REKLAMA

Provident debiutuje na GPW. Wzrost o ponad 16%

Jarosław Ryba2013-03-27 10:30
publikacja
2013-03-27 10:30

Dziś na GPW zadebiutował właściciel marki Provident, czyli brytyjski International Personal Finance plc. Spółka jest już notowana w Londynie i we Frankfurcie. Na warszawskim parkiecie pojawia się na zasadach dual listingu, bez przeprowadzenia IPO. Do obrotu zostało wprowadzonych ok. 249 mln akcji.

W pierwszej transakcji na GPW kurs Providenta wzrósł o 0,27%. Po półgodzinie handlu notowania rosły o 3,4% do 23,05 zł za akcję. Tuż po10.00 inwestorzy wywindowali brytyjskiego pożyczkodawcę do poziomu aż 26 zł za akcję, co oznacza wzrost o 16,6%. Obroty, ze względu na na razie niedużą płynność akcji w Warszawie, wynoszą tylko 33 tys. zł.

Kurs odniesienia spółki to 22,29 zł, czyli równowartość 4,56 GBP. Po takiej cenie zamknęły się wczoraj notowania firmy na brytyjskiej giełdzie. Provident radzi sobie bardzo dobrze nie tylko na rynku pożyczek finansowych. Równie imponująco wygląda kurs spółki, który w ciągu ostatniego roku wzrósł o 72%, a w ostatnim kwartale o 20%. Europejski kryzys bankowy nie tylko omija pożyczkową konkurencję banków, ale wręcz ją wzmacnia.

12844 Jak pisaliśmy już wcześniej, ponad 820 tysięcy Polaków korzysta z usług pożyczkodawcy, a nasz kraj pozostaje najważniejszym rynkiem dla brytyjskiej firmy. Z 95 mln funtów zysku wypracowanych w zeszłym roku aż 62 mln przypadają na Polskę.

Polacy pożyczyli w Providencie 326 mln funtów, czyli o 2,5% więcej niż w 2011 r. Liczba klientów zwiększyła się z 791 tysięcy do 821 tysięcy. Firma działa w sześciu krajach: Polsce, Czechach, Rumunii, na Węgrzech i Słowacji oraz w Meksyku. Posiada tam 2,4 mln klientów, 28,5 tys. przedstawicieli oraz 6,33 tys. pracowników.

Nowa strategia Providenta w Polsce zakłada rozszerzenie oferty dla osób samozatrudnionych. Szukanie nowych segmentów wydaje się uzasadnione głównie z uwagi na konkurencję, która w ostatnich dwóch latach znacząco się zwiększyła. Międzynarodowe grupy pożyczkowe, które dynamicznie zdobywają rynek przez internet, i ogólnopolskie kampanie reklamowe oraz małe biura pożyczkowe, które koncentrują się na działalności lokalnej, mogą skutecznie odcisnąć się na wynikach brytyjskiego giganta w najbliższych latach.

J.R.

Źródło:

Do pobrania

aProvidentnaGPWDavidParkinson27.03.13mjpgaProvidentnaGPWDavidParkinson27.03.13mjpgaProvidentnaGPWDavidParkinson27.03.13mjpg
Tematy
Szybki kredyt dla firm online. Wniosek złożysz bez wizyty w placówce

Szybki kredyt dla firm online. Wniosek złożysz bez wizyty w placówce

Komentarze (10)

dodaj komentarz
~Darek
Jeśli ta spółka trafiła na giełdę oznacza to tylko jedno ,giełdą żądzą tacy sami złodzieje jak PROVIDENT
~lelo49
zlikwidować tą złodziejską spółkę
diver1955
Przecież wszyscy wiedzą,że pożyczki w Providencie są drogie. Nie rozumiem oburzenia i inwektyw. Umowy zgodne z prawem. Podatki,pewnie,płacą.
~jack
Okradają ludzi z pieniędzy % na jaki dają porzyczki to ok. 82% KNF powinien im się przyjrzeć -to zwykła LICHWA-ZŁODZIEJE !!!
~ProvidentPolska
Dnia 2013-03-27 o godz. 13:00 ~jack napisał(a):
> Okradają ludzi z pieniędzy % na jaki dają porzyczki to ok.
> 82% KNF powinien im się przyjrzeć -to zwykła
> LICHWA-ZŁODZIEJE !!!


Umowy Providenta spełniają wszystkie wymogi Ustawy o kredycie konsumenckim. Potwierdziły to badania UOKiK. W opinii tej instytucji
Dnia 2013-03-27 o godz. 13:00 ~jack napisał(a):
> Okradają ludzi z pieniędzy % na jaki dają porzyczki to ok.
> 82% KNF powinien im się przyjrzeć -to zwykła
> LICHWA-ZŁODZIEJE !!!


Umowy Providenta spełniają wszystkie wymogi Ustawy o kredycie konsumenckim. Potwierdziły to badania UOKiK. W opinii tej instytucji praktycznie ze wszystkich wymienionych zapisów Provident wywiązuje się wzorcowo, a umowy przedstawiane klientom są zgodne z obowiązującym prawem.

Głównym celem przeprowadzonej w okresie od marca do listopada 2012 roku przez UOKiK analizy było wykrycie naruszeń i wyeliminowanie niekorzystnych dla konsumentów praktyk. Urząd zbadał 147 wzorców umów, przekazanych przez 31 badanych instytucji finansowych, oceniając ich zgodność z obowiązującymi przepisami prawa. W badaniu wzorców umów stosowanych przez przedsiębiorców zostały przeanalizowane trzy rodzaje instytucji finansowych, udzielających kredyty konsumenckie. Pod lupę urząd wziął banki (w tym banki spółdzielcze i instytucje kredytowe), spółdzielcze kasy oszczędnościowo-kredytowe (SKOK) oraz firmy pożyczkowe.

Więcej: http://www.csr-provident.pl/faq.html?parent=24

Biuro Prasowe Provident Polska
~tak słyszałem
Podobno to cisza przed burzą. Ma dojść nawet do 35 PLN w krótkim czasie.
zxc1974
ta firma żeruje na biednych i naiwnych osobach bioracych pozyczki na 50-100% dlatego nie mam zamiaru kupowac ich akcji !!!!!!!!!!!
~ProvidentPolska odpowiada zxc1974
Dnia 2013-03-27 o godz. 11:52 zxc1974 napisał(a):
> ta firma żeruje na biednych i naiwnych osobach bioracych
> pozyczki na 50-100% dlatego nie mam zamiaru kupowac ich
> akcji !!!!!!!!!!!
90 procent klientów jest zadowolonych z naszych usług. Nasze umowy są czytelne i przejrzyste, nie ukrywamy kosztów pożyczki.
Dnia 2013-03-27 o godz. 11:52 zxc1974 napisał(a):
> ta firma żeruje na biednych i naiwnych osobach bioracych
> pozyczki na 50-100% dlatego nie mam zamiaru kupowac ich
> akcji !!!!!!!!!!!
90 procent klientów jest zadowolonych z naszych usług. Nasze umowy są czytelne i przejrzyste, nie ukrywamy kosztów pożyczki.

Biuro Prasowe Provident Polska
adam_koziel
LICHWA RZĄDZI hehe .

Zamiast eliminować z rynku takie przestępcze twory żerujące na biedzie i nieszczęściu ludzkim , robi im się wielką fiestę na GPW. Co za badziewiasty kraj ...
~arek
Lichwa – forma wyzysku dłużnika przez wierzyciela, charakterystyczna dla niekapitalistycznej i nierozwiniętej kapitalistycznej gospodarki pieniężnej, polegająca na pobieraniu wygórowanych, nadmiernych procentów za pożyczone pieniądze.( Wikipedia)

Powiązane: Czechy

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki