REKLAMA
BADANIE

Bon turystyczny obejmie przyszłe wakacje. Przedłużono mu ważność

2021-11-02 15:04
publikacja
2021-11-02 15:04

Rada Ministrów zdecydowała, że wydłużony zostanie termin na dokonywanie płatności za pomocą Polskiego Bonu Turystycznego - do 30 września 2022 r. z końca marca 2022 - poinformowano w komunikacie po wtorkowym posiedzeniu rządu.

Bon turystyczny obejmie przyszłe wakacje. Przedłużono mu ważność
Bon turystyczny obejmie przyszłe wakacje. Przedłużono mu ważność
fot. Łukasz Dejnarowicz / / FORUM

Polski Bon Turystyczny jest narzędziem, które ma na celu wsparcie finansowe polskich rodzin, a pośrednio pomoże też branży turystycznej, osłabionej przez skutki pandemii COVID-19.

Bon turystyczny to forma wsparcia dla polskich rodzin w sytuacji osłabienia gospodarki przez pandemię COVID-19. Wynosi jednorazowo 500 zł na każde dziecko do 18 r. życia oraz jedno dodatkowe świadczenie w formie uzupełnienia bonu, w wysokości 500 zł dla dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności.

Za pomocą bonu można dokonać płatności za usługi hotelarskie lub imprezy turystyczne realizowane przez przedsiębiorcę turystycznego lub organizację pożytku publicznego na terenie kraju.

Bon można wykorzystać do opłacenia m.in.: pobytu w hotelu, pensjonacie, gospodarstwie agroturystycznym, czy na kolonii lub obozie harcerskim, a także obozie sportowym lub rekreacyjnym.

Jak informował w październiku resort rozwoju i technologii, z wykorzystaniem Polskiego Bonu Turystycznego dokonano płatności na blisko 1,9 mld zł, z bonu skorzystało 7 mln dzieci, a dodatkowe świadczenie aktywowano dla ponad 171 tys. dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności.(PAP)

pif/ drag/

Źródło:PAP
Tematy
MINI pełne przygód.

MINI pełne przygód.

Komentarze (1)

dodaj komentarz
jpelerj
Jak w tym roku ktoś nie wykorzystał, to w przyszłym raczej tego nie zrobi.

Powiązane: Bon turystyczny – 500 zł na wakacje

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki