REKLAMA
WEBINAR

Rydzyk skarżył się w Brukseli, że jest w Polsce dyskryminowany

2012-06-05 11:53
publikacja
2012-06-05 11:53
Hańba, niegodziwość i dyskryminacja - takie słowa padały w Brukseli podczas demonstracji w obronie Telewizji Trwam. Przed Europarlamentem manifestowali zwolennicy Telewizji, której Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji odmówiła miejsca na cyfrowym multipleksie.

W budynku Parlamentu natomiast zorganizowano wysłuchanie publiczne, by zwrócić uwagę europejskiej opinii publicznej. Polscy europosłowie nie wykluczają wniosku do parlamentarnej komisji petycji, by zajął się sprawą.

W demonstracji wzięło udział około dwustu osób, którzy skandowali hasło Nie oddamy Wam, Telewizji Trwam. Przynieśli także transparenty po angielsku i po polsku mówiące o dyskryminowaniu katolików i ignorowaniu przez polski rząd prawa do wolnej wypowiedzi. Do Brukseli przyleciał też ojciec Tadeusz Rydzyk, który skarżył się na nagonkę w mediach. W gazetach rocznie przynajmniej 3 tysiące artykułów przeciwko, wszystkie się nadają do sądu, ale w których sądach w Polsce wygramy? Co my robimy złego w Polsce - Radio Maryja, czy Telewizja Trwam? - pytał ojciec Tadeusz Rydzyk. Adam Hofman podkreślał, że celowo na protest wybrano plac przed Europarlamentem. Parlament Europejski jest miejscem, w którym szczególnie tego typu prawa jak wolność mediów są ważne, więc może polski rząd, który jest czuły na opinie o sobie, zorientuje się, że zabrnął za daleko - mówił poseł Hofman.

Demonstrację przed Europarlamentem zorganizowało Prawo i Sprawiedliwość, a w tym samym czasie w budynku Parlamentu Solidarna Polska zorganizowała wysłuchanie publiczne. Europoseł Jacek Kurski mówił o pogwałceniu zasad wolności i równości szans na rynku medialnym w Polsce. Zbigniew Ziobro zapowiedział dalsze działania w obronie Telewizji Trwam, w tym petycję ze skargą do Europarlamentu. Chcemy, aby była szansa na telewizję, którą chce oglądać ponad dwa miliony osób - tłumaczył europoseł. W wysłuchaniu wzięło udział kilkaset osób, ale głównie Polacy - ze słuchawek z tłumaczeniem na inny język korzystało tylko kilka osób. W skuteczność tak zorganizowanych wysłuchać powątpiewa europoseł Jacek Protasiewicz. Zazwyczaj wysłuchania w Parlamencie Europejskim to okazja, by przedstawiciele różnych krajów zabierali głos. Mówcami na tym spotkaniu byli wyłącznie Polacy i wszyscy emocjonalnie zaangażowani po stronie Telewizji Trwa i Ruchu Rodzin Radia Maryja - powiedział europoseł.. Podczas wysłuchania przedstawiciele Telewizji Trwam poinformowali o procesie przyznawania koncesji i mówili, że na podstawie niesłusznych przesłanek Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji podjęła decyzję o nieprzyznaniu miejsca na cyfrowym multipleksie.

Informacyjna Agencja Radiowa/Beata Płomecka/Bruksela/mcm/

Źródło:IAR
Tematy
 Ubezpieczenie NNW dla dzieci. Dla każdego dziecka od 4 miesiąca do 25 roku życia.

Ubezpieczenie NNW dla dzieci. Dla każdego dziecka od 4 miesiąca do 25 roku życia.

Komentarze (11)

dodaj komentarz
~endi
tak źle zawsze wyrażał się o Brukseli , a teraz proszę - przyszła koza do woza :)
~aldi
nie Rydzyk tylko ojciec Tadeusz Rydzyk nieuki
~janusz
tak samo mówili komuniści w PRLu do obywateli którym się władza nie podobała.
Wolność polega na tym że to Dworak z Komoruskim ma decydować co ludzie mogą oglądać a czego im nie wolno.
~Baca
Jednym słowem Rydzyk to wróg ludu pracującego miast i WSI.
~donald
Ryży boi się Rydzyka ,jak diabeł swięconej wody ,dlatego ta cała szopka.Zanim ryży coś spaprze to już w RM mówią co.Jeszcze Ryży nie skitra łupów ,to już rydzyk mówi gdzie.
~yafo
Dziwne Pan Rydzyk jest księdzem ojcem pacjentem ciekawy ten Rydzyk.
~tomek
Nie pisze się Rydzyk ani ksiądz Rydzyk tylko matoły bez wiedzy ojciec Rydzyk (zakon Redemtorystow) tak samo jak nie powinno się pisać prof. Bartoszewski bo on do wuja nie jest profesorem.
~asus
Hipokryta! Wystarczy posłuchać audycji pt. "Rozmowy niedokończone" - ile tam jest jadu i nienawiści! Podział Kościoła w Polsce jest faktem, podział społeczeństwa również - to głównie zasługa Rydzyka! TV Trwam można bez przeszkód ogladać w kablówce teraz i później również. A za multipleks trzeba płacić albo przynajmniej Hipokryta! Wystarczy posłuchać audycji pt. "Rozmowy niedokończone" - ile tam jest jadu i nienawiści! Podział Kościoła w Polsce jest faktem, podział społeczeństwa również - to głównie zasługa Rydzyka! TV Trwam można bez przeszkód ogladać w kablówce teraz i później również. A za multipleks trzeba płacić albo przynajmniej udokumentować zdolność do finansowania tego przedsięwzięcia. I tyle!
Oglądałem posiedzenie komisji sejmowej /jakiś czas temu/ na posiedzeniu której był Rydzyk i podczas przerwy czy też po obradach skarżył się dziennikarzom,że zawzięto się na niego ale... niech pamietają / domyślam się że chyba chodzi o tych którzy się podobno zawzieli/ że "raczek" może ich dopaść! No jeżeli to jest wypowiedź w duchu " miłości" do bliźniego i Episkopat Polski nie reaguje na takie słowa to nie jestem pewien czy chcę w tym Kościele być! Nie zmienia to oczywiście mojego stosunku do Pana Boga / jestem osobą wierzącą/ ale ostatnimi czasy coraz bardzie przeszkadzają mi w Kościele niektórzy duchowni i milcząca cisza wobec ich karygodnych postę!powań
~no
ale on ma rację. Co on takiego złego robi? Że prawdę mówi?
~Student AE
...Tak... Bo najlepiej to sie wcale nie skarzyc i nie narzekac na sytuacje w polsce. Przyjmowac wszystko od Tuska z usmiechem na ustach, pracowac do 67, placic podatki i nie narzekac na NFZ... Polanalityk jest niewatpliwie ULUBIONYM obywatelem w tuskokraju. Brawo, brawo...

Powiązane: Polityka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki