REKLAMA

Rząd wesprze producentów gier komputerowych

2013-01-15 00:32
publikacja
2013-01-15 00:32

Resort gospodarki pomoże promować się polskim producentom na kluczowych targach zagranicznych - informuje "Puls Biznesu".

Rząd wesprze producentów gier komputerowych
Image licensed by Ingram Image

Jesienią ubiegłego roku były wicepremier i minister gospodarki Waldemar Pawlak docenił gospodarczą rolę producentów gier komputerowych i obiecał im rządowe wsparcie. Mimo zmiany na stanowisku ministra, resort rozpisał przetarg na wybór podmiotu, który zajmie się wspieraniem polskich producentów na rynkach zagranicznych.

Przedsiębiorcy nie liczą na banki. To może się zemścić» Przedsiębiorcy nie liczą na banki. To może się zemścić

Z dokumentacji przetargowej wynika, że resort chce umożliwić polskim firmom wyjazdy na branżowe targi, na których będą mogły chwalić się produktami. Udział w imprezach ma być wspólny, co oznacza, że może powstać na nich narodowe stoisko. Całość ma pochłonąć 1,6 mln zł.

Pomysł na zorganizowane wsparcie cieszy się uznaniem w oczach branży gier. "Program jest adresowany do małych i średnich firm. Liderzy branży raczej z niego nie skorzystają, bo stać ich na samodzielny wyjazd. Ale dla małych to zbyt duży wydatek" - podkreśla Wojciech Ozimek, prezes one2tribe. (PAP)

tpo/

Źródło:PAP
Tematy
Konto Przekorzystne z premią do 300 zł

Konto Przekorzystne z premią do 300 zł

Advertisement

Komentarze (2)

dodaj komentarz
~gierka
GRY UZALEŻNIAJĄ, TO TAKI HAZARD PRZYZWOLONY , OGŁUPIANIE DZIECI I DOROSŁYCH
~Szpak
Rząd niech nie miesza bo spier.. Ostatnią działajcą zabawkę

Powiązane: Gry komputerowe

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki