REKLAMA
WAŻNE

Rosja rozszerzyła listę produktów objętych embargiem

2016-09-13 17:40
publikacja
2016-09-13 17:40

Rosja rozszerzyła listę produktów spożywczych objętych embargiem. Rząd w Moskwie przedłużył również do 2018 r. nakaz niszczenia towarów pochodzących z kontrabandy.

Rosja rozszerzyła listę produktów objętych embargiem / YAY Foto

Rozporządzenie w tej sprawie podpisane przez premiera Rosji Dmitirja Miedwiediewa zamieszczono na oficjalnym portalu informacji prawnej z adnotacją, że decyzja wchodzi w życie 1 listopada 2016 roku.

Ograniczenia w wwozie dotyczą zarówno soli kuchennej, jak i jej roztworów wodnych, soli zawierającej substancje zapobiegające zbrylaniu się lub bez tych substancji - piszą rosyjskie media.

Przypominają, że w Rosji od 7 sierpnia 2014 roku obowiązuje embargo na produkty żywnościowe z USA, UE, Australii, Norwegii i Kanady i że w roku 2015 przedłużono je do sierpnia roku 2016, a w czerwcu br. - do końca 2017 roku.

Od sierpnia roku 2015 do spisu państw objętych embargiem Moskwa włączyła Albanię, Czarnogórę, Islandię i Liechtenstein, a od 1 stycznia br. - Ukrainę, czyli państwa, które przyłączyły się do antyrosyjskich sankcji, które Zachód wprowadził wobec Rosji w związku z zaanektowaniem przez nią ukraińskiego Krymu i roznieceniem konfliktu zbrojnego w Donbasie na wschodzie Ukrainy.

Moskiewskie embargo dotyczy sprowadzania mięsa i produktów mięsnych, ryb i przetworów rybnych, mleka i produktów mlecznych, owoców i warzyw - piszą agencje.

Przypominają, że głównym dostawcą soli do Federacji Rosyjskiej była dotąd ukraińska firma Artemsol; do jej produkcji rosyjski nadzór miał jednak zastrzeżenia.

Według rosyjskiej Federalnej Służby Celnej w roku 2015 połowa (49,1 proc.) importu soli do Rosji przypadała na dostawców ukraińskich, na drugim miejscu znajdowała się Białoruś (36,7 proc.). Sól importowano także z Kazachstanu, Turcji, Holandii i Danii.

Zarządzenie obowiązuje aż do 2018 roku. O niszczeniu produktów spożywczych zdecydował w 2015 roku prezydent Władimir Putin. Przez ten czas utylizowano tysiące ton żywności. W ostatnich tygodniach, Moskwa dodatkowo ograniczyła ruch na granicy z Białorusią, co nie pozwala kierowcom z zachodniej Europy korzystać z najkrótszej i najwygodniejszej drogi tranzytowej.

PAP/IAR

Źródło:Bankier24
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (9)

dodaj komentarz
~Antykacap
Kacapuria padla jeszcze nie na balszoj pysk , narazie na kolana :)))))))))))
~Yanek
Bogatej I Silnej Rosji wszystko wolno :)
~Mark87
W sumie zamiast niszczyć skonfiskowaną żywność ruskie powinni ją przekazywać jako pomoc humanitarną do Syrii !
To by dodatkowo rozsierdziło zachód.
~Ferdek
a czy jesteś pewny , że tak nie robią ?
~PLN
powinni tak rozszerzyć embargo aż sami padną z głodu hehehehe
~plutarch
jak to wszyscy wrogowie Rosji martwią się o jej byt , niewiarygodne .
~Roooo
To metoda na podniesienie cen żywności spowoduje wzrost opłacalności produkcji własnej.
"lecznicza woda morska" bardzo deficytowy produkt:D na Krymie jest jej pod dostatkiem:P
~niepelnosprawny_org
beda łatac dziurę, bo ropa nisko i moze nie uda im sie zbudowac planowanych okrętów atomowych....
~zez
Dziwnym trafem embarga nie obejmują Nord Stream 2...

Powiązane: Białoruś

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki