REKLAMA

Przychody spółek IMS spadły w marcu o 5-20 proc. wobec lutego, grupa tnie koszty

2020-04-08 14:02
publikacja
2020-04-08 14:02
fot. Krystian Maj / FORUM

Przychody spółek z grupy IMS spadły w marcu o 5-20 proc. wobec lutego - podał IMS w komunikacie. Grupa zredukowała zatrudnienie o około 20 proc., pozostałym pracownikom obniżono wynagrodzenia. Zarząd IMS rozpoczął działania w celu przedłużenia linii kredytowych dostępnych do lipca.

"Styczeń i luty były 'standardowymi' miesiącami sprzedażowymi. W marcu, gdzie przez 58 proc. dni trwał lockdown, spółki grupy IMS zanotowały spadek sprzedaży w stosunku do lutego na poziomie 5-20 proc. Wyjątkiem jest IMS events, gdzie ze względu na specyfikę branży, odwołane zostały w zasadzie wszystkie imprezy. Tutaj spadek wyniósł ponad 80 proc. (wartościowo to jednak tylko 77 tys. zł)" - napisano w komunikacie.

Spółka utrzymuje poziom lokalizacji abonamentowych.

"Klienci generalnie nie rozwiązują umów abonamentowych, oczekują przede wszystkim obniżek lub czasowego zawieszenia świadczenia usługi - dotyczy klientów, którzy w wyniku decyzji władz państwowych musieli zamknąć punkty sprzedaży" - napisano.

Dodano, że grono klientów reklamowych deklaruje, że niewydane dotychczas pieniądze zostaną zagospodarowane, gdy galerie handlowe zaczną działać w normalnym zakresie.

W komunikacie podano, że zatrudnienie w całej grupie IMS zostało zredukowane o 30 osób (ok. 20 proc. całości). Dodatkowo, wszystkim pracownikom obniżono wynagrodzenia.

"Szacowane oszczędności z ww. tytułów to 480 tys. zł miesięcznie. Złożone zostały wnioski o dofinansowanie do miejsc pracy w okresie kwiecień - czerwiec. Szacowana miesięczna kwota dofinansowania to 70 tys. zł" - napisano.

"Razem oszczędności dotyczące zatrudnienia plus dofinansowanie do miejsc pracy stanowią ponad 50 proc. miesięcznych wydatków grupy IMS na wynagrodzenia stałe" - dodano.

W drugiej połowie marca grupa rozpoczęła renegocjację umów z dostawcami.

"Większość współpracujących z nami firm zachowała się po partnersku i zgodziła na różnego rodzaju obniżki i upusty. Uzyskane na ten moment obniżki to kwota blisko 100 tys. zł na miesiąc w okresie kwiecień - czerwiec" - napisano.

W komunikacie podano, że grupa posiada niewykorzystane linie kredytowe w wysokości 15 mln zł zapadające w lipcu. Zarząd IMS rozpoczął działania dotyczące ich przedłużenia.

Grupa IMS świadczy usługi z zakresu marketingu sensorycznego w tym audiomarketingu (przygotowane i emisja reklam dźwiękowych), digital signage (przekazy reklamowe na ekranach LCD) oraz aromamarketingu (marketing zapachowy). Klientami grupy są m.in. sklepy wielkopowierzchniowe oraz galerie handlowe.

IMS od 2014 roku jest notowany na rynku głównym GPW. Wcześniej, od 2012 roku, akcje spółki były notowane na NewConnect. (PAP Biznes)

kuc/ gor/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki