrajcie sie z tymi czerwonymi łapkami (choćby ktoś jeszcze na wasze minusowanie zwracał uwagę )
Morawiecki ma do oddania jeszcze 76 mln za wybory które sie nie odbyły. Może zwracać w ratach albo podzielić spłatę z Sasinem, ale wtedy 76 mln musi indeksować o swoją własną inflację którą wywołał. Albo odpracować
Nie zesrajcie sie z tymi czerwonymi łapkami (choćby ktoś jeszcze na wasze minusowanie zwracał uwagę )
Morawiecki ma do oddania jeszcze 76 mln za wybory które sie nie odbyły. Może zwracać w ratach albo podzielić spłatę z Sasinem, ale wtedy 76 mln musi indeksować o swoją własną inflację którą wywołał. Albo odpracować w kamieniołomie.
jan888
Zauważcie, że ten cwaniak i inne PISowskie cwaniaki nie mają pieniędzy w bankach, ale w nieruchomościach - bo świetnie zawczasu wiedziały, że wywołana ma być gigantyczna, 5% inflacja, która napompuje balon na rynku nieruchomości. Przed wzrostem stóp zapewne sprzedadzą nieruchomości i kupią inne aktywa, które będzie Zauważcie, że ten cwaniak i inne PISowskie cwaniaki nie mają pieniędzy w bankach, ale w nieruchomościach - bo świetnie zawczasu wiedziały, że wywołana ma być gigantyczna, 5% inflacja, która napompuje balon na rynku nieruchomości. Przed wzrostem stóp zapewne sprzedadzą nieruchomości i kupią inne aktywa, które będzie pompować polityka PIS. Niestety tacy ludzie rządzą teraz Polską, a na tym kryzysie ich majątki pomnożyły się zapewne niejednokrotnie.
andrew_
"W grudniu 2013 roku Mateusz i Iwona Morawieccy zawarli umowę o podziale majątku" - najgorsze jest to, że planował to od minimum 8 lat.
demeryt_69
Mini-prezes nie ma nawet konta bankowego :)
pstrzezek
A jak się dorobił? Dzięki żonie (na którą wszystko przepisał) ;)))))
A niechby miał i 100 baniek jeśli uczciwie zarobione. Problemem jest to "jeśli"
drzaraza
I obłożyć 9% coroczną składkę zdrowotną od majątku.

Powiązane: Zarobki i majątki polityków

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki