REKLAMA

Rząd zapowiada wielką waloryzację emerytur

2022-06-25 06:49
publikacja
2022-06-25 06:49
Rząd zapowiada wielką waloryzację emerytur
Rząd zapowiada wielką waloryzację emerytur
/ Kancelaria Premiera RP

Rekordowa inflacja dokucza wszystkim, a najbardziej seniorom. Emerytury zostaną zwaloryzowane dopiero za 9 miesięcy, jednak już wiadomo, że podwyżka świadczeń będzie rekordowa - pisze "Super Express". Nie można wykluczyć, że wyniesie 13-14 procent - mówi dziennikowi wiceszef MRiPS Stanisław Szwed.

Dziennik pisze w sobotę, że ważą się losy marcowej waloryzacji świadczeń. "Na wskaźnik waloryzacji wpłynie największa od lat drożyzna. Jego wielkość poznamy go dopiero na początku 2023 r., ale już teraz można pokusić się o szacunki" - czytamy.

"Nie można wykluczyć, że przyszłoroczna waloryzacja wyniesie 13, czy nawet 14 proc. Wszystko zależy od tego, jaka będzie inflacja" – powiedział "SE" wiceminister rodziny i polityki społecznej. "Poza tym robimy wszystko, żeby emeryci jak najmniej odczuli skutki inflacji, czy wysokich cen produktów. W kwietniu była wypłacona trzynastka, a na przełomie sierpnia i września seniorzy otrzymają 14. emeryturę" - dodał Szwed.

Według "SE" po 14-proc. waloryzacji emerytura minimalna wzrośnie o 170,51 zł.

Dwie emerytury - kto i kiedy może je otrzymać

Praca za granicą, dodatkowe ubezpieczenie w KRUS-ie, a nawet bycie pracownikiem mundurowym – może pod pewnymi warunkami skutkować możliwością wypłaty dodatkowej emerytury. Sprawdzamy, kiedy i komu będą przysługiwać dwa świadczenia.

agzi/ mok/

Źródło:PAP
Tematy
Zyskaj 360 zł i oszczędzaj na 6% w Banku Millennium

Zyskaj 360 zł i oszczędzaj na 6% w Banku Millennium

Komentarze (57)

dodaj komentarz
barysza51
To jest obowiązek rządy wynikający z Konstytucji a nie jakieś widzimisie rządu. To nie jest łaska rządzących w stosunku do emerytów.
knl111
A któryż to artykuł Konstytucji nakłada obowiązek waloryzacji emerytur? Możesz nas oświecić?
andriej_duda
Powiem wam jak bedzie wygladała ta Piswaloryzacja - tym z minimalną emeryturą 1.5 tys podniesiemy o 14% bo ich sytuacja jest najciezsza i trzeba im pomóc, tym ze średnią do 3ech tys , co mieszali głową wapno podniesiemy o 7% bo te pieniadze im się po prostu należa a tym z wyzsza jak 3 tys nie podniesiemy wcale, bo to zlodzieje i Powiem wam jak bedzie wygladała ta Piswaloryzacja - tym z minimalną emeryturą 1.5 tys podniesiemy o 14% bo ich sytuacja jest najciezsza i trzeba im pomóc, tym ze średnią do 3ech tys , co mieszali głową wapno podniesiemy o 7% bo te pieniadze im się po prostu należa a tym z wyzsza jak 3 tys nie podniesiemy wcale, bo to zlodzieje i oszusci! całe zycie tylko kradli!
boris-vodka
PISowcy "potrafią" dodrukowywać i zadłużać kraj na pokolenia tacy to" fahufcy" ekonomiczni
naviga67
Jakoś po maju nadwyżka budżetu wynosi 12,1 miliarda zł - piszesz bzdury
knl111 odpowiada naviga67
W każdym roku na jego początku jest nadwyżka. I ta jest zgodna z planowaną. Więc to żadna sensacja. A na koniec roku deficyt planowany jest już na 29,9 mld. Natomiast zupełnie czym innym jest zadłużenie państwa rosnące z roku na rok. A w ostatnich latach wręcz w ekspresowym tempie - planowany 2,5 krotny wzrost sektora rządowego do W każdym roku na jego początku jest nadwyżka. I ta jest zgodna z planowaną. Więc to żadna sensacja. A na koniec roku deficyt planowany jest już na 29,9 mld. Natomiast zupełnie czym innym jest zadłużenie państwa rosnące z roku na rok. A w ostatnich latach wręcz w ekspresowym tempie - planowany 2,5 krotny wzrost sektora rządowego do 128 mld zł. Więc nie pitol, że jest znakomicie skoro jest tragicznie.
anty12
Chce+ wjechało na banie. I tak będzie wygaszanie oczekiwań.
zoomek
Takie są skutki odejscia od parytetu kruszcowego.
socjalistyczneg
Czyli, drukujemy dalej...
Szczere kondolencje dla kredytobiorców...

Będzie KWIK !

Powiązane: Finanse seniorów

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki