REKLAMA
ZAPISZ SIĘ

Obajtek będzie zarządzać Lotos SPV 5. Rząd wyraził zgodę

2023-03-21 16:08
publikacja
2023-03-21 16:08

Lotos SPV 5 w 100 proc. należy do PKN Orlen. Rada Ministrów wyraziła zgodę na połączenie Polskiego Koncernu Naftowego Orlen ze spółką Lotos SPV 5 - poinformowała we wtorek kancelaria premiera w komunikacie.

Obajtek będzie zarządzać Lotos SPV 5. Rząd wyraził zgodę
Obajtek będzie zarządzać Lotos SPV 5. Rząd wyraził zgodę
fot. Attila Husejnow / / ZUMA Press

Jak podkreślono w komunikacie, ponieważ spółka Lotos SPV 5 jest w całości własnością Orlenu, zastosowana zostanie procedura uproszczonego połączenia. Celem przejęcia jest optymalizacja procesów związanych z zarządzaniem Grupy Orlen - wyjaśniono w komunikacie.

Lotos SPV 5 jest spółką, która przejęła majątek wydzielany ze spółki Lotos Paliwa - część działalności detalicznej Lotos Paliwa nieobjętą środkami zaradczymi, wyznaczonymi przez Komisję Europejska w warunkowej zgodzie na fuzję Orlenu i Lotosu.

Jak przypomniano w komunikacie KPRM, zarządy PKN Orlen i Lotos SPV 5 uzgodniły i podpisały plan połączenia spółek 7 lutego br., a cała operacja wynika z procesu połączenia PKN Orlen z Grupą Lotos. Połączenie PKN Orlen z Lotos SPV 54 uprości strukturę właścicielską Grupy Orlen, przyczyni się do optymalizacji zarządzania, usprawnienia procesów operacyjnych oraz obniżenia kosztów działalności Grupy Orlen - zaznaczono w komunikacie KPRM.

PKN Orlen podaje, że jest zintegrowanym koncernem multienergetycznym, prowadzącym działalność w Europie Środkowej i Kanadzie. Zapewnia energię i paliwa ponad 100 milionom Europejczyków, a jego produkty dostępne są w blisko 100 krajach na 6 kontynentach. W skład Grupy PKN Orlen wchodzą m.in. Energa, Grupa Lotos, PGNiG, Anwil. Spółka ma rafinerie w Polsce Czechach i na Litwie oraz produkcję petrochemiczną w Płocku. Spółka posiada też 3100 stacji paliw w regionie Europy Środkowo - Wschodniej oraz prowadzi działalność wydobywczą w zakresie ropy naftowej i gazu w Polsce i na Szelfie Norweskim. Koncern inwestuje obecnie w odnawialne źródła energii. Spółka podkreśliła, że energetyka odnawialna i nowoczesna petrochemia "wytyczają drogę transformacji" Grupy ORLEN do 2030 roku.

wkr/ drag/

Źródło:PAP
Tematy
Otwórz konto firmowe mBiznes Standard w mBanku wraz z kartą firmową np. Mastercard i zyskaj 350 zł premii

Otwórz konto firmowe mBiznes Standard w mBanku wraz z kartą firmową np. Mastercard i zyskaj 350 zł premii

Komentarze (5)

dodaj komentarz
dawid_gmyrek
Człowiek cierpi na zespół Tourette' jednak daje z siebie dla Polski wszystko co najlepsze!

dawid_gmyrek
Podobno to nieprawda, że jako wójt Pcimia chciał wykończyć firmę swojego wuja, u którego wcześniej pracował, jak również to, że kierował z tylnego siedzenia konkurencyjną spółką, choć jako samorządowiec nie mógł tego robić, a potem skłamał w tej sprawie przed sądem.
dawid_gmyrek
https://wyborcza.pl/10,82983,26829144,tasmy-obajtka-zapis-rozmow-wojta-pcimia-daniela-obajtka-z-pracownikiem.html
luckyrich
No taki guru biznesu... Zarobi dla nas miliardy... na nas. Jak pokazał Pan Obajtek - lepiej ludzi przygotować do wysokich cen, przyzwyczaić. A potem podnieść VAT nie zmieniając ceny. Majstersztyk! Żeby przetrwać i żeby było taniej teraz będziemy siedzieć w domu w kurtkach przy świeczkach, palić starymi szmatami i butami, piec chleb,No taki guru biznesu... Zarobi dla nas miliardy... na nas. Jak pokazał Pan Obajtek - lepiej ludzi przygotować do wysokich cen, przyzwyczaić. A potem podnieść VAT nie zmieniając ceny. Majstersztyk! Żeby przetrwać i żeby było taniej teraz będziemy siedzieć w domu w kurtkach przy świeczkach, palić starymi szmatami i butami, piec chleb, zbierać mlecz, pokrzywy i chrust. Nikt nie będzie się nudził po pracy. Jedyne wakacje to te kredytowe. Trzeba się jakoś przed tym bronić poprzez inwestowanie… ale zawsze jest ryzyko straty. Zwłaszcza na akcjach czy krypto. Złoto też potrafiło spaść 40% i więcej. Można jednak stworzyć portfel z ograniczonym ryzykiem. Przeczytajcie sobie ksiazkę Pt. „Chcę być szczęśliwy i bogaty, a nie tylko szczęśliwy”. Świetnie opisuje zasady działania inflacji, jak np. inwestować w obligacje skarbowe na 15-20%, w nieruchomości, złoto, daje podstawy bezpiecznego tworzenia majątku i wolności finansowej, by nie musieć pracować do końca życia – na rzecz Państwa i nierobów
dawid_gmyrek
Mieszak, a ja chcę zbierać chrust i być szczęśliwy”.

Powiązane: Fuzja Orlenu i Lotosu

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki