Quercus TFI chce, by zysk za '17 trafił na kapitał rezerwowy na obligacje GetBack lub na skup akcji

2018-06-01 12:30
publikacja
2018-06-01 12:30
Puls Biznesu

Quercus TFI planuje, by cały zysk osiągnięty w 2017 roku w wysokości 34 mln zł przeznaczyć na kapitał rezerwowy przeznaczony na pokrycie wydatków i nakładów służących ograniczaniu wpływu potencjalnych strat z tytułu obligacji GetBack lub na pokrycie wydatków związanych z nabywaniem akcji własnych - podała spółka w komunikacie.

Zarząd spółki proponuje, aby walne zgromadzenie upoważniło zarząd do przeprowadzenia skupu akcji własnych, za maksymalną kwotę odpowiadającą zyskowi za rok obrotowy 2017, w okresie pięciu lat od udzielenia tego upoważnienia.

Quercus TFI podał, że decyzje zarządu w sprawie przeprowadzenia skupu akcji własnych będą zależały między innymi od rozwoju sytuacji w zakresie obligacji GetBack, przyszłych wyników finansowych, czy spełniania wymogów kapitałowych.

"Ponadto, w zależności od wyżej wymienionych czynników, Zarząd będzie mógł przeprowadzić jeden lub więcej programów skupu akcji własnych" - napisano w komunikacie.

Pod koniec maja Sebastian Buczek, prezes i główny akcjonariusz Quercusa, informował, że w wariancie negatywnym spółka może stracić na obligacjach GetBacku 20 mln zł brutto, czyli 16 mln zł netto.

Fundusze zarządzane przez Quercus TFI miały na początku 2018 roku w swoich portfelach obligacje GetBacku o wartości nominalnej 80 mln zł.

W kwietniu zarząd Quercusa zdecydował o wykupieniu tych obligacji po wartości nominalnej wraz z odsetkami i przeniesieniu ich do nowego funduszu R1 FIZ. Środki na tę operację po połowie wyłożył Quercus TFI oraz sam Sebastian Buczek.

W 2017 roku akcjonariusze spółki zdecydowali, że prawie cały zysk netto osiągnięty w 2016 roku w wysokości 28,5 mln zł trafi na kapitał rezerwowy na nabycie akcji własnych. (PAP Biznes)

seb/ gor/

Źródło:PAP Biznes
Tematy

Firmy mogą zapłacić nawet 1 mln PLN kary

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki