REKLAMA

Protasiewicz rezygnuje z funkcji partyjnych po awanturze w Niemczech

2014-02-28 17:59
publikacja
2014-02-28 17:59

Jacek Protasiewicz poinformował przewodniczącego PO Donalda Tuska o rezygnacji z przewodniczenia klubowi PO-PSL w Parlamencie Europejskim oraz z funkcji szefa kampanii PO w nadchodzących eurowyborach. Rezygnacja została przyjęta - poinformował sekretarz generalny PO Paweł Graś.

Komunikat Grasia na ten temat ukazał się w piątek po południu na stronie internetowej PO.

Decyzja ta jest skutkiem zdarzenia, które miało miejsce we wtorek wieczorem we Frankfurcie nad Menem. Dziennik "Bild" podał, że będący pod wpływem alkoholu Protasiewicz wywołał tam skandal na lotnisku, kłócąc się z celnikami i krzycząc "Heil Hitler".

Niemiecki celnik na lotnisku powiedział do mnie "raus", zagotowałem się - tłumaczył się w czwartek na specjalnej konferencji europoseł PO. "Powiedziałem, że "raus" w kraju, w którym mieszkam, kojarzy się z takimi słowami jak "Heil Hitler" czy "Hände hoch” - dodał.

Premier Donald Tusk ocenił w czwartek, że zachowanie Protasiewicza "niezależnie od tego, jak bardzo niestosowne było zachowanie celników czy policjantów niemieckich, było także niestosowne". (PAP)

wni/ son/

Źródło:PAP
Tematy
Konto Firmowe i Karta przez rok za bezwarunkowe 0 zł

Konto Firmowe i Karta przez rok za bezwarunkowe 0 zł

Advertisement

Komentarze (10)

dodaj komentarz
~Keks
Na wstępie uściślę dla jasności - nie lubię Protasiewicza, to nie moja bajka ale tzw.polska racja stanu nakazuje bronić Polaka przed obcymi szczególnie na obczyźnie. Protasiewicz zadał sobie proste pytanie: Jeżeli tak traktują mnie to co mogą zrobić szaremu Nowakowi czy Wiśniewskiemu? Gdyby się awanturował to już Na wstępie uściślę dla jasności - nie lubię Protasiewicza, to nie moja bajka ale tzw.polska racja stanu nakazuje bronić Polaka przed obcymi szczególnie na obczyźnie. Protasiewicz zadał sobie proste pytanie: Jeżeli tak traktują mnie to co mogą zrobić szaremu Nowakowi czy Wiśniewskiemu? Gdyby się awanturował to już dawno na You Tube leciał by film o tym jak się awanturuje pijany polski europoseł. A teraz wyobraźcie sobie że rzecz dotyczy niemieckiego europosła na lotnisku w Warszawie. Myślę że premier wespół z prezydentem na znak przeprosin byli by skłonni pocałować go w du..pę. Jest mi po prostu wstyd za taką a nie inną postawę moich rodaków w sprawie Protasiewicza. I tyle mam do powiedzenia na ten temat.
~ZNAWCA TEMATU
WIERZE FACETOWI , SZWABY WE FRANKFURCIE JAK MAJA OKAZJE TRAKTUJA POLAKOW POGARDLIWE I LEKCEWAZACO !!!!!!!!!! NIESTETY !!!!
~hm
Ale wstyd! To jak narazie polityczny i wizerunkowy blamaż roku. Tu nawet nie chodzi o to, czy ta - cytuję: "moczymorda" - jest z PO, czy z innej partii; tutaj chodzi o elementarne zasady, które nie przystoją człowiekowi "na poziomie". Facet najwyraźniej zapomniał, że oprócz funkcji europosła jest w pewnym Ale wstyd! To jak narazie polityczny i wizerunkowy blamaż roku. Tu nawet nie chodzi o to, czy ta - cytuję: "moczymorda" - jest z PO, czy z innej partii; tutaj chodzi o elementarne zasady, które nie przystoją człowiekowi "na poziomie". Facet najwyraźniej zapomniał, że oprócz funkcji europosła jest w pewnym sensie ambasadorem naszego kraju. Będąc osobą publiczną, sposób w jaki reprezentował nasz kraj za granicą jest szczytem chamstwa, prostactwa i prymitywizmu. To właśnie przez takich ludzi Polaków postrzega się jako pijaków. Jest szansa, że to się kiedyś skończy?
~emeryt
szkoda gościa !!! był słaby i poległ w szwabii !!
maruder
spokojnie, dla PRu zrezygnował z jednego dodatku za przewodniczącego, dalej spokojnie kumuluje kasę
~polak
Śmiał się z Rokity teraz sam......A może Schetyny kuzun go załatwił?
~Mazur
Jeżeli szefem taki, to kim są jego współpracownicy?
~reml
i takiego prostaka mamy w Eueroparlamencie,
~rycho
Spoko , spoko jest ich więcej a po kolejnych wyborach będzie wysyp
~mister wygnany
NIECH ZREZYGNUJE Z POLKIEGO OBYWSTWA I WYJEDZIE.PRZYNOSI WSTYD POLSCE I POLAKOM ZA GRANICĄ

Powiązane: Polityka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki