REKLAMA

Rafał Zaorski zarobił 2,5 mln zł na DAX-ie w 24 godziny

2018-03-01 21:35
publikacja
2018-03-01 21:35

Rafał Zaorski, znany trader i jeden z współzałożycieli Trading Jam Session, w ciągu 24 godzin zarobił 2,5 mln zł. Jest to nieoficjalny rekord na polskiej scenie traderskiej. 5 proc. z zysku osiągniętego na tym zagraniu ma zostać przekazane na cele charytatywne.

fot. / / archiwum prywatne

Zaorski zapowiedział swój trade o godz. 13:19 w środę 28 lutego. „Jedno z typowych moich zagrań. Po spadkowej D1 na DAX wczoraj (27 lutego – przyp. redakcji). Scenariusz na wyłapanie kontry miedzy 10-14 przed otwarciem USA i akumulacja shortów w strefie. Ryzyko ograniczone poduszka zysków z tego tygodnia. Zagranie na całą d1. Czyli jeśli scenariusz się sprawdzi rozegramy setup do godziny 22:00” – zapowiedział Zaorski we wpisie na swoim profilu na Facebooku.

Kolejne swoje kroki także relacjonował na Facebooku. W relacji na żywo przeprowadzonej w środę wieczorem z wejściowego depozytu 1 mln zł* wypracował 760 tys. zł zysku. Zdradził swoją dalsza strategię: „Jutro liczę na duża panikę na DAX-ie i otwarcie na low, nie sądzę, żeby to wyciągnęli. I prawdopodobnie wszystkie pozycje będę trzymał do godziny 8 rano”. W rzeczywistości Zaorski przetrzymał pozycje aż do czwartkowego popołudnia.

„Jest to jedna z moich ulubionych zagrywek. Wczoraj była pierwsza D1 na DAX-ie. Rynek dzisiaj próbował robić kontrę, czyli utrzymać się w trendzie wzrostowym, a ja zbierałem wszystkie selle z tej kontry. To nie jest zagranie z AT, jest to zagranie czysto spekulacyjne, w którym liczymy NATO, że przeciwnik po drugiej stronie zostanie wyciśnięty. Stawiam że ulica kupowała, a grubas ubierał” – opowiada Zaorski w nagraniu z wieczora w środę 28 lutego. „Cały ten „setup” który Wam pokazałem na grupie, on był oparty na sprzedaży euforii i odkupywania paniki” – dodał.

W czwartek przed południem konto Zaorskiego wskazywało już 126 tys. zł niezrealizowanego zysku. W południe odbyła się setne, jubileuszowe spotkanie Trading Jam Session, w czasie której Rafał Zaorski przedstawiał swoją filozofię inwestowania, którą nazwał „Szczególną teorią spekulacji”. Wtedy stan konta wskazywał już 1,7 mln zł niezrealizowanego zysku.

Zamknięcie pozycji Zaorski pokazał w nagraniu na żywo w okolicach godziny 16 w czwartek 1 marca. W momencie rozpoczęcia tego nagrania zysk wynosił 2 mln zł. Jak mówi na nagraniu, zamknięcie pozycji ma nastąpić w sytuacji, którą sam nazywa „karmieniem kaczek”, czyli kiedy będzie „jedna wielka czerwona świeca w dół”. I faktycznie taka sytuacja nastąpiła, a Zaorski zamknął wszystkie otwarte pozycje po pierwszej świecy wzrostowej (kontra), realizując zysk w wysokości 2,5 mln zł. Z tego na cele charytatywne zostanie przekazane 125 560 zł, wybrane m.in. przez członków grupy Trading Jam Session.

Rafał Zaorski znany jest ze swojego szczególnego podejścia do inwestowania. Nie stosuje w nim popularnej wśród inwestorów analizy technicznej. Jak sam twierdzi patrzy tylko na cenę.  To nie pierwszy jego publiczny trade. Już w 2015 roku pokazał na żywo, jak zyskuje 1 mln zł. Powtórzył to w lutym tego roku. Także w lutym przeprowadził kilka zagrań, w czasie który zyskiwał po 500 tys. zł, a z których część także przeznaczał na cele charytatywne. Znany jest także z mocnej krytyki szkoleniowców, którzy oferują swoje usługi za pieniądze. Jego zdaniem prawdziwy trader po prostu zarabia na rynku.

Marcin Dziadkowiak

* Pierwotnie w artykule znajdowała się informacja, że wejściowy depozyt wynosił 60 tys zł. Przepraszam za umieszczenie błędnej informacji.

Źródło:
Tematy
Otwórz PKO Konto za Zero na selfie albo zamów kuriera!

Otwórz PKO Konto za Zero na selfie albo zamów kuriera!

Komentarze (30)

dodaj komentarz
analyzer
Całego roku?! Przecież on jest na rynkach od 22 lat. To nie jest tak, że pierwszy lepszy człowiek z ulicy powtórzy takie zagranie. Do tego trzeba być świetnie wytrenowanym zawodowcem.
krypsy
A co WGPW ma wspólnego z tematem? Zaorski jest spekulantem, spekuluje tam gdzie są obroty. Nikogo nie musi do niczego namawiać, bo przecież nie musi nawet grać na polskich platformach.
do_niczego
No tak WGPW stacza się coraz bardziej,coraz niższe obroty więc szukają LESZCZY z Ulicy.Myślą że LUDZIE po obejrzeniu tego nagrania rzucą się na GIEŁDĘ.Niech ZAORSKI wytłumaczy wszystkim skoro taki dobry TRADER z niego dlaczego obroty od lat spadają na WGPW. Jak ZACHÓD chce tak jest na WGPW, teraz może zarobił a ZAORAJĄ No tak WGPW stacza się coraz bardziej,coraz niższe obroty więc szukają LESZCZY z Ulicy.Myślą że LUDZIE po obejrzeniu tego nagrania rzucą się na GIEŁDĘ.Niech ZAORSKI wytłumaczy wszystkim skoro taki dobry TRADER z niego dlaczego obroty od lat spadają na WGPW. Jak ZACHÓD chce tak jest na WGPW, teraz może zarobił a ZAORAJĄ go kilka razy.
alepp
pgn----1--------5.94!-------
pero13
pytanie ile kontraktów trzeba zawrzeć, jaki depozyt zostanie zabezpieczony, aby na ruchu (powiedzmy 300 pkt na DAX) zarobić 2,5 mln?
konra74
Nic tylko zakładać rachunek, najlepiej Alior Trader i zgarniać miliony.
grzechu_comeback
Czekam na opis NAJWIĘKSZEJ WTOPY. Tak dla uczesania włosów tym , którym stanęły pionowo, z wrażenia i zazdrości :) Szkoda, że tylko 5% na CEL. Kto wie ile jeszcze zyskownych będzie przed zjazdem... W tym przypadku, to jak gratulacje z okazji wygranej w TOTOLOTO.
A skoro to "nieoficjalny rekord", to jaki jest
Czekam na opis NAJWIĘKSZEJ WTOPY. Tak dla uczesania włosów tym , którym stanęły pionowo, z wrażenia i zazdrości :) Szkoda, że tylko 5% na CEL. Kto wie ile jeszcze zyskownych będzie przed zjazdem... W tym przypadku, to jak gratulacje z okazji wygranej w TOTOLOTO.
A skoro to "nieoficjalny rekord", to jaki jest ten oficjalny? :)
Już widzę ten wyścig naganiaczy, którzy będą przy okazji reklamować swoją platformę/ofertę.
Czyżby już opadł kurz po oskarżeniach KNF o strzyżenie klientów, przez niektórych???????
jaceklech
Jeżeli to prawda, to tylko pogratulować! Brawo!

Ale ja bym chciał zobaczyć ile ten chłopak (przy całym moim szacunku do niego...) zarobi w perspektywie całego roku.
Proponuję redaktorowi poobserwować Rafala Zaorskiego w 2018 i napisać artykuł n.t. jego performance'u w styczniu 2019.
cyklonb
Wpłata na cele charytatywne sytuacji nie ratuje, jakiej sytuacji zapytasz, ano takiej że jak zyskujesz to ktoś traci - kto zabezpiecza tego gościa żeby go nie wywalili i mu nie dowalili po ryju, ja mam takie doświadczenia że jak zyskiwałem to mnie wypychali, zamykali konta pod wpływam wskazówek pejsiatych rekinów z zachodu Wpłata na cele charytatywne sytuacji nie ratuje, jakiej sytuacji zapytasz, ano takiej że jak zyskujesz to ktoś traci - kto zabezpiecza tego gościa żeby go nie wywalili i mu nie dowalili po ryju, ja mam takie doświadczenia że jak zyskiwałem to mnie wypychali, zamykali konta pod wpływam wskazówek pejsiatych rekinów z zachodu aż przestali wypłacać zrealizowane zyski na przykład Degiro, lub uniemożliwiali realizację zysków nawet w Polsce BZWBK...

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki