REKLAMA

Protest rodziców sześciolatków. Prawie milion podpisów w sejmie

2013-06-12 13:59
publikacja
2013-06-12 13:59

Sto paczek ważących prawie tonę przyjechało do Sejmu. Stowarzyszenie Rzecznik Praw Rodziców złożyło na ręce marszałek Sejmu około 950 tysięcy podpisów w sprawie referendum edukacyjnego.

Tomasz Elbanowski z inicjatywy "Ratujmy maluchy" przypomniał, że w podpisy są po to głównie, aby rząd wycofał się z reformy obniżającej wiek szkolny. Zaznaczył, że rodzice występują przeciwko niej już od pięciu lat.

Fundacja Rzecznik Praw Rodziców zaproponowała pięć pytań do referendum. Obywatele mieliby odpowiedzieć, czy są za obowiązkiem szkolnym dla sześciolatków, obowiązkiem przedszkolnym dla pięciolatków, przywróceniem pełnego kursu historii i innych przedmiotów w liceum ogólnokształcącym, przywróceniem systemu "8 lat podstawówki, 4 lata szkoły średniej" oraz czy są za powstrzymaniem procesu likwidacji szkół publicznych.

Prezes fundacji Rzecznik Praw Rodziców jest przekonana, że dzięki tym podpisom uda się powstrzymać reformę edukacji. Zwraca uwagę, że w demokracji rząd wybierany jest przez ludzi, parlamentarzyści są reprezentantami narodu, a to właśnie podpisy Polaków zostały dziś przyniesione do Sejmu.

Marszałek Sejmu Ewa Kopacz przyznała, że może trochę minąć czasu, zanim urzędnicy sejmowy sprawdzą poprawność prawie miliona podpisów. Zaznaczyła jednak, że nie będzie żadnej zwłoki w tej sprawie.

Marszałek Kopacz powiedziała, że nie wie czy w tym momencie czy zagłosowałaby za referendum. Powiedziała, że decyzję podejmie na sali plenarnej, kiedy trzeba będzie nacisnąć przycisk za lub przeciw.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Kamil Szwarbuła/jj

Źródło:IAR
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (14)

dodaj komentarz
~Bzzzt
W sprawie emerytur były 2mln. Polandzki reżim ma to gdzieś.
~rt
Dobry tekst na ten temat.
DO niezdecydowanych i lemingów - nigdy więcej nie głosujcie na PO!!!!!!!!!!!!!!!!

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Lukasz-Warzecha-wszystkim-ludziom-Donald-Tusk-pokazuje-teraz-gest-Kozakiewicza,wid,15729303,wiadomosc.html?ticaid=110c29
~cv
W tym kraju nic nie znaczycie.
Władze macie tylko na wyborach. A i tam mogą wam nakłamać naobiecywać a potem macie z tego wielkie g. Za kłamstwo oświęcimskie (negowanie zagłady żydów) idziesz do pudła. Za kłamstwo wyborcze zostajesz premierem.
~leming
My rodzice nie lubimy jak władza uważa że wie lepiej co jest lepsze dla naszych dziecki za które byśmy oddali zycie a władze moze co najwyżej je wykorzystać i oszukać dlatego będziemy patrzeć politykom na ręce i rozliczymy ich kto jak głosować radze sie bać, nigdy nie zagłosuje na kogoś kto z buciorami chce sie wedrzeć My rodzice nie lubimy jak władza uważa że wie lepiej co jest lepsze dla naszych dziecki za które byśmy oddali zycie a władze moze co najwyżej je wykorzystać i oszukać dlatego będziemy patrzeć politykom na ręce i rozliczymy ich kto jak głosować radze sie bać, nigdy nie zagłosuje na kogoś kto z buciorami chce sie wedrzeć w życie rodziny i arbitralnie decydować o tak ważnych sprawach, a szkoły to bagno kompletnie nie przygotowane do przyjecia dzieci nie uczniów!!! dzieci
~rt
Ta sprawa ma wiele wymiarów, oprócz tej właściwie podnoszonej przez rodziców że ani szkoły a ni nauczyciele ani tym bardzie 6 letnie dziecko nie jest przygotowane by tak wcześnie iść do nieprzystosowanej szkoły. Ta reforma jest robiona na siłe i wbrew rodzicom i całemu społęczeństwu. Ale oprócz lobby nauczycielskiego,Ta sprawa ma wiele wymiarów, oprócz tej właściwie podnoszonej przez rodziców że ani szkoły a ni nauczyciele ani tym bardzie 6 letnie dziecko nie jest przygotowane by tak wcześnie iść do nieprzystosowanej szkoły. Ta reforma jest robiona na siłe i wbrew rodzicom i całemu społęczeństwu. Ale oprócz lobby nauczycielskiego, gdzie nauczycieli jest za dużo i boją się redukcji jest też ogólna sprawa tego by dzieci jak najwcześniej zaczeły edukację i jak najwcześniej ją skończyły by wrzucić kolejne pokolenia młodych roboli na rynek pracy. Polska w zamierzeniu polityków od Balcerowicza zaczynając, mam być krajem o najtańszej sile roboczej w całej europie, to jest cel naszych polityków. Nie ważne że robi się to ze szkodą dla małych dzieci a potem daje się im najniższe pensje na stracie lub wręcz proponuje darmowe staże, nie nadrzędnym celem jest jak najtańsza i najniżej opłacana siła robocza. Wcześniejsze wejscie na rynek pracy ma to właśnie zapewnić.
~Tomasz
To jest decyzja polityczna, aby ratować stołki dla nauczycieli. Mają w sejmie silne lobby. Dzieci ich nie obchodzą.
~je
Dnia 2013-06-12 o godz. 16:21 ~Tomasz napisał(a):
> To jest decyzja polityczna, aby ratować stołki dla
> nauczycieli. Mają w sejmie silne lobby. Dzieci ich nie
> obchodzą.
Chcą utrzymać stan-1 nauczyciel i 5 uczniów
~em96
Dziwna ta "demokracja"...
Rządzący od kilku lat traktują Polaków jak okupant podbity naród...
I to w każdej dziedzinie, nie dotyczy to wyłącznie sześciolatków...
~Ja
Tak najlepiej jakby poszły jak mają 12 bo wtedy już same dojdą do szkoły. Problem jest nie w tym że 6-latki poszły do szkoły tylko to że szkoły nie były na nie przygotowane i dodatkowo "wymieszali" je z 7-latkami. Jakby był obowiązek wysłania do szkoły wszystkich 6-latków i zapewne obyłoby się bez tych Tak najlepiej jakby poszły jak mają 12 bo wtedy już same dojdą do szkoły. Problem jest nie w tym że 6-latki poszły do szkoły tylko to że szkoły nie były na nie przygotowane i dodatkowo "wymieszali" je z 7-latkami. Jakby był obowiązek wysłania do szkoły wszystkich 6-latków i zapewne obyłoby się bez tych wszystkich jęków. Pozdrawiam Czaban
~Obywatel
Napiszcie jeszcze o proteście "Ręce precz od naszych dzieci" dotyczący sprzeciwu wobec wprowadzenia edukacji seksualnej w przedszkolach...

Powiązane: Edukacja

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki