REKLAMA

Rower w pociągu za złotówkę. PKP Intercity podało datę

2022-08-19 12:23
publikacja
2022-08-19 12:23
Rower w pociągu za złotówkę. PKP Intercity podało datę
Rower w pociągu za złotówkę. PKP Intercity podało datę
/ PKP Intercity

Od 16 do 22 września br. za przewóz roweru w pociągu PKP Intercity podróżni zapłacą symboliczną złotówkę - poinformował w piątek kolejowy przewoźnik.

Jak napisano w komunikacie, PKP Intercity jak co roku dołącza do działań w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. W związku z tym od 16 do 22 września br. za przewóz roweru w pociągu PKP Intercity podróżni zapłacą symboliczną złotówkę.

Wskazano, że promocja „Rower za złotówkę z PKP Intercity” obowiązuje w pociągach wszystkich kategorii, czyli TLK, IC, EIC oraz EIP, które są wyznaczone do przewozu rowerów zgodnie z rozkładem jazdy. "Za przewóz roweru podróżni zapłacą tyle samo, niezależnie od długości trasy. Bilety dostępne są w kasach biletowych, kanałach sprzedaży online oraz u konduktora w pociągu (za wyjątkiem połączeń EIP) – pod warunkiem zgłoszenia się przed wejściem do pociągu. Warto również pamiętać o ograniczonej liczbie miejsc na przewóz jednośladów. Bilety są ważne jedynie na przewóz roweru w pociągu, na który zostaną wydane" - podano.

Według prezesa PKP Intercity Marka Chraniuka rowery i pociągi to transport przyszłości. "Polacy coraz chętniej wsiadają na jednoślady i coraz chętniej podróżują pociągami. Turystyczne wyjazdy warto oprzeć o te dwa środki transportu, dzięki nim możemy wypoczywać zdrowo, aktywnie i ekologicznie" – ocenił.

Jak podał przewoźnik, coraz więcej Polaków jeździ na rowerze, a świadczą o tym między innymi statystyki PKP Intercity. "Od stycznia do czerwca br. spółka sprzedała blisko 117 tys. biletów na przewóz rowerów. To o 61 proc. więcej niż w całym 2016 roku i o 25 proc. więcej w porównaniu do 2019. W 2022 roku padł również rekord przewoźnika pod względem sprzedaży biletów na rower. Podróżni w czerwcu br. kupili aż 47,3 tys. biletów tego typu" - wskazano.

Spółka przypomniała, że celem Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu jest zachęcenie ludzi do wprowadzania zmian w codziennych wyborach środka transportu i promocja ekologicznych form mobilności, takich jak transport zbiorowy, ruch pieszy i rowerowy oraz transport multimodalny, czyli łączenie różnych rodzajów transportu. Warto pamiętać, że przyzwyczajenia transportowe wywierają istotny wpływ na środowisko. Ostatni dzień ETZT, czyli 22 września, to również Dzień bez Samochodu. (PAP)

lgs/ je/

Źródło:PAP
Tematy
Konto firmowe z gwarancją 0zł za prowadzenie i najważniejsze usługi w koncie firmowym.  Zyskaj konto firmowe z gwarancją braku opłat przez 2 lata.

Konto firmowe z gwarancją 0zł za prowadzenie i najważniejsze usługi w koncie firmowym. Zyskaj konto firmowe z gwarancją braku opłat przez 2 lata.

Komentarze (3)

dodaj komentarz
jaho31
nie wiem dlaczego rowery są promowani w środkach komunikacji publicznej
przecież stwarzają zagrożenie, zajmują miejsce, utrudniają wsiadanie i wysiadanie
komercyjna, rynkowa firma nałożyłaby jakieś dodatkowe ekstra opłaty na przewóz tego
a PKP pozwala sobie na takie akcje promowania wożenia roweru nie mające nic wspólnego
nie wiem dlaczego rowery są promowani w środkach komunikacji publicznej
przecież stwarzają zagrożenie, zajmują miejsce, utrudniają wsiadanie i wysiadanie
komercyjna, rynkowa firma nałożyłaby jakieś dodatkowe ekstra opłaty na przewóz tego
a PKP pozwala sobie na takie akcje promowania wożenia roweru nie mające nic wspólnego z logiką prowadzenia biznesu

grzegorzkubik
Nasza cudowna kolej się pięknie rozwija. Niebawem będzie wiele połączeń w kraju i dojdziemy do prędkości 250km/h.
polityka_to_nie_ekonomia
Co z tego jak nie ma rozwiązanego problemu ilości miejsc i wielokrotnie są sytuacje, że trzeba kupować bilet z dużym wyprzedzeniem by móc pojechać. Na pociąg 6-8 miejsc i jak nie kupiłeś 2 tyg wcześniej to nie pojedziesz

Powiązane: Kolej

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki